Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2014
    Miasto
    Wysoczyzna Elbląska
    Posty
    40

    Domyślnie Obiektyw z napędem AF a śrubokręt w D300.

    Czy możecie mi wytłumaczyć zależność pomiędzy napędem AF w obiektywie, a napędem AF w body D300. Co jest traktowane przez aparat priorytetowo? Czy w przypadku gdy napęd w obiektywie będzie szybszy, to śrubokręt nie będzie "przeszkadzał" i odwrotnie? Czy mając w body napęd AF mogę sobie odpuścić kupno obiektywu z własnym napędem, czy niestety nie. Przykładowo obiektywy Tamrona AF 70-300mm F/4-5.6 Di LD MACRO 1:2 oraz SP AF 70-300 F/4-5.6 Di VC USD. Pomijając brak w tym pierwszym stabilizacji, czy AF będzie mi działał tak samo szybko?

  2. #2

    Domyślnie

    Chyba nie wiesz o czym piszesz... Albo mamy obiektyw z własnym silnikiem i wtedy śrubokręt nie działa, albo mamy obiektyw na śrubokręt i wtedy nie ma własnego silnika. Nie ma obiektywów z tym i tym... Oba podane przez Ciebie Tamrony mają własne silniki i nie potrzebują śrubokręta. Pierwszy jest katastrofą, nie obiektywem i radzę pomyśleć o tym drugim (VC USD), bo je różni przepaść, a nie tylko stabilizacja

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2014
    Miasto
    Wysoczyzna Elbląska
    Posty
    40

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedz. Właśnie pierwszy obiektyw z listy potencjalnych zakupów odpadł. To w czym tkwi tajemnica śrubokręta? Do jakich obiektywów (ogólnie) jest on elementem niezbędnym?

  4. #4

    Domyślnie

    Do tych, które nie mają własnego silnikay, czyli do oznaczonych AF. Jeżeli jest obiektyw AF-S, AF-P, HSM, USD, czy po prostu w opisie jest informacja o silniku AF w obiektywie, to śrubokręt jest nie potrzebny.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2014
    Miasto
    Wysoczyzna Elbląska
    Posty
    40

    Domyślnie

    Znowu jestem odrobinę bogatszy o wiedzę. Czy śrubokręt w body będzie wtedy tak samo sprawnie obsługiwał AF (w przypadku braku AF w obiektywie), jak obiektywy z własnym napędem?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marek_ Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedz. Właśnie pierwszy obiektyw z listy potencjalnych zakupów odpadł. To w czym tkwi tajemnica śrubokręta? Do jakich obiektywów (ogólnie) jest on elementem niezbędnym?
    W tym tkwi tajemnica, ze kiedys Nikon realizowal naped AF wlasnie poprzez srubokret w aparacie. Ale pozniej zaczal wyposazac obiektywy we wlasny naped np najpopularniejszy AF-S.
    Po to masz srubokret w body zebys mogl podpiac jakies starsze obiektywy z napedem poprzez srubokret z body. Jak obiektyw ma wlasny naped to srubokret wtedy nie dziala.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marek_ Zobacz posta
    Znowu jestem odrobinę bogatszy o wiedzę. Czy śrubokręt w body będzie wtedy tak samo sprawnie obsługiwał AF (w przypadku braku AF w obiektywie), jak obiektywy z własnym napędem?
    To są dość indywidualne kwestie. Śrubokręt w D300 jest dość mocny i zależnie od szkła będzie działał sprawniej, lub mniej sprawnie. Jeżeli popatrzmy na prędkość AF-Sa w 35DX czy 85 1.8G, to prawie każde szkło na śrubokręt będzie szybsze. Jeżeli popatrzmy na 70-200 2.8 VR II, to ciężko jest znaleźć szkło na śrubokręt z taką prędkością af. Można to próbować określić, jak spytasz o konkretny obiektyw. Ogólnie nie ma żadnej reguły co jest szybsze. Przykładowo Tamron 70-300 VC USD ma bardzo szybki AF

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2014
    Miasto
    Wysoczyzna Elbląska
    Posty
    40

    Domyślnie

    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Mogę zakupić obiektyw z napędem i okaże się, że śrubokręt w body by sobie lepiej poradził z AF? Czy w takim przypadku mogę wyłączyć napęd obiektywu i przejść na śrubokręt? Czy pozostaje tylko żal nad nieprzemyślanym zakupem?

  9. #9

    Domyślnie

    Nie ma obiektywów na jedno i drugie równocześnie... Albo masz AF w obiektywie, albo śrubokręt.

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2014
    Miasto
    Wysoczyzna Elbląska
    Posty
    40

    Domyślnie

    To trochę nie dobrze.
    Zajmuję się amatorsko robieniem zdjęć podczas meczy piłkarskich w pośrednich ligach. Do tej pory na obiektywie Af-s Nikkor 18-105 mm 1: 3.5-5.6 g ed. W najbliższym czasie chciałbym zakupić obiektyw Tamrona z napędem USD o którym napisałem w pierwszym poście. Nie jest to zakup najpilniejszy. Zdecydowanie szybciej chcę kupić jasny obiektyw do zdjęć na hali. Jest w ogóle możliwość zakupu takiego obiektywu w budżecie
    do 1200 zł, gdzie nie najważniejsza jest nawet ogniskowa ale jasność i sprawnie działający AF? Czy jasność 2.8 będzie wystarczająca do zdjęć sportowych w pomieszczeniach?

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Problem z napędem dvd
    By manfred in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 20:59
  2. jaki obiektyw na śrubokręt
    By saudarkar666 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 22:59
  3. d300 i nowy obiektyw , czy d700 i stary obiektyw
    By KEPIK in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 20-02-2011, 21:18
  4. Jaki aparat z napędem ręcznym do slajdów?
    By BODZIEWICZ in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-09-2007, 11:36
  5. f-801 - problem z napędem :(
    By mww7 in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-09-2007, 16:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •