Close

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 72
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Jesteśmy w Europie. 5DIII można kupić np na amazonie z darmową przesyłką w cenie około 8 tysi. A żwawe na Canonach Sigmy, które na Nikonach stają się z lekka żółwikami to dla mnie prawdziwa zagadka. Ciekawe dlaczego tak się dzieje.
    Dostęp do protokołów? Do jednego Sigma dostałą do drugiego robiła inżynierię wsteczną? Choć wydaje mi się, że tu marki były zamienione - ale to lata temu gdzieś mi taka informacja wpadła.

  2. #22

    Domyślnie

    Wypożycz sprzęt na dwa trzy dni i sam oceń. Każdy system ma swoje wady i zalety. Zobaczysz jak się obrabia rawy, jaka jest jakość optyki, dostępne akcesoria.
    Co Ci lepiej leży w łapsku.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aldam Zobacz posta
    Dokładnie.
    Jedyna rzecz , która doprowadza mnie do białej gorączki w d750 to te czasy .
    Zresztą 6d to samo.

    Nie ma "małej" dobrej puszki z czasami 1/8000
    Trzeba sięgać do klocków typu 5d lub d8XX
    Jest a7. :P

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Jest a7. :P
    Pod względem AF A7 II będzie pewniejsza
    xpro2/ 23/ 56/ 10-24/ godox

  5. #25

    Domyślnie

    5d robią lepsze wrażenie, wykonanie, szerokość, wizjer, bo to wyższa półka, oferta szkieł bardzo ciekawa, migawka fajnie pracuje, niestety matryca szału nie robi, choć dla wielu była/jest wystarczająca, ale tu d750 ma przewagę (6d nie miałem w ręku, więc polecałbym przestrzelać wszystkie przed zakupem).

  6. #26

    Smile

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Do reporterki z 24-70/2.8 w zasadzie obojętnie która puszka, przy jaśniejszych szkłach już będzie inaczej. Tutaj przyda się o klasę lepsza migawka w 5D3, której nie mają pozostałe dwa aparaty.
    Co masz na myśli lepsza migawka? I przy jakich szkłach do reportażu lepiej sprawdziłby się canon 5d mark III?


    Cytat Zamieszczone przez wacha321 Zobacz posta
    5dmIII to zdecydowanie najsolidniejszy aparat. D750 jest ok ale ilość usterek jaka w nim może wystąpić zwłaszcza po 30-40tysiacach zdjęć powoduje, że bym nie szedł tą drogą.
    Jakie usterki mogą pojawić się po 30-40 tys. ?

    Cytat Zamieszczone przez tmk_t Zobacz posta
    Pod względem Af - D750, 5DIII i najsłabiej 6D
    Jakość obrazka/kolor- 6D,D750, 5D
    Elastyczność raw przy obróbce- zdecydowanie D750, 6D, 5D najsłabiej
    Także wybierając jakiegoś canona jest niedosyt, jakieś ale
    Po mimo kilku wypadek, ktore serwis wyprostował D750 jest najlepszym wyborem
    24-70 bez vr jest tansze w nikonie, ale nadal warte polecenia
    Namieszam ci troche
    Idąc tym torem myślenia jeszcze lepszym wyborem będzie fuji xt2 i super 16-55 f2.8
    Naprawdę polecam
    Świetnie rozpisałeś mi tu. A aparatu Fuji xt2 nie brałem pod uwagę. Mógłbyś podać jego zalety?


    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    jesli reportaz obejmuje zdjecia ludzi rasy nie-zoltej, to Canon. inaczej wszyscy koniec koncow beda rasy zoltej

    a tak troche bardziej serio (ale to nie jest do konca beka - kolory skory z Canona ciesza sie wyraznie lepsza opinia niz w wykonaniu Nikonow) - kwestia IMHO optyki. w szkle 24-70 obecnosc IS/VR do tego tematu ma raczej male znaczenie. wsrod 85-tek Canon ma albo f/1.2 albo f/1.4 IS i to zdaje sie jest wyraznie drozsze od Nikkora 85/1.4. poza tym to ewentualnie na przyszlosc - w Canonie masz swietne optycznie 16-35/2.8 III, gdzie w Nikonie jedynym uczciwym szerokim katem jest 14-24, IMHO mniej uzyteczny w tym temacie (a Nikkory 16-35 czy 17-35 to mizeria). poza tym to stalki w obu systemach sa na tyle podobne, ze chyba nie ma co wlosa na cztery dzielic (50/1.4, 35/1.4, 24/1.4) tu zreszta jest wysyp wypasionych optycznie Sigm, ktorych horrendalna masa i gabaryt w temacie reportazu nie przeszkadzaja.

    co jest fajne w 6D mkII - tam jest bardzo nowoczesny uklad Dual Pixel AF, dzieki ktoremu automatyka ostrosci jest i bardzo szybka i bardzo pewna (nie ma problemow z przestrzelaniem ostrosci, bo jest w punkt). i to jest bardzo uzyteczny ficzer, nad ktorym warto sie pochylic. AF w LV pozostalych aparatow (D750 i 5Dmk3) to w porownaniu smiech na sali
    Reportaże głównie będą obejmowały ludzi rasy nie żółtej

    Czyli uważasz, że do reportażu bardziej nadaję się canon?


    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Jesteśmy w Europie. 5DIII można kupić np na amazonie z darmową przesyłką w cenie około 8 tysi. A żwawe na Canonach Sigmy, które na Nikonach stają się z lekka żółwikami to dla mnie prawdziwa zagadka. Ciekawe dlaczego tak się dzieje.
    W jakim kraju można znaleźć canon 5d mark III za ok 8 tys. ?

  7. #27

    Domyślnie

    Niewin a mozesz napisać po co Ci pełna klatka? Co ma wnieść do twojej fotografii?
    Pisząc reportaż mniemam, że do wszystkiego będzie. Nie rozpisując się zbytnio kup D750 i 24-70 f2.8 bez vr i zamieciesz konkurencje. Ja już nie chcę bo to jest 2kg w łapie non stop. Waga jest jednym z powód zrezygnowania z FF
    xpro2/ 23/ 56/ 10-24/ godox

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Niewin Zobacz posta
    C
    Reportaże głównie będą obejmowały ludzi rasy nie żółtej

    Czyli uważasz, że do reportażu bardziej nadaję się canon?

    napisz zwyczajnie, ze do kotleta bedziesz focil a nie mi tu owijasz w bawelne

    ja bym w tym zestawie raczej bral 5D mkIII. bo to jest korpus zaprojektowany od zera do "reportazu" - z dostosowanym do tego ukladem AF i ergonomia. plus dwiema kartami pamieci. a w prezencie masz na dzien dobry (bez bawienia sie) przyjemne kolory skory, to dla ww ludzi rasy nie-zoltej jest duzy plus. D750 tez sie da te kolory doprowadzic do przyzwoitosci, ale wymaga to wiecej zabawy

  9. #29
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jakie zabawy ?
    Znowu temat kolorów, ile można to wałkować, może pytający ogarnie tak banalną rzecz w każdym aparacie i nie będzie musiał pakować się w droższego i gorszego canona ?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tmk_t Zobacz posta
    Niewin a mozesz napisać po co Ci pełna klatka? Co ma wnieść do twojej fotografii?
    Pisząc reportaż mniemam, że do wszystkiego będzie. Nie rozpisując się zbytnio kup D750 i 24-70 f2.8 bez vr i zamieciesz konkurencje. Ja już nie chcę bo to jest 2kg w łapie non stop. Waga jest jednym z powód zrezygnowania z FF
    Pełną klatkę chciałbym wybrać ze względu na:

    - zmniejszenie ziarnistości (szumów) przy zwiększeniu ISO
    - wyższą jakość zdjęć (plastykę )
    - szybszy dostęp do niezbędnych opcji (dodatkowe niezbędne guziki)
    - szybszy i celniejszy AF
    - mniejszą głębię ostrości
    - większy wizjer
    Wiele, wiele innych cech które pomogłyby w reportażu, a brakuje tego w cropie.

    A do czego bym wykorzystywał aparat?
    Głównie do reportażu różnych uroczystości: wesela, chrzciny itd.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jakie zabawy ?
    Znowu temat kolorów, ile można to wałkować, może pytający ogarnie tak banalną rzecz w każdym aparacie i nie będzie musiał pakować się w droższego i gorszego canona ?
    Właściwie kolory mają mniejszą wagę, bo robiąc zdjęcia w Raw-ach i tak można wiele poprawić i w późniejszej postprodukcji zmienić na bardzo podobny do tego z canona.

    Na tą chwilę czytając komentarze Nikon d750 wygrywa pod wieloma względami. Może ktoś jeszcze doda swoją opinię?

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D700 vs Canon 5D mark II - test praktyczny pokazowy
    By Fakro78 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 182
    Ostatni post / autor: 04-06-2017, 20:51
  2. Nikon D3s vs Canon 1D Mark IV
    By prz3mo in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 30-05-2010, 13:06
  3. Nikon D3 vs. Canon EOS 1Ds Mark III
    By Kraftsman in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 14-12-2007, 21:39
  4. Nikon D3 POBIŁ Canon EOS-1D Mark III
    By Janek___ in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-12-2007, 13:02
  5. Dylemat Nikon D3 czy Canon Mark III...??
    By gilu13 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 08-12-2007, 22:54

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •