Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46
  1. #21
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2014
    Miasto
    Wysoczyzna Elbląska
    Posty
    40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Tym bardziej, ze D300 ma pomiar swiatla z manualami i zostaje ci tylko ogarnac ustawienie ostrosci.
    W sporcie raczej trudno ustawiać ostrość manualnie. Za szybko się wszystko dzieje, a nikt się zatrzymać nawet na chwilę nie chce, zawodnicy nie chcą współpracować

    - - - - kolejny post - - - - - -
    @nikoniarz, Na razie muszę zostać przy D300, ale sprawdziłem cenę D700. Używane mają cenę akceptowalną.
    Poszukam jutro w sieci obiektywów 28-75, ale ze światłem 1.8 i poproszę użytkowników forum o opinie.

  2. #22

    Domyślnie

    Nie bede namawial ma sile. Jak ktos nie ma checi/zajawki na manualne ostrzenie to nic z tego nie bedzie.
    Ogolnie chce cie tylko przestrzec przed wpadnieciem w pulapke, ze tylko najnowszy aparat i najnowsze szklo daje rade.
    Jesli chcesz AF, to popatrz za starszymi konstrukcjami po prostu.
    Bedzie idealny kompromis jakosc-cena.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Nie bede namawial ma sile. Jak ktos nie ma checi/zajawki na manualne ostrzenie to nic z tego nie bedzie.
    Może i dobrze, że nie chcesz namawiać. Używanie manuali w sporcie to niezbyt dobra propozycja. I nie chodzi o to, że się nie da- chodzi o komfort pracy, ilość trafionych zdjęć itd.
    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Ogolnie chce cie tylko przestrzec przed wpadnieciem w pulapke, ze tylko najnowszy aparat i najnowsze szklo daje rade.
    Jesli chcesz AF, to popatrz za starszymi konstrukcjami po prostu.
    Bedzie idealny kompromis jakosc-cena.
    Niestety prawda jest taka, że im lepszy sprzęt tym łatwiej osiągnąć więcej celnych kadrów. Po to wymyślono AF, po to wymyślono coraz bardziej pewne i wydajne silniki. Mam porównanie pomiędzy bardzo przeciętnym sprzętem a topowym. Różnica jest, i nie da się jej nie zauważyć.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    (........)
    Niestety prawda jest taka, że im lepszy sprzęt tym łatwiej osiągnąć więcej celnych kadrów. Po to wymyślono AF, po to wymyślono coraz bardziej pewne i wydajne silniki. Mam porównanie pomiędzy bardzo przeciętnym sprzętem a topowym. Różnica jest, i nie da się jej nie zauważyć.
    Piszesz o topowym sprzecie a w stopce masz 10-letnie aparaty.
    One jeszcze wogole zdjecia robia?

    Napisze jeszcze raz; sugeruje autorowi jesli chce obiektyw z AF, zeby poszukal starszych sprawdzonych konstrukcji na srubokret. Nie musza byc najnowsze dostepne.
    Te starsze obiektywy nadal robia dobre zdjecia.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #25
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2014
    Miasto
    Wysoczyzna Elbląska
    Posty
    40

    Domyślnie

    @nikoniarz , czy na forum znajdę Twoje zdjęcia zrobione w pomieszczeniach zestawem D300+24-70/2.8 ? Jeżeli nie, to byłbyś tak uprzejmy i zamieścił kilka zdjęć? Jak przeglądam ceny obiektywów w tym zakresie zoomu i światłem 1.8, to niestety są teraz cenowo poza moim zasięgiem.
    Ostatnio edytowane przez Marek_ ; 18-10-2017 o 09:49

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Piszesz o topowym sprzecie a w stopce masz 10-letnie aparaty.
    One jeszcze wogole zdjecia robia ?
    Chyba nie przeczytałeś uważnie tego co napisałem.
    Po pierwsze- odnosiłem się do obiektywów i ich wydajności. Ale jeśli już coś zarzucasz 10-letnim korpusom to masz rację. D3 nie da tej wydajności co D4 czy D5. O D300 nie wspomnę, bo daleko mu do D3 pomimo tego samego rocznika. Jest bo jest, bo nie opłaca się sprzedawać.
    Po drugie- wyraźnie zaznaczyłem, że dać się da zrobić prawie każdym sprzętem, tylko jakim kosztem zdjęć nieudanych? Ja doskonale wiem jaki mam przyrost udanych zdjęć po wymianie sprzętu na lepszy. Nie jest to przyrost proporcjonalny do wzrostu ceny. I dlatego podałem jako kompromis D700- korpus chyba pod każdym względem lepszy niż D300, a cena zdecydowanie niższa niż D3.
    I po trzecie- odniosłem się do obiektywów gdzie między przeciętnym sprzętem a topowym jest bardzo duża różnica. I pomimo, że również nie są to najnowsze modele, to dalej topowe modele reporterskie którym ciężko cokolwiek zarzucić.

    Cytat Zamieszczone przez Marek_ Zobacz posta
    @nikoniarz , czy na forum znajdę Twoje zdjęcia zrobione w pomieszczeniach zestawem D300+24-70/2.8 ? Jeżeli nie, to byłbyś tak uprzejmy i zamieścił kilka zdjęć? Jak przeglądam ceny obiektywów w tym zakresie zoomu i światłem 1.8, to niestety są teraz cenowo poza moim zasięgiem.
    Na forum znajdziesz zdjęcia chyba tylko z D3. Mam na myśli zdjęcia z pomieszczeń. W domu mogę coś znaleźć i wrzucić, ale będą to zdjęcia statyczne (sala konferencyjna, wywiady, może jakiś koncert). I na pewno nie będą z N24-70 bo go jeszcze nie mialem. Będą z innych obiektywów- T28-75, N35/1.8, T70-200/2.8... Ale będzie tego mało. D300 miał dla mnie zbyt duże ograniczenia w kwestii wysokiego ISO, i po niespełna roku dokupiłem D3.

  7. #27

    Domyślnie

    @nikoniarz uwierz mi, ze daleki jestem od zarzucania czegos 10-letnim korpusom. A juz szczegolnie ponad 10 letnim obiektywom.
    Wrecz namawiam autora zeby zainteresowal sie starsza i sprawdzona konstrukcja.
    Zamiast 70-200 ze stalym swiatlem, moze rozwazyc 80-200 ze stalym swiatlem.
    To tez byly szybkie i celne szkla. W duecie ze srubokretem z D300, AF takiego obiektywu moze pokazac pazur.

    Prosze, daruj sobie teksty o uwaznym czytaniu. Dziekuje, ze nie napisales nic o czytaniu ze zrozumieniem.
    Chyba nie bedziemy sie bawic w wybiorcze wyciaganie zdan z kontekstu i "udowadnianie" jeden drugiemu, co mial na mysli
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #28
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2014
    Miasto
    Wysoczyzna Elbląska
    Posty
    40

    Domyślnie

    @krzysztofz24 , to moja wina, powinienem zamieścić podtytuł że szukam pomocy w doborze obiektywów do fotografii sportowej, ze szczególnym uwzględnieniem piłki nożnej. Chyba jednym z najważniejszych parametrów będzie szybko działający, oraz celny AF, oraz szybkostrzelność aparatu. Kilka liczb; piłkarz wykonuje sprinty poniżej 1 sekundy na 5 metrów, piłka (a gdzie piłka, tam akcja) potrafi się przemieszczać z prędkością 50m/s. Do tego ruch na boisku nie jest jednokierunkowy (przewidywalny). Dla mnie bezpieczny czas otwarcia migawki to 1/800, a i tak często mam rozmycie ruchu, AF ustawiony punktowo, ISO na auto... i mimo wszystko komfortowe warunki (światło); okręgówka, IV, III i II liga grają przy nieoświetlonych boiskach, więc mecze zaczynają się "za dnia". Mecze jesienią, przy sztucznym oświetleniu I ligi i Ekstraklasy to mogę sobie co najwyżej pooglądać z trybuny. W takich warunkach to chyba minimum światło 2.8 i wysokie użytkowe ISO aparatu.
    Teraz chcę popróbować swoich sił na hali (piłka ręczna, siatkówka, boks) i znowu AF, ale tym razem i światło. Zdając sobie sprawę z niewielkiego budżetu jakim dysponuję, wiem że większość zdjęć i tak trafi do kosza. Coś za coś. Jeżeli możesz, to podaj konkretne obiektywy (również te starsze) które mogą spełnić moje skromne wymagania, a sądzę że przy pomocy @nikoniarz (jak się domyślam jest zawodowym fotoreporterem), Twojej oraz innych użytkowników, będę mógł podjąć rozsądną decyzję.

    edit; dzisiaj się wybiorę na mesz Superligi (piłka ręczna), może uda mi się zrobić chociaż zdjęcia statyczne, tym co mam. Zamieszczę je wieczorem, chociaż to pewnie będzie tragedia.
    Ostatnio edytowane przez Marek_ ; 18-10-2017 o 11:30

  9. #29

    Domyślnie

    Stosunkowo "bezpieczny" czas to faktycznie 1/800 sek. Stosunkowo, bo czasem można lekko wydłużyć, a czasem trzeba skrócić. Ale 1/800 można złożyć jako punkt wyjścia. Nie wiem na jakich obiektach fotografujesz, ale mnie ostatnio trafiła się III ligowa siatkówka, gdzie aby uzyskać ten czas musiałem mieć ISO-12.800... Dla odmiany przy futsalowej ekstraklasie mam ISO-5000. W każdym razie jeszcze nie trafiłem obiektu by zejść poniżej 3200. Oczywiście ciągle mowa o f/2.8.

  10. #30
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2014
    Miasto
    Wysoczyzna Elbląska
    Posty
    40

    Domyślnie

    @nikoniarz , tak trochę w ciemno, ale wydaje mi się, że jakbym chciał kupić teraz taki zestaw to coś około 10 tysięcy zł. za używany sprzęt
    Mam jeden obiektyw N18-105/3.5-5.6G.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Problem z napędem dvd
    By manfred in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 20:59
  2. jaki obiektyw na śrubokręt
    By saudarkar666 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 22:59
  3. d300 i nowy obiektyw , czy d700 i stary obiektyw
    By KEPIK in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 20-02-2011, 21:18
  4. Jaki aparat z napędem ręcznym do slajdów?
    By BODZIEWICZ in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-09-2007, 11:36
  5. f-801 - problem z napędem :(
    By mww7 in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-09-2007, 16:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •