Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Drukarka nie jest od tego, aby miała oprogramowania do edycji zdjęć, szczególnie biurowa.
    Do obróbki zdjęć są dedykowane programy, a nie badziewne dodatki do drukarek.

    Z darmowych masz GIMP, RAWTherapee.
    Z komercyjnych Lightroom, Photoshop, Camera One,...

    W każdym normalnym programie do zdjęć do wydruku przygotowuje się je samodzielnie - dobiera format, rozdzielczość. Najlepiej na podstawie możliwości urządzenia drukującego.
    Image Garden od Cacona był chyba dla mnie najlepszy.

    Programy, które posiadam:

    Canon Easy-PhotoPrint EX
    PaperPort
    RawTherapee 5.2
    GIMP 2

    Oraz płatny 400 zł - ACDSee Photo Studio Ultimate 2018 - tutaj już byłem w akcie desperacji. I po instalacji owego programu szybko sobie odpowiedziałem na stawiane samemu sobie pytanie: "Coś ty nawyrabiał, żeby dawać 100$" Popukaj się...

    --------------------------------------------
    Słuchajcie Przyjaciele... jestem Wam oczywiście BARDZO wdzięczny za tak szybką reakcję oraz chęć niesienia mi pomocy.

    Ze starego poczciwego canona za 400zł kupionego w carrefourze, Image garden wprost prowadził za rączkę.
    Wydrukowałem kilkaset zdjęć z mojej komórki w ślicznej, jak na telefon, jakości w przeróżnych formatach plus kilkadziesiąt w formacie A4.

    Pytanie, które teraz rzucam sobie: "O co Tobie chodzi?" - otóż odpowiedź jest banalna dla mnie - "Nie umiesz człowieku dopasować, w danym programie,
    rozmiaru papieru i kalibracji położenia względem papieru zdjęcia. taki sposób oby na kartce wyszło śliczne, WYŚRODKOWANE zdjęcie.
    Image garden był jak dla tej funkcji - IDEAŁEM.

    4-5 lat temu wydrukowałem nim kilkaset zdjęć w formacie 15 x 10 i bardzo dużo w formacie A4.

    Jak widać, starzeję się, na karku 37....

    Serwisuję komputery, pomagam swoim sąsiadom w rozwiązywaniu wszelakich problemów czy z systemem czy z konfiguracją osprzętu.
    Jestem przeszło 17 lat "samoukiem komputerowym".
    Kupiłem bardzo dużo papieru w formacie 260mm na 187mm i słuchajcie najlepszego... nawet dla "niedorozwiniętych userów blaszaków" , to raz mi zdjęcie wylezie gdzieś w 1/4obok kartki , obcięte, za duże, nie pośrodku itp.

    a na tego Della przesiadłem się z obowiązku ponieważ poczciwy Canon zaczął mi pobierać papier, raz tak, raz nie. I tak o to wyrąbałem 3950 złoty....; - a z wyborem papieru, co mi pisze - rozmiar niestandardowy - już mi ręce opadają...
    Boże, pozwól mi coś do diabła wydrukować ...o!!!

  2. #12

    Domyślnie

    Cierpliwie zapytam: a przyjrzałeś się proponowanemu przeze mnie programowi? Według mnie to jest to czego potrzebujesz. Niekoniecznie jest to jedyne możliwe rozwiązanie, ale na pewno sprawdzone i działające. Najważniejsze cechy:
    - pozwala zdefiniować wielkość papieru
    - pozwala dowolnie osadzić na nim jedno lub wiele zdjęć.
    - pozwala określić format/wielkość zdjęcia do wydrukowania
    - posiada algorytmy przeskalowujące zdjęcie do zadanego formatu
    - posiada funkcjonalności korygowania/obróbki zdjęć
    - w końcu to (i parę innych rzeczy) można zaszyć w szablon i wielokrotnie wykorzystywać

    PS. Nie szukaj edytora zdjęć z funkcjonalnością obsługi wydruków, a programu do drukowania.
    Ostatnio edytowane przez Me_how ; 24-10-2017 o 13:11
    Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
    Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|

  3. #13

    Domyślnie odpowiedni dobór

    Cytat Zamieszczone przez Me_how Zobacz posta
    Cierpliwie zapytam: a przyjrzałeś się proponowanemu przeze mnie programowi? Według mnie to jest to czego potrzebujesz. Niekoniecznie jest to jedyne możliwe rozwiązanie, ale na pewno sprawdzone i działające. Najważniejsze cechy:
    - pozwala zdefiniować wielkość papieru
    - pozwala dowolnie osadzić na nim jedno lub wiele zdjęć.
    - pozwala określić format/wielkość zdjęcia do wydrukowania
    - posiada algorytmy przeskalowujące zdjęcie do zadanego formatu
    - posiada funkcjonalności korygowania/obróbki zdjęć
    - w końcu to (i parę innych rzeczy) można zaszyć w szablon i wielokrotnie wykorzystywać

    PS. Nie szukaj edytora zdjęć z funkcjonalnością obsługi wydruków, a programu do drukowania.
    Tak, ale...,

    Mam ogromną prośbę. Bardzo Was, Ciebie i innych proszę o pomoc na przykładzie jednego zdjęcia, które za raz podepnę do postu.
    Przyznam się ale zgłupiałem w kwestii doboru aplikacji/funkcji dla niestandardowych rodzai wydruków.

    Spodobała mi się aplikacja Qimage ultimate. - tam wszystko jest podane "na tacy".

    Słuchajcie, mam za sobą różne wydruki na różnych papierach na canonie, lexmarku i hp ale po kupieniu
    tego kombajnu Dell'a całkowicie się pogubiłem i nie kłamię, Co róż podchodzę do edytora, nic mi nie wychodzi i się zniechęcam.

    Mam z allegro 1500 stron dla A4 i ponad 4 tysiące dla "małych wydruków" - 26 cm na 18,6 cm. (jakiś zboczony format ponieważ do żadnego nie ma przypisania).
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Słuchajcie, ja, stary chłop 37 lat a nie potrafię wykonać najprawdopodobniej najbanalniejszej procedury korekty - toto - papier, papier - foto.

    Bardzo Was proszę, ...pokażcie mi na przykładzie z opisem jakie ustawianie parametrów , co, jak i gdzie - do pliku z załącznika. Bardzo proszę... Napiszcie mi jak dla przedszkolaka w punktach, co i jak w kolejności muszę wykonać w tym programie dla rozmiaru papieru jaki podałem.

    Dzięki Wielkie i Pozdrawiam -
    Adrian

    foto:
    ps. Me_how - dzięki za fajową aplikację
    Ostatnio edytowane przez Adi_1981 ; 02-11-2017 o 07:03 Powód: wstawienie linku do zdjęcia z własnego serwera

  4. #14

    Domyślnie

    Skoro wszystko jest podane na tacy, to z czym problem

    Abym dobrze zrozumiał: papier masz formatu 26 x 18,6 cm?
    Jakiej wielkości ma być zdjęcie na tym papierze: cała strona, coś mniejszego (jeżeli tak, to jakiej wielkości) wycentrowane, czy jakoś inaczej?
    Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
    Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|

  5. #15

    Thumbs up

    Cytat Zamieszczone przez Me_how Zobacz posta
    Skoro wszystko jest podane na tacy, to z czym problem

    Abym dobrze zrozumiał: papier masz formatu 262 mmx 17,6 cm?
    Jakiej wielkości ma być zdjęcie na tym papierze: cała strona, coś mniejszego (jeżeli tak, to jakiej wielkości) wycentrowane, czy jakoś inaczej?
    papier: 187mm na 227mm

    - wycentrowane
    - bez marginesów
    - cała strona

    Poproszę.
    Ps. Jak tylko zczaję to jeszcze dziś wytnę pół lasu !!!

    Dzięki, czekam na gratisową lekcję
    Pozdrawiam,
    Adrian
    Ostatnio edytowane przez Adi_1981 ; 02-11-2017 o 15:19 Powód: korekta

  6. #16

    Domyślnie

    Me_how - może Ty mi poświęcisz parę minut co?

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adi_1981 Zobacz posta
    Me_how - może Ty mi poświęcisz parę minut co?
    Ty chyba robisz sobie jaja. Mam wrażenie, że zaraz poprosisz kogoś żeby przyjechał i nacisnął Ci odpowiedni klawisz, bo nie za bardzo masz ochotę się czegoś samodzielnie nauczyć!

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Ty chyba robisz sobie jaja. Mam wrażenie, że zaraz poprosisz kogoś żeby przyjechał i nacisnął Ci odpowiedni klawisz, bo nie za bardzo masz ochotę się czegoś samodzielnie nauczyć!
    Pisałem powyżej, że drukowałem już bardzo dużo zdjęć na wielu drukarkach ....do 300 - 400 zł, obrabiałem, edytowałem, przycinałem, tylko z tym gównem Della za 3600 zł mam te same problemy co matka z gimnazjalistą.

    WSZYSTKO... ustawiam tak, jak należy, wielokrotnie sprawdzam... bo kartki mi się same nie zakupią, wszystko przed wciśnięciem PRINT wygląda na bardzo dobrze wyregulowane i wielokrotnie sprawdzone, jednak wynik końcowy jest nie zadowalający. Ty się śmiej ale ja już używałem nawet linijki aby mieć pewność, że wszystko jest tip-top. Gdzieś MUSI siedzieć BABOL. Mam problem z korygowaniem lewej strony wydruku. Drukuje całość elegancko ale musi sobie ukraść z jakieś 20, 25 % strony.

    Ps.:
    Nie mam nigdy czasu na "robienie sobie jajec"

    Pozdrawiam,
    Adrian
    Ostatnio edytowane przez Adi_1981 ; 03-11-2017 o 23:28

  9. #19

    Domyślnie

    PIERWOTNY:


    PO WYDRUKU - SKAN:

    JUŻ ROZUMIECIE O CO MI CHODZI CZY ROZKRĘCIĆ DRUKARKĘ NA CZĘŚCI I WYMIENIĆ WSZYSTKIE PODZESPOŁY ?

    PROSTE... - A ZARAZEM TRUDNE

  10. #20

    Domyślnie

    Czy drukarka ma w sterowniku taki format papieru jak używasz?
    A co jest z tym zdjęciami nie tak?
    Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
    Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaką drukarkę wybrać do drukowania zdjęć?
    By tazman in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-02-2015, 01:35
  2. Program do drukowania zdjęć.
    By 2marekm in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-01-2014, 11:29
  3. Program do drukowania zdjęć
    By Vargas in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-03-2013, 19:57
  4. Darmowy program do drukowania zdjęć
    By koniksk in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-02-2010, 12:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •