Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie D 750 rysa na matrycy a gwarancja

    Witam!
    Mam problem; oddałem D750 na czyszczenie matrycy do serwisu nikona w Warszawie (po półtora roku). Matrycę elegancko wyczyścili (nie ma plamki którą musiałem retuszować na niemal każdym zdjęciu, ale w uwagach serwisowych wpisali mi, że mam rysę na matrycy widoczną na zdjęciach. Zdaniem pana który mi oddawał aparat widoczną tylko na niektórych zdjęciach, ja jej jeszcze nie zauważyłem.
    Jestem pi..ty na punkcie aparatu, nigdy w nim nie grzebałem, nie czyściłem sam matrycy (bo się boję), nie wkładałem paluchów itd. zatem jak dla mnie taki aparat kupiłem albo porysowano matrycę w serwisie.
    Oczywiście serwis się nie przyzna, co robić dalej? Jak im udowodnić, że to nie powstało z mojej winy? Macie jakiś pomysł co robić dalej? Jeżeli to jest wada fabryczna to jak im to udowodnić?
    Będę wdzięczny za wasze sugestie...

  2. #2

    Domyślnie

    Nie będzie łatwo. Musiałbyś mieć zdjęcie w warunkach, w których rysa ts powinna być wykonana. Zdjęcie to powinno być wykonane jako ostatnie przed oddaniem do serwisu. Jeśli na zdjęciu nic nie widać to jest nieźle, ale i tak może być za mało. W końcu mogłeś zrobić zdjęcie po czym wyczyścić matrycę i oddać do serwisu aparat.


    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  3. #3

    Domyślnie

    Skoro do tej pory jej nie zauważyłeś, to może kupiłeś z rysą...

  4. #4

    Domyślnie

    Jak jest rysa na matrycy to ją widać wyraźnie tak od F8. Mogłeś nie zauważyć. Z rysami robiłem zdjęcia przez prawie 2 lata, nie wychodząc poza F5,6 i nie było ich widać.
    Wymiana matrycy w D750 to ok. 2100 brutto i ok. 3 tygodnie czekania. Właśnie wymieniam w swoim, bo porysowałem przy pechowym czyszczeniu.
    A7III, A7IV, GFX50s

  5. #5

    Domyślnie

    No właśnie ja też nie schodzę na wysoką przesłonę... Próbowałem teraz zrobić zdjęcie białej ściany przy przymkniętej przysłonie i przy wysokim ISO (bo ciemno) i też nic nie widzę

  6. #6

    Domyślnie

    Zrób jutro zdjęcie niebieskiego nieba na przysłonie 16-22, na niskim iso i wstaw tutaj rawa.

  7. #7

    Domyślnie

    Ok dziękuję za radę. Przeglądam właśnie zdjęcia z początku aparatu u mnie, ale nie dość, że zwykle na pstrokatym tle, to robiłem zwykle przy otwartej przysłonie i wtedy to jeszcze w jpg...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez freebie Zobacz posta
    Ok dziękuję za radę. Przeglądam właśnie zdjęcia z początku aparatu u mnie, ale nie dość, że zwykle na pstrokatym tle, to robiłem zwykle przy otwartej przysłonie i wtedy to jeszcze w jpg...
    Rysy i brudy najlepiej wychodzą: dłuuuugi czas (najlepiej jeszcze z ręki), duża przysłona, biała, równo oświetlona ściana, AF na manual i mocno poza zakresem ostrości.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam!
    przepraszam ale nieplanowany wyjazd... To link do RAWu:
    https://www.dropbox.com/s/l48mjjrxk8..._5947.NEF?dl=0
    Oglądałem na wszystkie strony i ja tej rysy nie widzę. Zdjęcie zrobione przy lampach z około metra AF wyłączony i ostrość na nieskończoność

  10. #10

    Domyślnie

    Rozumiem, że nikt nic nie widzi zatem olać i cieszyć się zdjęciami. Dziękuję wszystkim odpowiadającym za rady

Podobne wątki

  1. d5200 rysa na lustrze, matrycy?
    By Jakub365 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-11-2015, 14:42
  2. Matówka d800 - rysa?
    By Jarek78 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-03-2013, 15:21
  3. rysa na...hm matrycy? d70s
    By phoenix20 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-12-2010, 20:57
  4. [ Krajobraz ] Rysa
    By Calme in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-12-2008, 00:24
  5. [ Reportaż ] Rysa czasu
    By DonMaliniacco in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-03-2007, 07:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •