Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Question Zestaw do zdjęć dzieci i ewentualnie ślubnych

    Nie widzę działu stricte "co kupić" więc chyba tutaj..

    Otóż chcę zmienić Canona na Nikona. Bo chcę ten dynamic range D750. Mam w planach zrobić w domu małe studio do zdjęć dziecięcych, dzidziuś w koszyczku i te sprawy. Później jak mi starczy odwagi to może śluby.

    Sprzedając graty Canona (5d3, 24-70 2.8, 70-200 4is, jakieś lampy) odzyskałbym jakieś 12k plnów, do tego mam jakieś 4k oszczędności, czyli ok. 16k.

    Chciałbym D750 jako główne body i tylko tego jestem pewny. Najlepiej dwa, ale to melodia przyszłości. Na razie drugie, zapasowe body jakieś tańsze. D610 na przykład.

    Do tego po jednym obiektywie. Załóżmy że zostałoby mi ok. 6k na to. Co kupić? Jak najlepiej zagospodarować tą kwotę? Co WY byście wzięli, z własnego doświadczenia?

    Sprzęt kupuje wyłącznie używany, po najniższych cenach z allegro, nie spieszy mi się więc czaje się na aukcjach.

  2. #2

    Domyślnie

    Kolejna ofiara marketingu. Jak myślisz gdzie ten DR zobaczysz w sesji z dzieckiem w koszyku?

    Chłopie zostaw 5D3 i szlifuj warsztat.

  3. #3

    Domyślnie

    Też bym nie wymieniał 5D3 na D750... Szkoda kasy. Lepiej wycisnąć ile się da z Canona. No chyba, że musisz tego niemowlaka wyciągać na +5 ev...

  4. #4

    Domyślnie

    no co Ty? 5d3 na 750? w druga strone to ok, ale taka zamiana to jak skok z orbity bez spadochronu.

  5. #5

    Domyślnie

    Bezsensowny pomysł.
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  6. #6

    Domyślnie

    Na Twoim miejscu kupiłbym jakiś obiektyw 85mm zamiast zmieniać system.
    A na DR to lepiej zainwestuj kasę w oświetlenie do studia.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Też bym nie wymieniał 5D3 na D750... Szkoda kasy. Lepiej wycisnąć ile się da z Canona. No chyba, że musisz tego niemowlaka wyciągać na +5 ev...
    Szkoda kasy na zakup 5D3 było. Teraz już po ptakach. Gdy w planach jest "kotlet", to wymiana wydaje się już bardziej sensowna, niż do samego tylko studia.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    Szkoda kasy na zakup 5D3 było. Teraz już po ptakach. Gdy w planach jest "kotlet", to wymiana wydaje się już bardziej sensowna, niż do samego tylko studia.
    Ale dlaczego? Co poza dynamiką matrycy wypada tak znacząco lepiej w D750? Nie miałem styczności z 5D3, ale zdarzało mi się robić kotleta przy użyciu 6D i nie było problemów... No fakt, może 5D3 mógłby mniej kosztować, ale teraz wymiana, do tego mając już 24-70 i 70-200, jest kasą wywaloną do kosza...

  9. #9

    Domyślnie

    nic nie wypada lepiej

  10. #10

    Domyślnie

    @R
    Nie wiem czy ta twoja krucjata jest bardziej śmieszna czy żenująca, ale nie lepiej byłoby się po prostu przyznać przed ludźmi, że obsługa aparatu fotograficznego to coś co Cię przerosło?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Tutoriale Photoshopa - obróbka zdjęć jedzenia, ślubnych, dzieci, światło
    By edugrafia in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-04-2014, 19:57
  2. obróbka zdjęć ślubnych
    By tomik34 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 10-01-2013, 20:12
  3. Zestaw oświetlenia ciągłego do zdjęć dzieci
    By nickt in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 01:24
  4. Zestaw do zdjęć slubnych
    By snick88 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-10-2011, 20:55
  5. Zestaw 12 ślubnych fotografii (repo/plener)
    By kroolik in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-09-2010, 20:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •