Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Tokina AT-X Pro 28-70 2.6-2.8 PROII nadal dobre szkło?

    Witam, przeglądając internet natknąłem się na jednym z popularnych portali aukcyjnych na oferte obiektywu Tokina AT-X 28-70 2.6-2.8 PROII, swego czasu to szkło zbierało bardzo dobre opinie, oczywiście były też narzekania że mydlane przy pełnej dziurze. Jednak wszystkie te opinie są sprzed ładnych kilku lat, samo szkło także do najnowszych nie należy. Do mojego D7000 szukam właśnie obiektywu z ogniskową w podobnym zakresie i zastanawiam się właśnie nad takim budżetowym rozwiązaniem. Mam świadomość że do Nikkora 24-70 to tej tokinie dużo brakuje jednak nawet używany nikon to kwota 4x wieksza.
    Pytanie brzmi czy dziś warto zainwestować w taki obiektyw? Czy obiektyw z poprzedniej dekady bedzie nadal robił dobre zdjęcia?

  2. #2

    Domyślnie

    Lepiej zainteresuj się Tamronem 28-75. Ale mimo wszystko 28 mm na DX to dość ciasno...

  3. #3

    Domyślnie

    Miałem tą Tokine na d7100 i powiem że szału nie było, także lepiej dopłacić do np 17-50 os
    D750 / / d500 / / N24-120f4 / / N35 1.8ed / / N85 1.8g / / N200-500vr / / sb700 /..... https://www.flickr.com/photos/114176014@N04/

  4. #4

    Domyślnie

    Popieram. Ja nawet na D700 nie byłem z niej zadowolony. A juz napewno nie na 2.8. To bylo dobre szkło ale w czasach analoga.

  5. #5

    Domyślnie

    28-70 to na DX niezbyt użyteczny zestaw ogniskowych, przynajmniej w moim odczuciu. Chyba że masz w planie przejście na FX, to można się trochę pomęczyć.

    Jak chodzi o jakość, to Tokina 28-70 2.8 miała cztery wersje, z których tylko druga i trzecia były dobre. A często są ze sobą mieszane. Mam drugą, która ma podobno ten sam układ optyczny co model przez Ciebie wymieniony. Na pełnym otworze szału nie ma, ale w zakresie 28-50 spisuje się w granicach przyzwoitości. Po przymknięciu dobra ostrość w całym kadrze (D600). Rzetelne mydło dopiero na 60-70mm, ale nawet lekkie przymknięcie znacznie poprawia sytuację. Bardzo przyjemny obiektyw, solidna, metalowa konstrukcja, nie taki wydmuszkowy plastik jak Tamron.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mithrandir Zobacz posta
    Bardzo przyjemny obiektyw, solidna, metalowa konstrukcja, nie taki wydmuszkowy plastik jak Tamron.
    Co z tego, że solidny skoro słaby optycznie... I jakie korzyści z f/2.8 skoro trzeba przymykać...

  7. #7

    Domyślnie

    Tak, tak... Bo obiektywy wykorzystuje sie tylko w pełni otwarte... Ech te gadanie! Uzazam że czasem właśnie ta solidność budowy gra rolę. A przymknięcie do f4 to nie tragedia od razu.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zeberek1 Zobacz posta
    Tak, tak... Bo obiektywy wykorzystuje sie tylko w pełni otwarte... Ech te gadanie! Uzazam że czasem właśnie ta solidność budowy gra rolę. A przymknięcie do f4 to nie tragedia od razu.
    Oczywiście, że nie tylko w pełni otwarte. Ale dobrze, gdy pełna dziura jest zupełnie użyteczna a nie mydlana. I racja, solidność czasem gra rolę. Czasem...

  9. #9

    Domyślnie

    Ja większość zdjęć robię po przymknięciu, ale mam dzięki temu, że obiektywy mam ostre od pełnej dziury wiem, że jak muszę otworzyć to nie stracę na jakości.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    obiektywy mam ostre od pełnej dziury wiem, że jak muszę otworzyć to nie stracę na jakości.
    I to właśnie miałem na myśli.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Stare dobre szkło pod D800 ?
    By mertino in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-11-2016, 09:54
  2. DOBRE SZKŁO - Nikkor 17-55 f2,8 DX ?? warto ?
    By Tom99 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 10-09-2011, 10:22
  3. Nikon 55-200mm F4-5.6G VR dobre szkło?
    By paveel in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-08-2009, 17:15
  4. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-11-2008, 14:28
  5. Reala + dobre szkło
    By baku127 in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-06-2007, 13:41

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •