Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Lr - po co tworzy te pliki?

    No właśnie tak jak w tytule. Może ktoś z Was jest w stanie mi odpowiedzieć co to za pliki i czy są istotne. Lr zapisuje mi je na C: w katalogu obrazy (screeny poniżej) zabierając tym samym spore ilości cennego miejsca.
    Czy tak musi być czy to jakieś może tymczasówki, których można się pozbyć.
    1
    2
    3

    Tak to wygląda po kolei.
    Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  2. #2

    Domyślnie

    Lightroom nie modyfikuje plików obrazów (RAW). Zamiast tego zapisuje sobie informację o plikach źródłowych i operacjach w swojej bazie danych, którą nazywa katalogiem. To co widzisz to jest właśnie katalog Lightroom'a.

  3. #3
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  4. #4

    Domyślnie

    No dobra ale czy można gdzieś w opcjach kazać mu tworzyć ten katalog w inny miejscu niż mój biedny, zapchany po brzegi dysk C. Czy on nie mógłby robić sobie takich baboli na D??
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ostry600 Zobacz posta
    No dobra ale czy można gdzieś w opcjach kazać mu tworzyć ten katalog w inny miejscu niż mój biedny, zapchany po brzegi dysk C. Czy on nie mógłby robić sobie takich baboli na D??
    A pewnie że możesz w ustawieniach... Menu Edit i Catalog Settings
    Ups... chyba Ci bzdurę napisałem...
    Tu na forum był podobny problem: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=282281
    Ostatnio edytowane przez frogi ; 17-10-2017 o 14:12
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  6. #6

    Domyślnie

    Faktycznie tego się tam zrobić nie da (można obejrzeć lokalizację ale nie można jej zmienić - co za bzdura) ale czy jak Lr tworzy do każdego pliku .xmp tp te ploki w katalogu są konieczne, żeby widzieć podgląd zdjęć jako edytowanych?
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  7. #7

    Domyślnie

    Zmapuj sobie inny dysk pod ten folder i już.

  8. #8

    Domyślnie

    Albo po prostu przeneiś Obrazyna inny dysk. p-klik, właściwości->lokalizacja->przenieś.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Albo po prostu przeneiś Obrazyna inny dysk. p-klik, właściwości->lokalizacja->przenieś.
    Niestety jak robię tak jak mówisz:

    to dzieje się tak

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Zmapuj sobie inny dysk pod ten folder i już.
    Tu niestety nie wiem nawet o czym mówisz. Jeżeli jesteś pewien, że to się uda to będę musiał zgłębić temat.
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  10. #10

    Domyślnie

    @Ostry600 Znalazłem coś takiego na Adobe support:
    Copy or move a catalog:

    1 Locate the folder that contains the catalog and preview files. In Lightroom, choose Edit > Catalog Settings (Windows) or Lightroom > Catalog Settings (Mac OS).
    2 In the Information area of the General panel, click Show to go to the catalog in the Explorer (Windows) or Finder (Mac OS).

    3 Quit Lightroom.

    4 In the Explorer (Windows) or Finder (Mac OS), copy or move the catalog.lrcat, Previews.lrdata, and (if present) Smart Previews.lrdata files to the new location.
    5 Double-click the .lrcat file in the new location to open it in Lightroom.

    6 (Optional) If Lightroom can't find folders or photos in the copied or moved catalog, a Question Mark icon appears by folder names in the Folders panel and an Exclamation Point icon appears in photo thumbnails in the Grid view. To restore folder links, right-click (Windows) or Control-click (Mac OS) a folder with a Question Mark icon and choose Find Missing Folder.
    Źródło: https://helpx.adobe.com/lightroom/he...-catalogs.html
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pliki XMP w Lightroom 6
    By kundziorro in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-09-2017, 15:30
  2. Jest na sali ktoś kto tworzy muzykę?
    By prz3mo in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-11-2011, 00:33
  3. Pliki JPG
    By fidykg in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 15:48
  4. [ Krajobraz ] Adams dalej tworzy ...
    By darko in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-10-2010, 09:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •