Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48
  1. #21
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    A jak. I widzę, że nie jestem jedyny. A Ty za to możesz tego Canona porównywać z innymi bardzo drogimi, niezbyt kompaktowymi kompaktami z przeciętnymi i niezbyt jasnymi zoomami i zalatującymi myszką (niektórymi) parametrami. Czyli prawdopodobnie z niczym, bo oprócz Canona chyba nie ma nic podobnego na rynku. Firma znalazła niszę
    Jak nie jesteś jedyny, znaczy że to ma sens? W takim razie wszystko ma sens, bo na wszystko znajdą się jacyś inni.
    Istotnie jednak nie bardzo jest z czym ten aparat porównać i jest on czymś w rodzaju realizacji od dawna niezagospodarowanej niszy. Pytanie czy na tyle udaną, żeby nisza ta wnosiła odpowiednio dużo wartości dodanej.
    Ostatnio edytowane przez GL ; 21-12-2017 o 14:56

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Może Nikon stwierdził, że taki aparat nie ma wielkich szans na rynku i dlatego anulował projekt...
    Nikon wspominał coś o cięciu kosztów, ale nawet gdyby taki aparat pojawił się na rynku to przecież i tak nie można by go porównywać z G1X III

    Cytat Zamieszczone przez Łukasz Gniadek Zobacz posta
    ...Jak nie jesteś jedyny, znaczy że to ma sens? W takim razie wszystko ma sens, bo na wszystko znajdą się jacyś inni...
    Pytanie czy znajdzie się ktoś inny kto podziela twój punkt widzenia? A odpowiadając na twoje pytanie, oczywiście, że nie znaczy, ale mnie osobiście przynajmniej dałoby to do myślenia. Co nie znaczy, że po przemyśleniu musisz się z tym z automatu zgodzić. To co napisałem to była taka mała prowokacja, bo akurat takiej odpowiedzi z twojej strony się spodziewałem. A na poważnie to dla Ciebie jak rozumiem, różny rozmiar matrycy dyskwalifikuje jakiekolwiek próby porównania? Ok, nie rozumiem dlaczego (bo i chyba nie tłumaczyłeś tego inaczej niż przez osobiste preferencje a to w sumie mnie nie satysfakcjonuje), ale szanuję to, że masz swoje zdanie. Ale inni widzą to inaczej. W kompakcie obiektyw jest przyspawany i w związku z tym moim zdaniem trzeba na to patrzeć jednak jako na cały zestaw czyli matryca plus szkło a to niestety nie jest w tym kompakcie jasne, a dodatkowo z zacytowanego przez Ciebie odnośnika wynika, że dupy to optycznie nie urywa. W jednocalówkach często mamy jaśniejsze i te w jakimś stopniu rekompensują użytkownikowi mniejszą matrycę. Na ile oraz czy np G5X lub Sony RX100V poradzą sobie z tym Canonem to dla mnie kwestia otwarta do czasu aż ktoś to sprawdzi. Nie ma sensu porównywać np D7500 + Sigma 18-35/1.8 z, dajmy na to, D750 z odpowiednio ciemniejszym zoomem? Dla Ciebie pewnie nie ma, dla mnie jak najbardziej jest. A tu właśnie mamy analogiczny przypadek, bo obiektywu w kompakcie nie wymienisz.
    Cytat Zamieszczone przez Łukasz Gniadek Zobacz posta
    ...Istotnie jednak nie bardzo jest z czym ten aparat porównać i jest on czymś w rodzaju realizacji od dawna niezagospodarowanej niszy. Pytanie czy na tyle udaną, żeby nisza ta wnosiła odpowiednio dużo wartości dodanej.
    Od dawna to chyba jest słowo klucz, bo jak mi się wydaje od dawna nie ma zapotrzebowania na tego typu konstrukcje. Albo jest bardzo małe.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 21-12-2017 o 15:43

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Łukasz Gniadek Zobacz posta
    1. Niektórzy wolą kompakty.
    2. A6000 to konstrukcja sprzed lat, G1x za kilka lat też będzie kosztował odpowiednio mniej.
    3. Ergonomia i obsługa obu aparatów jest bardzo różna, a dla niektórych jest ona nie mniej ważna niż możliwości fotograficzne (nie twierdzę że Sony jest tu gorsze, ale nie każdemu musi pasować).
    4. Nie dla każdego obraz z "jednocalowca" jest satysfakcjonujący.
    5. Jest różnica między ideą takiego kompaktu, a jej realizacją. Niewłaściwa realizacja jest w stanie wszystko zepsuć.
    1. Wolą kompakty bo...? Chyba nie dlatego, że ma przyspawany na stałe obiektyw? W mojej ocenie wybór mieści się w trójkącie jakość-cena-wielkość aparatu. Czasy kiedy tylko kompakty oferowały dodatkowe tryby dla laika (amatora-entuzjasty w tym przypadku) już dawno minęły. Teraz każdy nawet mocno zaawansowany technologicznie aparat takie tryby posiada.
    2. A6000 konstrukcja sprzed lat, ale nadal produkowana i w kilku kwestiach ma lepsze osiągi od G1X. Zresztą to był tylko przykład, można w to miejsce postawić nowszy model np A6300 (wagowo i rozmiarowo praktycznie bez zmian)
    3. Tu zgoda. Ale czy to Canon, czy NIKON czy SONY, każdy obrał własną drogę. Liczą się preferencje lub ewentualne przyzwyczajenia. Tyle, że przecież CANON nie zaprojektował raczej tego aparatu tylko dla osób zaznajomionych z ergonomią CANON'ów. Amator-entuzjasta nie będzie wiedział jaka ergonomia jest mu potrzebna - skoro kupuje kompakt (ta z reguły w kompaktach jest mocno ograniczona i raczej kiepska).
    4. Też zgoda, ale on przynajmniej nie na darmo nazywa się kompaktem (można go schować do kieszeni spodni)

    Zapomniałem jeszcze, że CANON posiada w swojej ofercie konkurencyjne (cenowo, jakościowo i wielkościowo) bezlusterkowce serie EOS M, do tego całkiem małą lustrzankę 200D, z bardzo kompaktowymi obiektywami typu 24/2.8, 40/2.8, 50/1.8. Dlatego nie bardzo rozumiem kto kupi taki aparat.

  4. #24

    Domyślnie

    Nie zgodzę się, że nie można porównywać ze sobą bardzo odmiennych urządzeń.
    Oczywiście obiektywne porównanie np. Smieny z Hasselbladem nie ma sensu, ale z punktu widzenia czyichś potrzeb czy możliwości można i należy to robić. Można porównywać ze sobą aparaty o różnych rozmiarach matryc pod kątem osiągów i spełniania potrzeb, na zasadzie: czy to mi wystarczy, czy też potrzebuję większej, i jakim kosztem?

  5. #25

    Domyślnie

    Aparat ciekawy, ale cena nie. A6000, LX100, RX100III na starcie kosztowały, o ile pamięć mnie nie zawodzi ok. 3600 zł. Jakby to cacko kosztowało podobnie, byłaby to jakaś konkurencja dla tych konstrukcji.
    a7c + FE 24 1.8 + FE 35 1.8 + FE 85 1.8

  6. #26

    Domyślnie

    Zdecydowanie nie warto. Za te pieniądze można mieć malutką lustrzankę APS-C Canona z trzema dobrymi obiektywami w zakresie od 10-250 mm. Będzie trochę większe i cięższe, ale jeszcze ze $300 zostanie na rodzinny obiad i dobre wino.

  7. #27

    Domyślnie

    Jest coś takiego, co nazywa się USP - Unique Selling Point, czyli unikalna cecha, która "sprzedaje" dany produkt. Ten aparat, moim zdaniem, niczym takim się nie wyróżnia. Od innych kompaktów różni się tym, że ma większą matrycę i jest większy, co może się trochę przekładać na jakość obrazu, ale cała reszta wydaje się być przeciętna, przede wszystkim obiektyw. Ani nie jest jasny, ani nie ma porywającego zakresu, ani też - jak wynika z testu - nie ma wybitnej jakości. Więc komu i czemu to służy, poza sprzedawaniem?
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Jest coś takiego, co nazywa się USP - Unique Selling Point, czyli unikalna cecha, która "sprzedaje" dany produkt. Ten aparat, moim zdaniem, niczym takim się nie wyróżnia. Od innych kompaktów różni się tym, że ma większą matrycę i jest większy, co może się trochę przekładać na jakość obrazu,
    no ale to jest taka unikalna cecha. kompletny zestaw APS-C.

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    ale cała reszta wydaje się być przeciętna, przede wszystkim obiektyw. Ani nie jest jasny,
    f/5.6 w APS-C to jest jasniej niz f/2.8 w 1". a brak swiatla mozna skompensowac podciagajac ISO o 2 EV i poziom szumow nie bedzie gorszy

    wiec o ile na papierze to nie wyglada nie wiadomo jak powalajaco, to w realu to nie jest dramatycznie gorsze.


    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    ani nie ma porywającego zakresu, ani też - jak wynika z testu - nie ma wybitnej jakości. Więc komu i czemu to służy, poza sprzedawaniem?
    jesli to sie sprzedaje (a przy tej cenie to... nie jestem pewny) to jestem sklonny stwierdzic, ze Canonowi zupelnie takie "czemu to sluzy" odpowiada. pytanie czy sie sprzedaje... ?

    jak patrze na ceny premierowe tego czegos badz 6D mkII, to wydaje mi sie, ze az tak bardzo to one sie nie sprzedaja. 6DmkII spadl z cena o prawie 400 EUR w pol roku od premiery. moze i ten G1X spadnie teraz po nowym jorku, jak sie skonczy sezon swiateczny

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    no ale to jest taka unikalna cecha. kompletny zestaw APS-C.


    f/5.6 w APS-C to jest jasniej niz f/2.8 w 1".
    Swiatlosila f5.6 to f5.6 a f2.8 to f2.8. Niezaleznie of matrycy
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ...


    f/5.6 w APS-C to jest jasniej niz f/2.8 w 1"...
    @akustyk To interesujące co piszesz... rozwiń temat proszę dlaczego masz takie przekonanie?
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 20-10-2017, 10:02
  2. Canon PowerShot G1X
    By wain in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 13-02-2014, 07:07
  3. Canon Powershot S100
    By Władca Pixeli in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-02-2012, 03:55
  4. Canon PowerShot G12
    By Władca Pixeli in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-09-2010, 03:00
  5. Złoty środek na zdjęcia w nocy.
    By Mekano in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-03-2009, 16:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •