Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Jez. Dominickie

  1. #11

    Domyślnie

    Może nie czujemy Twojego zamysłu. Jest ciemno - łódka z przodu za bardzo zacieniona. Ja osobiście faktycznie wydłużyłbym czas i później przyciemniał co trzeba. Ucięty dziób też do mnie nie przemawia. Może dobrze byłoby złożyć dwie ekspozycje, albo założyć szarą połówkę od góry. Albo nawet jakiś cieplejszy filtr delikatnie. Ale tutaj zapewne równie dobrze można osiągnąć to samo postprocesem. No i tak na koniec to trochę duży rozmiar jak na pion wrzucany na forum. Trzeba sporo przewijać, a to nie pomaga w pozytywnym odbiorze fotografii.
    Dx + S + SB
    flickr

  2. #12

    Domyślnie

    W mojej opinii, w kwadracie zdjęcie by zyskało!
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  3. #13

    Domyślnie

    Dziękuję za uwagi, takich oczekuje
    Panie Piotrze, widzi pan jakie to proste...
    Ostatnio edytowane przez emoka ; 16-10-2017 o 22:12

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez konradd Zobacz posta
    Może nie czujemy Twojego zamysłu. Jest ciemno - łódka z przodu za bardzo zacieniona. Ja osobiście faktycznie wydłużyłbym czas i później przyciemniał co trzeba. Ucięty dziób też do mnie nie przemawia. Może dobrze byłoby złożyć dwie ekspozycje, albo założyć szarą połówkę od góry. Albo nawet jakiś cieplejszy filtr delikatnie. Ale tutaj zapewne równie dobrze można osiągnąć to samo postprocesem. No i tak na koniec to trochę duży rozmiar jak na pion wrzucany na forum. Trzeba sporo przewijać, a to nie pomaga w pozytywnym odbiorze fotografii.
    Przyznaję, że cienie są zbyt smoliste, ale dam radę to powyciagac, przynajmniej trochę bez większej straty jakości. Jeśli chodzi o dłuższy czas naświetlania, to nie bardzo, ponieważ zbyt mocno wiało i wszystko było rozmyte (testowałem) a miało być ostro. Jeszcze odnośnie uciętej łódki, to niestety po lewej stronie, przy samym dziobie było zbyt wiele niechcianych elementow i zmuszony byłem tak kadrowac.
    Ostatnio edytowane przez emoka ; 16-10-2017 o 23:12

  5. #15

    Domyślnie

    Panie Piotrze, widzi pan jakie to proste...
    Mój drogi proste dla Ciebie nie dla mnie. Uwierz mi naoglądałem się tysiące fotografii, które ludzie z większym doświadczeniem niż Twoje próbowali ratować stosując różne zabiegi. Odpuść ten kadr. Następnym razem spróbuj czegoś prostszego z mniejszą ilością detali. Zamontuj aparat na statyw, gdy będziesz patrzył przez wizjer staraj się by wszystko w kadrze było należycie uporządkowane. Poszukaj czegoś prostego pamiętając o tym że dobra fotografia to nie ta z niesamowitym pejzażem czy pięknymi kolorami tylko ta która wzruszy emocje potencjalnego odbiorcy. To że wieje wiatr to nie problem ja np kocham takie warunki. I zapamiętaj, im mniej ingerencji photoshopa czy innego softu tym lepiej - potraktuj RAWa jak negatyw pamiętając, że złe mieszanie czy nieodpowiednia ilość chemii spowoduje, że całą rolkę będziesz musiał wrzucić do kosza. Nie licz na oprogramowanie graficzne, próbuj kadrować tak by nic nie było trzeba wycinać, docinać czy domalowywać (bo znam i takie przypadki). Zadbaj o estetykę i przede wszystkim nie wściekaj się gdy ktoś np. ja napisze Ci, że fotografia to kicz - to nic złego, po prostu coś poszło nie tak i zostałeś o tym poinformowany.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrekjeczen Zobacz posta
    Mój drogi proste dla Ciebie nie dla mnie. Uwierz mi naoglądałem się tysiące fotografii, które ludzie z większym doświadczeniem niż Twoje próbowali ratować stosując różne zabiegi. Odpuść ten kadr. Następnym razem spróbuj czegoś prostszego z mniejszą ilością detali. Zamontuj aparat na statyw, gdy będziesz patrzył przez wizjer staraj się by wszystko w kadrze było należycie uporządkowane. Poszukaj czegoś prostego pamiętając o tym że dobra fotografia to nie ta z niesamowitym pejzażem czy pięknymi kolorami tylko ta która wzruszy emocje potencjalnego odbiorcy. To że wieje wiatr to nie problem ja np kocham takie warunki. I zapamiętaj, im mniej ingerencji photoshopa czy innego softu tym lepiej - potraktuj RAWa jak negatyw pamiętając, że złe mieszanie czy nieodpowiednia ilość chemii spowoduje, że całą rolkę będziesz musiał wrzucić do kosza. Nie licz na oprogramowanie graficzne, próbuj kadrować tak by nic nie było trzeba wycinać, docinać czy domalowywać (bo znam i takie przypadki). Zadbaj o estetykę i przede wszystkim nie wściekaj się gdy ktoś np. ja napisze Ci, że fotografia to kicz - to nic złego, po prostu coś poszło nie tak i zostałeś o tym poinformowany.
    Nie mogłeś napisać tak od razu ? Ja nie twierdzę, że nie ma błędów tylko sposób w jaki mi je wytykales jakoś do mnie nie przemawia. Jeśli już komentujesz jakieś zdjęcie, to rozwiń swoją ,,wypowiedź '' tak jak ww. poście, bo czytanie ogólników nic mi nie daje, tyle
    Pozdrawiam

  7. #17

    Domyślnie

    W sumie zwracając uwagę na fakturę powierzchni wody można było się domyślić, że wiało W takim razie krótki czas przy łódkach na pierwszym planie uzasadniony.
    Dx + S + SB
    flickr

  8. #18

    Domyślnie

    Jak dla mnie strasznie dużo sie dzieje na zdjęciu, kloda i łódka to za dużo jak na 1 plan. Za mocne, smoliste cienie nie dla mnie i generalnie kolorystyka. Podoba mi sie woda.

  9. #19

    Domyślnie

    Dzięki za uwagi, na pewno wyciągnę wnioski.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •