Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ale dlaczego? Co poza dynamiką matrycy wypada tak znacząco lepiej w D750? ...
    Cała matryca jest lepsza pod każdym względem. Nie tylko DR. W studio można by jeszcze dyskutować, czy wszystkie przewagi zostaną wykorzystane. Ale w plenerze i / lub ciemnym kościele, sali tanecznej... Przewaga matrycy D750 będzie lepiej wykorzystana.
    Ostatnio edytowane przez FelTom ; 17-10-2017 o 18:39
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    Cała matryca jest lepsza pod każdym względem.
    To oczywiście prawda, ale nie ma co tworzyć teorii, że ta z Canona się nie nadaje do kotleta. Pewnie, że D750 jest jednym z lepszych do tego celu, ale z doskonałym efektem ludzie robią zdjęcia D700, która przecież nie powinna już nawet otwierać migawki, bo nie daje rady Nie wiem jaka była różnica w matrycy 5D3 i 6D, ale dla mnie obrazek z 6D wygląda doskonale, a rawy są elastyczne jak guma... Fanatyzm jednej marki zawsze ma dwie strony

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    @R
    Nie wiem czy ta twoja krucjata jest bardziej śmieszna czy żenująca, ale nie lepiej byłoby się po prostu przyznać przed ludźmi, że obsługa aparatu fotograficznego to coś co Cię przerosło?
    o tak... przeroslo wreszcie stalo sie oczywiste ze o aparacie fotograficznym nie mam ppojecia

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    To oczywiście prawda, ale nie ma co tworzyć teorii, że ta z Canona się nie nadaje do kotleta. Pewnie, że D750 jest jednym z lepszych do tego celu, ale z doskonałym efektem ludzie robią zdjęcia D700, która przecież nie powinna już nawet otwierać migawki, bo nie daje rady Nie wiem jaka była różnica w matrycy 5D3 i 6D, ale dla mnie obrazek z 6D wygląda doskonale, a rawy są elastyczne jak guma... Fanatyzm jednej marki zawsze ma dwie strony

    nie widzialem zadnego zdjecia z 750, ktore by mi sie podobalo... za to z 5d3 owszem... sporo

  4. #14

    Domyślnie

    jeśli ktoś potrafi zrobic kotleta 5DIII to obawiam sie że sprzet nie jest tu problemem a pomysł wymiany jest fantastyczny, tak tak zmienie profesjonalny korpus na coś i bedzie lepiej
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    nie widzialem zadnego zdjecia z 750, ktore by mi sie podobalo... za to z 5d3 owszem... sporo
    Ale dlaczego te z D750 Ci się nie podobały? Mi się nie podobają BMW, czyli są słabe? Ja widziałem wiele świetnych zdjęć z D750, a także wiele z Canonów, w tym sam mogłem wiele zrobić 6D i D700 w warunkach "kotleta". Odnoszę wrażenie, że jednak piszesz o jakiś opowieściach internetowych, a nie o jakimkolwiek doświadczeniu... No chyba że masz jakieś argumenty na "kiepskość" D750...?

  6. #16

    Domyślnie

    ale czy wszystko trzeba udowodnic? obrazek z tej matrycy mi sie nie podoba. pisalem o tym wiele razy w roznych miejscach. to jest moje zdanie i tylko je wyrazam. to nie dotyczy tylko d750. tak samo brzydki jest z wielu innych matryc, ktorymi wielu sie zachwyca. w pewnych sytuacjach surowe dane techniczne, ktore owszem - przekladaja sie na jakosc obrazka - maja mniejsze znaczenie, niz latwosc i szybkosc pracy z obrazkiem. jest kilka takich aparatow i miedzy innymi dlatego pisze, ze nie warto zamieniac 5d3 na 750. gdyby te parametry matryc mialy tak kolosalne zdanie i determinowaly genialnosc obrazka, to nikt nie fotografowalby juz canonem... a jakos nie widac masowych migracji.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    ... to jest moje zdanie i tylko je wyrazam...
    Tylko nie potrzebnie to tak mocno akcentujesz... Zaraz znajdzie się zapalony nikoniarz, co w życiu nie miał Canona, a tylko oglądał obrazki i czytał opinie i zrobicie ot na 10 stron, bez sensownych argumentów... Mi się tak samo łatwo pracuje na plikach z 6D, jak i z D700 czy D500. Oczywiście możliwości D700 są na końcu, ale nie widzę w tym problemów. Pliki z D750 miałem okazję obrabiać i nie mogę powiedzieć, żeby były bardziej problematyczne od 6D... Problematyczne bywają pliki z D200. A czemu masowo nie zmienia się systemu...? Bo to się nie opłaca najczęściej. Ja się wahałem nad Canonem, ale matematyka portfela powiedziała mi "stuknij się w głowę". Ale nie napisałbym, że Canon, czy Nikon jest słaby, tylko dlatego, że mi się obrazek nie podoba...

  8. #18

    Domyślnie

    no to dobrze ze wahales sie w dobra strone a nie np rozwazales zakup 750 uff. lyso tak... moderator z d750

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    no to dobrze ze wahales sie w dobra strone a nie np rozwazales zakup 750 uff. lyso tak... moderator z d750
    Ale to wahanie wynikało tylko z tego, że kolega z którym współpracowałem miał Canona i byłoby łatwiej. Nie przez problem z obrazkiem Nikona. Z resztą wtedy już Nikona dobrze znałem i zaczynałem poważniejsze budowanie szklarni, więc rozsądek wygrał

  10. #20
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale nikonem D200 śluby też robiono i zdjęcia w albumie trudne do odróżnienia od obecnych mocarzy sprzętowych

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Tutoriale Photoshopa - obróbka zdjęć jedzenia, ślubnych, dzieci, światło
    By edugrafia in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-04-2014, 19:57
  2. obróbka zdjęć ślubnych
    By tomik34 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 10-01-2013, 20:12
  3. Zestaw oświetlenia ciągłego do zdjęć dzieci
    By nickt in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 01:24
  4. Zestaw do zdjęć slubnych
    By snick88 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-10-2011, 20:55
  5. Zestaw 12 ślubnych fotografii (repo/plener)
    By kroolik in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-09-2010, 20:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •