Close

Strona 1 z 48 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 480
  1. #1

    Domyślnie Peak Design [zbiorczy temat]

    Po przeczytaniu wątku o wymianie standardowego paska na jakiś inny, mój wybór padł na Peak Design. Jestem z niego zadowolony (https://www.peakdesign.com/product/straps/slide), zastanawiałem się nad innymi produktami tej firmy. Szczególnie chodzi mi o te:

    PEAK Design CAPTURE PRO https://www.peakdesign.com/product/clips/capturepro/
    PEAK Design CAPTURE LENS https://www.peakdesign.com/product/clips/capturelens/
    PEAK Design CLUTCH https://www.peakdesign.com/product/straps/clutch

    Ktoś z Was ich używa?

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Posty
    103

    Domyślnie

    Ja kupiłem capture pro i CUFF (wtedy jeszcze starszą wersję niż jest aktualnie na stronie) na ostatnich targach w Łodzi. Jestem bardzo zadowolony z tych akcesoriów. W między czasie kupiłem jeszcze plecak (20L) i LEASH. Wszystkiego tego używam z bezlustrowcem SONY (A6000), więc stosunkowo małym i lekkim aparatem, a największe szkło jakie miałem na CAPTURE PRO to własnie A6000 + adapter commolite i Canon 10-22 (czyli około 850g). Większa waga nie powinna być problemem dla Capture, ale nie wiem jak z wygodą noszenia.

    Dla mnie cały ten system zmienił podejście do użytkowania aparatu podczas turystycznego zwiedzania i pieszych wycieczek. Podczas miejskich wypadów mam podpięty capture do paska u spodni. Aparat mi nigdzie nie lata, a szyja się nie męczy. Dzięki Anchor links, jak chce użyć aparatu, błyskawicznym ruchem wpinam się do Cuff i wypinam aparat z paska spodni i nie boję się, że mi wypadnie z ręki, a jednocześnie nie przeszkadza mi długi pasek.
    Na piesze wycieczki np. w góry capture pro wpinam w szelkę plecaka i aparat do tego. Nie muszę go szukać w plecaku i zrobienie zdjęcia to sekunda.
    Ogromny plusem jest właśnie kompatybilność sytemu. Jak już masz ich pasek, to masz na aparacie Anchor links i zmiana paska na coś innego (Ty chcesz np. używać Clutch, ja Leash zmieniam z Cuffem) to kwestia sekund.
    Generalnie nie mogę wystarczająco nachwalić Peak design i chociaż cena jest wysoka, to dla mnie po kilku wypadach w pełni usprawiedliwiona.

  3. #3

    Domyślnie

    Również posiadam Capture Pro (+Pro Pad) + Clutch i nie wyobrażam sobie powrotu do używania paska (też od nich - Slide). Wygoda i funkcjonalność powyższego rozwiązania usprawiedliwia dość wysoką cenę.
    Zastanawiam się nad dokupieniem jeszcze jednego Capture Pro żeby mieć go na stałe przy torbie Everyday Sling

    świetne akcesoria!

  4. #4

    Domyślnie

    A jak taki capture pro sprawdza się z pełnowymiarową lustrzanką gdzie cały zestaw może ważyć ca. 1,5-2kg?
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem, nie mam skali - w moim najczęstszym scenariuszu 470g puszka + 480g szkło daje ten powiedzmy kilogram... dużo zależy od paska spodni, do którego mocujemy całość. Na szerokim, porządnym skórzanym pasie całość siedzi bardzo stabilnie, sztywno i w sposób nie ograniczający ruchu oraz nie powodujący obaw o sprzęt. Komfort użytkowania znacznie podnosi Pro Pad izolujący dodatkowo sam holder pod paskiem (przy okazji usztywnia całość) i dodatkowo pozwalający na montaż horyzontalny lub wertykalny, w zależności od potrzeb, również na cieńszych paskach toreb lub plecaków.

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Ja używam uchwytu (podróbka capture pro z Aliexpress) na szelce plecaka do D750+Sigma 24-105. Spokojnie 1,5kg i system daje radę.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  8. #8

    Domyślnie

    @Kojocisko i oryginalnego paska PD Slide

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki paskowi mam stopkę do mocowania w Capture Pro . Ale pytanie było o Capture, Slide'a nieustannie polecam.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  10. #10

    Domyślnie

    Używam chińskiego zamiennika przy plecaku i dźwiga D500 z 70-200 2.8
    Co do komfortu - myślę, że to sprawa indywidualna. Znajomy, który nosi na Capture Pro bezlusterkowca jest zadowolony, ale jak ponosił D90 (nie pamiętam z jakim obiektywem) to narzekał, że czuł dyskomfort od ciężaru.
    Ja śmigając nawet kilka dni z rzędu nie czuję dyskomfortu - ale jestem przyzwyczajony do noszenia ciężkich plecaków

    1. Jestem ciekawy, jak spisuje się Capture Lens? Rozmawiałem z jedną osobą, która była zadowolona.
    2. Czy ktoś używa pokrowca Capture Shell? Albo ma jakiś podobny, sprawdzony sposób na wygodne i szybkie zabezpieczenie aparatu?

Strona 1 z 48 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Przyroda od kapelutka - wątek zbiorczy
    By kapelutek in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-08-2016, 13:49
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2016, 00:31
  3. Uchwyt Peak Design Capture Pro
    By Doczu in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-11-2014, 11:40
  4. Tanie Hostele - temat zbiorczy
    By MR in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-11-2009, 14:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •