Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46
  1. #11

    Domyślnie

    Przy odrobinie szczęścia znajdziesz Tamrona 70-200 2.8 Di, który jest całkiem ok, ale musisz dobierać trochę kasy. O opinie popytaj kolegę @nikoniarz, on robił nim na halach bardzo dobre zdjęcia.
    Tamron 70-300 VC USD będzie ok na zewnątrz, na hali będzie za ciemno, a iso w D300 też nie może być jakieś szalone, bo już na 1600 jest ciężko o dobry obrazek. Zbieraj kasę... Niestety w sporcie na halach nie ma opcji na tanio...

  2. #12
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2014
    Miasto
    Wysoczyzna Elbląska
    Posty
    40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Niestety w sporcie na halach nie ma opcji na tanio...
    Wiem. Widzę co mają założone profesjonalni fotograficy na meczach. Ci których poznałem, już się przyzwyczaili do mojego "wypasionego" zestawu, i rozmowy kończą się na sympatycznych żartach. Ja zawsze twierdzę, że czekam, aż akcja będzie pod bramką za którą ja stoję, a że czasami nie mogę się doczekać przez 90 minut na takie akcje, to nie wina mojego obiektywu, tylko piłkarzy
    A wracając do zdjęć na halach. Myślałem na razie o jakimś obiektywie 50,70, 90mm. (Na hali też w końcu ktoś podejdzie w pobliżu miejsca gdzie stoję ).

  3. #13

    Domyślnie

    Niepotrzebnie rozkminiasz jaki naped ma obiektyw. Czy na srubokret czy na wlasny silnik w obiektywie. I tak bedzie dzialal tylko 1 z nich.
    Jak masz aparat wyposazony w srubokret (seria D3xxx i D5xxx nie ma srubokreta)
    Raz lepszy bedzie srubokret a raz wbudowany AF-S w obiektyw.
    Zasadniczo AF-S jest nowszy, sprawniejszy.
    Ale ktory obiektyw bedzie mial lepszy AF zalezy od klasy obiektywu.
    Np tani podstawowy kitowy obiektyw z AF-S, ktory jest dolaczany w zestawie z body.
    Raczej ustapi reporterskiemu zoomowi napedzanemu srubokretem.

    Jak mowie, nie rozkminiaj rodzaju napedu. Tylko kup obiektyw ktory ci pasuje.
    A wogole jakj masz aparat, jest wyposazony w srubokret?
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marek_ Zobacz posta
    Jest w ogóle możliwość zakupu takiego obiektywu w budżecie
    do 1200 zł, gdzie nie najważniejsza jest nawet ogniskowa ale jasność i sprawnie działający AF?
    W okolicach tego budżetu to chyba tylko Nikkor 85/1.8D, zakładając, że masz D300.
    Cytat Zamieszczone przez Marek_ Zobacz posta
    Czy jasność 2.8 będzie wystarczająca do zdjęć sportowych w pomieszczeniach?
    Przy D300 będzie w większości niewystarczający.

  5. #15
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2014
    Miasto
    Wysoczyzna Elbląska
    Posty
    40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    kup obiektyw ktory ci pasuje.
    A wogole jakj masz aparat, jest wyposazony w srubokret?
    Chciałbym kupić profesjonalne szkła. 3-4 różne obiektywy. Jasne, o różnych ogniskowych, do tego z zoomem...... ale niestety jestem średniakiem zarobkowym, i muszę szukać kompromisów. Szukam jasnego szkła do reportaży sportowych w pomieszczeniach. Zajęcie czysto amatorskie, więc nie mam co marzyć, że coś mi się zwróci finansowo. Samo życie.
    Mój D300 ma śrubokręt.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Przy D300 będzie w większości niewystarczający.
    To zawęża moje poszukiwania. Do 1.8. Dzięki, nie ma nic gorszego jak nietrafione zakupy.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marek_ Zobacz posta
    ... niestety jestem średniakiem zarobkowym, i muszę szukać kompromisów.
    Błąd... Nie szukaj kompromisów, tylko odkładaj kasę. Kompromisy, to najczęściej pieniądze wyrzucone w błoto. Wiem, bardzo chce się od razu jak inni mieć wszystko. Ale cierpliwie planowanie zakupów popłaca

  7. #17

    Domyślnie

    @Marek_- pomyśl nad sprzedażą D300 i zakupem D700. Nie inwestuj w wiele obiektywów. Na początek skoncentruj się na max dwóch.

  8. #18
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2014
    Miasto
    Wysoczyzna Elbląska
    Posty
    40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Błąd... Nie szukaj kompromisów, tylko odkładaj kasę.
    Z prawdami oczywistymi nie ma co dyskutować. I zrobię tak przy zakupie Tamrona USD. Teraz niestety sytuacja zmusza mnie do kompromisu, brak czasu i bardzo skromny budżet.

    - - - - kolejny post - - - - - -
    @nikoniarz, jakie obiektywy mógłbyś mi polecić, niedrogie, ale wystarczające do nauki w reportażu sportowym.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marek_ Zobacz posta
    @nikoniarz, jakie obiektywy mógłbyś mi polecić, niedrogie, ale wystarczające do nauki w reportażu sportowym.
    Nie czuję się odpowiednią osobą by tutaj cokolwiek polecać- nie wiem co fotografujesz, w jakich warunkach. Osobiście mając ograniczony budżet dążyłbym do D700 + T28-75/2.8 + T70-200/2.8 Di LD Macro lub N80-200/2.8D ED (nie AF-S). Do tego jakaś lampka pokroju YN-568EX/685...

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marek_ Zobacz posta
    Chciałbym kupić profesjonalne szkła. 3-4 różne obiektywy. Jasne, o różnych ogniskowych, do tego z zoomem...... ale niestety jestem średniakiem zarobkowym, i muszę szukać kompromisów. Szukam jasnego szkła do reportaży sportowych w pomieszczeniach. Zajęcie czysto amatorskie, więc nie mam co marzyć, że coś mi się zwróci finansowo. Samo życie.
    Mój D300 ma śrubokręt.

    - - - - kolejny post - - - - - -



    To zawęża moje poszukiwania. Do 1.8. Dzięki, nie ma nic gorszego jak nietrafione zakupy.
    Ale jak zdjecia amatorskie, czyli nie robisz zarobkowo tylko dla przyjemnosci. To nie szarp sie finansowo, tylko kup to na co cie stac. (lub troche ewentualnie dozbieraj, czy rusz lekko oszczednosci). Masz swietny aparat (z mocnym srubkretem ). D700 oczywisciecie bedzie mniej szumial. Ale osobiscie wole D300 niz plastik-fantastisc pelnoklatkowy D600.
    Popatrz chocby na allegro. Jest sporo obiektywow starzej generacji typu 80-200 czy jeszcze starszych chocby ze stalym swiatlem F4. I teraz, to nie zart ale sa jeszcze jasne stalki manualne, ktore cie moga zaskoczyc jakoscią.
    Tym bardziej, ze D300 ma pomiar swiatla z manualami i zostaje ci tylko ogarnac ustawienie ostrosci.

    10-15 lat temu ludzie tez robili dobre zdjecia starszymi korpusami i szklami na srubokret a czasem nawet manualami. Mozesz siegnac po szkla, ktore byly wtedy w uzyciu.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Problem z napędem dvd
    By manfred in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 20:59
  2. jaki obiektyw na śrubokręt
    By saudarkar666 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 22:59
  3. d300 i nowy obiektyw , czy d700 i stary obiektyw
    By KEPIK in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 20-02-2011, 21:18
  4. Jaki aparat z napędem ręcznym do slajdów?
    By BODZIEWICZ in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-09-2007, 11:36
  5. f-801 - problem z napędem :(
    By mww7 in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-09-2007, 16:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •