Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46
  1. #1

    Domyślnie Ustawienia dla laptopa do obróbki zdjęć

    Witam Serdecznie,

    Bardzo proszę o pomoc w doborze ustawień ekranu w laptopie Asus R553LN-XX136-12 17-4500.
    Jestem amatorem fotograficznym, jednak zawsze delikatnie obrabiam swoje zdjęcia w Lightroomie. Ostatnio dostrzegłem, że zdjęcia przeze mnie wywołane mają zupełnie znacząco inne kolory niż na moim laptopie (wiem, że będą się różnić w zależności od tego gdzie będą i na czym wyświetlane).
    Przeczytałem już dość sporo na ten temat ale nic ciekawego nie udało mi się ustawić.
    Wiem również, że najlepszy byłby monitor z jak największym gamutem i późniejsza kalibracja sprzętowa i programowa, ale na moje potrzeby jest on zbędny.

    Dlatego zwracam się z prośbą, jak ustawić kolory na moim laptopie, jaka gamma, jaka jasność i kontrast? Może też warto ustawić coś jeszcze?

    Bardzo proszę o pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez svkk Zobacz posta
    Ostatnio dostrzegłem, że zdjęcia przeze mnie wywołane mają zupełnie znacząco inne kolory niż na moim laptopie (wiem, że będą się różnić w zależności od tego gdzie będą i na czym wyświetlane).
    Cytat Zamieszczone przez svkk Zobacz posta
    Wiem również, że najlepszy byłby monitor z jak największym gamutem i późniejsza kalibracja sprzętowa i programowa, ale na moje potrzeby jest on zbędny.
    Z jednej strony wymagasz właśnie tego co daje dobry monitor, z drugiej twierdzisz, że jest Ci zbędny
    Przeczysz sam sobie

  3. #3

    Domyślnie

    A człowiek tylko pyta o ustawienia dla laptopa. Chodzi mi tylko, żeby uzyskać na laptopie w miarę normalne/rzeczywiste odwzorowanie kolorów, żeby nieco zniwelować różnice między różnymi źródłami odczytu zdjęć,

  4. #4

    Domyślnie

    normalne/rzeczywiste odwzorowanie koloru = kalibracja. laptopy sa w zasadznie nieklaibrowalne. pozostaje dobry monitor albo... nic wiecej.

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ustawienie matrycy w laptopie to jakiś koszmar, który kończy się zazwyczaj wciśnięciem "przywróć domyślne ustawienia".

  6. #6

    Domyślnie

    haha Dokładnie w taki sposób zadziałałem Restet ustawień.
    Możecie polecić jakiś monitor? Nie musi to być od razu 27 cali, w zupełności wystarczy w przedziale 20 - 24.

  7. #7

    Domyślnie

    W laptopie ustawić się nic nie da. Jedyne co można zrobić, to skalibrować monitor, a tak naprawdę, to oprofilować.
    Do tego potrzebny jest kalibrator. Jak matryca jest w miarę dobra, to jest szansa, że kolory będa w miarę dobrze wyglądać.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    W lotto wygrać nie mogę, więc i tutaj pewnie tego nie ustawię.
    Proszę o propozycję monitorów.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez svkk Zobacz posta
    Proszę o propozycję monitorów.
    Jaki budżet?

  10. #10

    Domyślnie

    Wiem, że ciężko będzie w tej cenie coś sensownego kupić (1500), ale może jednak coś lepszego niż ekran laptopa.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zakup laptopa do zdjęć - ku przestrodze
    By iurista in forum Komputery
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 03-03-2016, 11:38
  2. Monitor do obróbki zdjęć
    By fotolukasso in forum Komputery
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 12:13
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 19:22
  4. Komputer do obróbki zdjęć
    By hadwao in forum Komputery
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 18:28
  5. kursy obrobki zdjec
    By dawidam in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-11-2010, 15:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •