Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Adapter Nikon F / Minolta MD

    Witam, na Forum.

    Wpadł mi w ręce obiektyw od Minolty 50 mm F 1.7 z mocowaniem MD, chciałbym go podłączyć do Nikona D7200
    a ali znalazłem adapter za ok 30 $ , czy ktoś się bawił w taką hybryde ? jest sens wydać pieniądze na adapter ?

    nadmienię że mój znajomy posiada 2 stare minolty , ma jeszcze zapięte 38-35 i 70-210 - od F3,5.

    Pytanie czy może ktoś się bawił.

    jeśli ktoś zainteresowany mogę wrzucić zdjęcia tego szkiełka.

    Łukasz.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Adapter z soczewką zniszczy jakość tego obiektywu, która jest całkiem fajna, a zwykły adapter nie pozwoli na ostrzenie dalej jak chyba coś 1,5m.
    Lepiej kupić jakiegoś starego manualnego nikkora.

  3. #3

    Domyślnie

    Zobaczę jak przyjdzie adapter, to nie majątek taki adapter a zawsze to jakieś doświadczenie.

  4. #4

    Domyślnie

    Na takie eksperymenty z Nikonem szkoda kasy. Tak jak @koesh pisze, adapter z soczewką będzie miał fatalną jakość... Jak chcesz się bawić pleśniakami, to spraw sobie bezlustro jakiekolwiek

  5. #5

    Domyślnie

    Mam dokładnie ten sam problem, kombinuję wymianę tyłu na wydrukowany z drukarki 3D ze wspomaganiem w postaci bezsoczewkowego adaptera M42->Nikon. Jak coś z tego wyjdzie dam Ci znać.

  6. #6

    Domyślnie

    Na takie zabawy gorąco polecam bezlusterkowca. Kupiłem niedawno używane A7 do zabaw starymi obiektywami. Nikonem też się da, ale ostrzenie "na oko" wspomagane potwierdzeniem ostrości to koszmar. Focus peaking w wizjerze + histogram wyświetlany na żywo to jest to. Przy Nikonie ostrzenie takim Cyclopem 85/1.5 wymagało dużego skupienia i czasu. Kadry uciekały i zawsze trzeba było robić serię zdjęć, żeby coś wybrać. W takim A7 wystarczy zerknąć na ekran lcd, nie muszę się nawet w niego wpatrywać i wiem, że będzie ostro.
    A7III

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ostrzenie to nie problem, poprawna ekspozycja też, za to duży plus bezluster to właśnie dostęp do adapterów za grosze.
    Do nikona można przerobić sporo obiektywów M42, problemy zaczynają się z innymi mocowaniami.

  8. #8

    Domyślnie

    W dawnych czasach, przed erą aparatów cyfrowych miałem Minoltę XG. Mam ją do dziś i sporo obiektywów do niej. Niektóre bardzo fajne. Kilka razy robiłem próby z adapterami do Nikona i nigdy nie uzyskałem żadnego sensownego rezultatu.

  9. #9

    Domyślnie

    Jedyny sposób to zmiana mocowania na NIKON F. Jednak to nie jest proste. Minolta MD ma tzw. "mount register" 43,72 mm , a Nikon F 46,5 . Wynika z tego że obiektyw należy 'skrócić' od strony mocowania o 2,78 mm. Czyli nowe mocowanie (Nikon F) musi być cieńsze o 2,78 mm.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

Podobne wątki

  1. Nikon D5100 i minolta MD
    By Pati140 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-04-2013, 23:06
  2. nikon z minoltą
    By malyluk in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-11-2009, 20:24
  3. konwerter minolta/nikon
    By marmajgabin in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-05-2009, 22:43
  4. obiektywy Minolta / body Nikon
    By kh29228 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-01-2008, 23:47
  5. Nikon D50 vs. Konica-Minolta D5D
    By tbe in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 12-09-2005, 16:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •