Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Laptop dla emerytki

    W wieku 65 lat moja mama przechodzi na emeryturę. Wcześniej pracowała w biurze na komputerach (wyłącznie programy branżowe). Aby nie wykluczyła się cyfrowo z pędzącego świata i zachowała sprawność umysłu, oprócz oczywiście innych zaleceń dla osób w jej sytuacji, zapragnęła laptopa. I szukam. I mam dylematy:
    I. Jaki ekran? Full HD? Bo jeśli taki, to chyba trzeba procek min. i5. Z dyskiem SSD to minimum 2300 zł.
    II. Czy więc jest sens FHD? Jeśli nie to czy są jakieś za mniejszą rozdzielczością?
    III. Reszta jest dla mnie mniej więcej jasna.
    Proszę o refleksje na temat.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  2. #2

    Domyślnie

    Brałbym hd w 17" dla wygody, i5, ssd wg uznania.
    Zastanowiłbym się nad po-leasingowym lapkiem. Bez problemu można znaleźć sprzęt w bardzo dobrym stanie z sensownym środkiem do zastosowań domowych aż nad to.
    I najważniejsze, z serii biznesowych, gdzie jakość wykonania jest jednak na znacznie wyższym poziomie niż tych popularnych. Ceny atrakcyjne, nawet po doposażeniu takiego w dysk ssd czy więcej ramu.
    Haczyk - dobre i sprawdzone źródło.
    nic...

  3. #3

    Domyślnie

    A ja wcale bym się na FHD nie napalał... Ludzie w wieku naszych rodziców mają już nie te oczy, widzę to po swoich. Ojca uraczyłem FHD 17" (chciałem dobrze) to się wsciekał, że do byle pierdoły musi okulary zakładać, bo malutkie wszystko. Musiałem mu wymienić kompa na taki z ekranem 1600x900. Także są zady i walety.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie pakuj się w nic co ma mniej niż FHD, HD przechodzi do lamusa. Procesor i3 nowszej generacji spokojnie wystarczy, a nawet i5 znajdziesz w laptopach <2000 tylko że bez dedykowanej karty graficznej. Rozglądaj się za promocjami i wyprzedażami w sklepach online i stacjonarnych typu mediamark, mediaexpert, euroagd i inne. Zawsze możesz poczekać do czarnego piątku, który w Polsce jest coraz bardziej popularny i tam próbować wyhaczyć jakąś okazję.

    Edit:
    Wielkość czcionek, ikon i prawie wszystkiego można prawie dowolnie ustawiać w systemie więc nie widzę tu problemu

  5. #5

    Domyślnie

    Moja mama jest ciut starsza. Komputer powinien być w miarę żwawy (ssd) bo jak coś nie działa natychmiast, to zaraz jest podejrzenie, że coś nie działa.
    Do Della Vostro 15 cali dołożyłem monitor LG FHD 23 cale. Jest OK.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paulusia176 Zobacz posta
    ...Wielkość czcionek, ikon i prawie wszystkiego można prawie dowolnie ustawiać w systemie więc nie widzę tu problemu
    Problemem może być po zwiększeniu wielkości czcionki w systemie (Win7), że wpływa to także na zwiększenie grafik, zdjęć, w przeglądarce internetowej. Zdjęcie przeskalowane w górę, ponad rozmiar z jakim zostało wstawione, nie wygląda zbyt dobrze. Ale może nie każdy zwraca na to uwagę, czy jest dla niego istotne. Nie wykluczam też, że o czymś nie wiem i jest możliwość powiększenia w systemie tylko samej czcionki bez wpływu na grafikę w przeglądarce internetowej, choć nie sądzę...
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 13-10-2017 o 14:36

  7. #7

    Domyślnie

    Dokładnie. Sam interfejs Windowsa od 8-ki jest skalowalny, ale aplikacji w nim uruchamianych już niekoniecznie... I co z tego, że będę miał wielkie kony na pulpicie, skoro jeśli uruchomię Outlooka, czy innego Worda, to się będę musiał wślepiać w malutkie ikonki.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paulusia176 Zobacz posta
    Nie pakuj się w nic co ma mniej niż FHD, HD przechodzi do lamusa. Procesor i3 nowszej generacji spokojnie wystarczy, a nawet i5 znajdziesz w laptopach <2000 tylko że bez dedykowanej karty graficznej. Rozglądaj się za promocjami i wyprzedażami w sklepach online i stacjonarnych typu mediamark, mediaexpert, euroagd i inne. Zawsze możesz poczekać do czarnego piątku, który w Polsce jest coraz bardziej popularny i tam próbować wyhaczyć jakąś okazję.

    Edit:
    Wielkość czcionek, ikon i prawie wszystkiego można prawie dowolnie ustawiać w systemie więc nie widzę tu problemu
    Dzięki, ale:
    - to ma być do przeglądania Internetu
    - musi być na już
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  9. #9

    Domyślnie

    Dlatego podtrzymuję to, co napisałem wcześniej. Nada się każdy 17" laptop za rozsądne pieniądze (i5, 8GB RAM, jak będzie FHD to dobrze, a jak nie to jeszcze lepiej). Wybierz sobie firmę, do której masz największe zaufanie i tyle. Aaa, jedynie z SSD bym nie rezygnował, bo to daje dużego kopa każdemu kompowi.

Podobne wątki

  1. Laptop
    By rychu_cmg in forum Komputery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-03-2017, 23:31
  2. Laptop PS CC + Gry..
    By Robik in forum Komputery
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-10-2016, 22:31
  3. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 18:11
  4. laptop 17" czy laptop 15" + monitor
    By pejot13 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-11-2015, 13:10
  5. Laptop
    By bahuone in forum Komputery
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 13-01-2009, 19:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •