Close

Strona 4 z 20 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 191
  1. #31
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Czyli CS6 już bez aktualizacji od wczoraj, zakończyli na wersji 6.12 i teraz mogę sobie zrobić aktualizacje z kupnem subskrypcji

  2. #32

    Domyślnie

    Po imporcie NEFa, Lightroom Classic teraz domyślnie wyświetla zagnieżdżony jpg (w prawym dolnym rogu napisane jest "embedded preview"). Po kliknięciu w ten napis pojawia się klasyczna surówka. Czy ktoś wie jak wrócić do zagnieżdżonego jpg'a?
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  3. #33
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Posty
    103

    Domyślnie

    Dla osoby nie zarabiające na fotografii sytuacja z ligtroomem jest ciężka do przełknięcia. Ponad 600zł rocznie na edycje to za dużo. Trzeba się będzie rozejrzeć za alternatywą. Póki co najciekawiej wygląda Capture One (chociaż też jest bardzo drogi, aktualna cena do ok. 280 euro czyli tyle ile Lightroom z photoshopem na dwa lata. A nowe wersje Capture też wychodzą co ok. dwa lata). Mam nadzieję, że Affinity pokaże coś od siebie bo z Affinity photo jestem bardzo zadowolony.

  4. #34

    Domyślnie

    Nie zarabiam na fotografowaniu więc LR w wersji pudełkowej był dla mnie najkorzystniejszym finansowo rozwiązaniem. W obecnej sytuacji trzeba będzie pewnie zwrócić się w innym kierunku i płacić komuś innemu. Capture One po kilku próbach okazał się dla mnie mega nieintuicyjny i jakoś nie chce mi się z nim przepraszać. Spróbuję Affinity, może z nim się dogadam.
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Niech się walą z CC, ja chcę 7.
    7 to Classic CC

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Czyli CS6 już bez aktualizacji od wczoraj, zakończyli na wersji 6.12 i teraz mogę sobie zrobić aktualizacje z kupnem subskrypcji
    26 będzie aktualizacja 6, wspierająca D850.
    Do końca roku będą wspierać v6

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piechu Zobacz posta
    Spróbuję Affinity, może z nim się dogadam.
    W kwestii obróbki RAW? Obawiam się, że się rozczarujesz.
    FF (Fuji + Fuji)

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piechu Zobacz posta
    Nie zarabiam na fotografowaniu więc LR w wersji pudełkowej był dla mnie najkorzystniejszym finansowo rozwiązaniem....
    Dlaczego był? Przecież LR6 można będzie cały czas używać, nawet w przypadku braku wsparcia (po nowym roku). Problem pojawi się dopiero podczas zmiany sprzętu na nowy, którego LR6 nie będzie już "widział".
    edit: Niektórzy jadą jeszcze na LR5 lub starszym i żyją
    Ostatnio edytowane przez black70 ; 19-10-2017 o 18:49
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    W kwestii obróbki RAW? Obawiam się, że się rozczarujesz.
    Mówisz?

    Cytat Zamieszczone przez black70 Zobacz posta
    Dlaczego był? Przecież LR6 można będzie cały czas używać, nawet w przypadku braku wsparcia (po nowym roku). Problem pojawi się dopiero podczas zmiany sprzętu na nowy, którego LR6 nie będzie już "widział".
    edit: Niektórzy jadą jeszcze na LR5 lub starszym i żyją
    Nie no, oczywiście że jeszcze jakiś czas z LR nie zrezygnuję i pewnie będzie to długi czas. Nie mniej trzeba brać pod uwagę fakt (przynajmniej w moim przypadku), że taki stan nie będzie trwał wiecznie i trzeba się zacząć powoli rozglądać za sensowną alternatywą.
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  9. #39
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli pojawią się opcje w nowym Lr, które blokują prace na Lr6 to pewnie wielu się przesiądzie ale coś wątpię by to było szybko.

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    Chyba czas najwyższy usiąść do nauki Capture One...
    Ale, że coś nie tak z metodą obróbki, czy finansowo szkoda?

    Cytat Zamieszczone przez pysson Zobacz posta
    Komuś udało sie uruchomic wtyczki z NIK Collection?
    Mi po aktualizacji zniknęły wtyczki z PSa, więc zainstalowałem je na nowo i działają zarówno w LR, jak i PSie. Spróbuj.
    Płaczemy, że szkoda kasy... Ja się ścierałem z różnymi opcjami, PaintShop Pro, Photoshop Elements, kiedyś twierdziłem, że można i Gimpem... Ale w końcu się przekonałem, że jak się chce szybko i porządnie, z szeregiem możliwości, do tego legalnie, to plan dla fotografów jest jednak idealny. 50 zł miesięcznie to niby dużo... Ja ponad 9 lat temu rzuciłem palenie, na które wydawałem znacznie więcej
    Co do nowych wersji, zarówno LR, jak i PS działają znacznie szybciej, choć już w PSie odznaczyłem opcję wspomagania GPU. Do tego faktycznie wczytane RAWy są od razu "ładniejsze", więc jeszcze szybciej można je doprowadzić do porządku. Mi się podoba ta zmiana

Strona 4 z 20 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lightroom - jak dodać nowy szablon www?
    By siedemczwartych in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-06-2017, 08:47
  2. [D7100] nowy sposób na profil kolorów ACR i Lightroom
    By Limax7 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-06-2014, 10:15
  3. Jak sprawdzić czy nowy obiektyw jest faktycznie NOWY
    By irche in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-09-2009, 01:59
  4. Bedzie nowy Camera Raw 5.2 i Lightroom 2.2
    By kichu in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-11-2008, 16:27
  5. jest nowy firmware do D70
    By bartmika in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 317
    Ostatni post / autor: 31-08-2005, 09:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •