Close

Strona 5 z 20 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 191
  1. #41
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tu nie chodzi o kasę na subskrypcje tylko że na mnie już adobe zarobił i to dość dobrze, a perspektywy na aktualizacje nawet płatną większości softu już nie mam, musiałbym wywalić do śmieci co mam i kupić ponownie, dlatego póki wersje abonamentowe w niczym lepsze dla mnie nie są to siedzę na tym za co zapłaciłem i mogę się wkurzać tylko.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Tu nie chodzi o kasę na subskrypcje tylko że na mnie już adobe zarobił i to dość dobrze, a perspektywy na aktualizacje nawet płatną większości softu już nie mam, musiałbym wywalić do śmieci co mam i kupić ponownie, dlatego póki wersje abonamentowe w niczym lepsze dla mnie nie są to siedzę na tym za co zapłaciłem i mogę się wkurzać tylko.
    A to jest dla mnie w pełni zrozumiałe. Mam kolegę, który cały czas działa na PSie 9 i uważa że jest najlepszy. Ma rację. Mnie z kolei na pudełko kiedyś nie było stać, a tego abonamentu po prostu nie czuję. Gdybym miał starszą pudełkową wersję, to też bym jej nie zmieniał. Corela mam w wersji X3, musiałem się pościerać, żeby ją na W10 uruchomić, ale po co mam aktualizować, skoro to co potrzebuję zrobić, spokojnie ogarniam...

  3. #43

    Domyślnie

    Serio mocno szybszy? A sa jakies fajne nowe funkcje?

    Podobno flashscreen wykonany przez Polaka
    https://www.wykop.pl/wpis/27487129/w...zego-photosho/
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Serio mocno szybszy? A sa jakies fajne nowe funkcje?
    Zdecydowanie! Zarówno LR, jak i PS. Na razie nie miałem czasu obczajać nowości

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piechu Zobacz posta
    Mówisz?
    Obróbka RAW-ów w Affinity Photo przypomina trochę ACR (nie ma póki co żadnego modułu DAM), ale:
    1. engine jest zdecydowanie wolniejszy (szczególnie widoczne w przypadku plików z Fuji)
    2. operacje wykonywane na RAW nie są zapisywane w żadnej bazie czy plikach xmp, więc otwarcie ponowne RAW-a = obróbka "od zera".
    3. Nie ma bazy profili obiektywów, więc wszelkie korekty dystorsji, winietowania, defringe itd. trzeba robić ręcznie
    4. Algorytmy wyostrzania i odzyskiwania z przepałów są dużo poniżej oczekiwań

    Ogólnie jeśli szukasz zamiennika za PS, to warto zainteresować się Affinity Photo. Ale nie zastąpi on Lightrooma.
    Za to w połączeniu z C1 stanowi fajne combo.
    FF (Fuji + Fuji)

  6. #46

    Domyślnie

    Wyszedł LR 7 (Classic , CC) => Super - dzięki temu będę miał szybszy LR 5.7 !!!

    Dlaczego?

    Wiem, że pozostanę na wersji 5.7 i zamiast płacić 600zł za abonament rocznie kupię sobie dysk SSD Samsung Pro 850 256 GB( 520MB/s / 520MB/s) za 560zł i przyśpieszę swoją wersję.
    Obecnie mam sporo 'wychudzoną' wersję 5.7 i przy sprzęcie: i7 3770, 16GB RAM (1600Mhz), HDD 200MB/s nie mam najmniejszych problemów przy obrabianiu .raw z D610.
    Setki tysięcy plików, tysiące kolekcji, każde zdjęcie otagowane, ogwiazdkowane ...

    Najwolniejszy moment mojej pracy, to eksport zdjęć... ok 1h - 700zdjęć ... ale to robię po całkowitej obróbce.

    Okrojenie LR 5.7 mam na poziomie plików, czyli odpowiednio zmienione configuracje które nie ładują mi żadnych modułuów poza library i develope. Nie ukrywają, a w ogóle nie ładują, dzięki czemu LR ma tylko 2 moduły, te MAPS, PRINT,czy WEB wylatują, bo zżerają dużo zasobów, szczególnie ten od generowania galerii.
    Jeśli przygotowywuje pliki pod odbitki, włączam sobie ładownie modułu PRINT i wyłączam (w pliku configuracyjnym) => to wszystko.

    Adobe ma problem, bo wydało zbyt dobre narzędzie w wersji 5.7 i nie ma już za bardzo co dać aby 'ulepszyć' ten program, poza wydajnością... bo co wam w 5.7 brakuje? Mi prawie nic, bo zawsze by się coś znalazło.
    Co z ładowaniem .raw z nowszych korpusów ? Raczej problemu z tym nie widzę, wystarczy odpowiednio przepuścić .raw przez odpowiedni skrypcik, który zamieni wpis o modelu np. na D610 No bo przecież, LR zczytuje z exif z jakiego korpusu jest .raw Można to bezproblemowo zrobić i działa.

    Zatem ja mogę powiedzieć => DZIĘKUJĘ
    "Nikon"

  7. #47

    Domyślnie

    i ja tez zostalem przy 5.7 i na razie nie przekonali mnie do nowszych. poza tym mam sliczne pudeleczko na polce.

  8. #48

    Domyślnie

    Ten nowy Lightroom CC nie działa pod Windows 7

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez josephebeloki Zobacz posta
    Co z ładowaniem .raw z nowszych korpusów ? Raczej problemu z tym nie widzę, wystarczy odpowiednio przepuścić .raw przez odpowiedni skrypcik, który zamieni wpis o modelu np. na D610 No bo przecież, LR zczytuje z exif z jakiego korpusu jest .raw Można to bezproblemowo zrobić i działa.
    Dla jednego modelu zadziała, ale na innym się już wyłoży. To nie takie proste...
    FF (Fuji + Fuji)

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez josephebeloki Zobacz posta
    Wyszedł LR 7 (Classic , CC) => Super - dzięki temu będę miał szybszy LR 5.7 !!!
    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    i ja tez zostalem przy 5.7 i na razie nie przekonali mnie do nowszych. poza tym mam sliczne pudeleczko na polce.
    I właśnie macie odpowiedź dlaczego abonament a nie wersje pudełkowe.
    Abonament to stały dopływ kasy, w tym też na rozwój nowych wersji.

Strona 5 z 20 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lightroom - jak dodać nowy szablon www?
    By siedemczwartych in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-06-2017, 08:47
  2. [D7100] nowy sposób na profil kolorów ACR i Lightroom
    By Limax7 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-06-2014, 10:15
  3. Jak sprawdzić czy nowy obiektyw jest faktycznie NOWY
    By irche in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-09-2009, 01:59
  4. Bedzie nowy Camera Raw 5.2 i Lightroom 2.2
    By kichu in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-11-2008, 16:27
  5. jest nowy firmware do D70
    By bartmika in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 317
    Ostatni post / autor: 31-08-2005, 09:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •