Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Studio 20m2

  1. #1

    Domyślnie Studio 20m2

    Witam Nikoniarzy
    Do tej pory pstrykałem tylko portrety i sport na zewnątrz ale trafia mi się pomieszczenie 20m kw o wysokości 2,70 i chciałbym zakupić na początek dwie lampy studyjne. Jedną główną i jedną doświetlającą.
    Myślę o lampach Quantuum tylko nie wiem jakiej mocy mam wziąć. Chciałbym nie narzekać pózniej że ma za małą moc.
    Doradzcie mi proszę w tej kwestii.



    Pozdrawiam

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za linki, trochę się dowiedziałem i chyba zdecyduję się na 400 jaką główną lampę do beauty disha czy okty.

    Powiedzcie mi tylko czy lampa Quantuum pulse pro 400 będzie dobrą lampą?

  4. #4

    Domyślnie

    Najpierw pokaż, jakie zdjęcia chcesz robić i powiedz jeszcze, czy chcesz mieć możliwość fotografowania z małą GO.

  5. #5

    Domyślnie

    Sam nie wiem czy bedę miał potrzebę fotografii z małą go. Zdjecia w studio do tej pory robiłem raz, z przysłoną około F/9.
    Ale chce fotografować osoby, głównie moje małe córeczki i nie wiem czy na małej przysłonie również będę to robił.
    Dodam m że zdjęcia będę wykonyłał ogniskową 35mm i 50mm. Dłuższa ogniskowa odpada ze względu na wymiary pomieszczenia, nie będę miał możliwości fotografowania całej postaci.
    Dlatego pytam Was o radę w doborze lamp.
    Ostatnio edytowane przez splawik ; 13-10-2017 o 16:54

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    300Ws z dużą regulacją powinno być wystarczające, a regulacja po to by mieć komfort z jasnym obiektywem ale przy f/9 to potrzeba dużo światła, tylko czy taka przysłona przy portrecie ma sens ?

  7. #7

    Domyślnie

    W portrecie odcinasz tło dużym otworem przysłony, a jeśli masz białe ściany i sufit, to ilość światłą odbitego jest naprawdę duża i problemem nie jest brak światła, tylko jego nadmiar. Poza tym istnieją blendy, a srebrna blenda daje bardzo dużo światła.
    Jeśli miałbym Ci coś radzić, to proponowałbym lampę 200Ws i dużą blendę srebrno-czarno-białą (3w1 albo 5w1) i statyw do blendy. Ja mam studio 30m2 i lampa jeszcze nigdy nie pracowała na pełnej mocy (fotografia ludzi na przysłonach 1.8-3.5).

Podobne wątki

  1. Jaka lampa, o jakiej mocy do pomieszczeń około 20m2
    By waldemar109 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 13-10-2014, 18:18
  2. Studio ok 20m2 - światło
    By fotobober in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-05-2012, 20:03
  3. Studio 20m2, SB-900 - Jaki rozmiar parasolki
    By Rascal in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-02-2011, 13:47
  4. [ Foto-żart ] studio
    By LWO in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-12-2008, 16:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •