Close

Strona 11 z 20 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 194
  1. #101

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartek - NinoVeron Zobacz posta
    nie można niczego robić na siłę. Jeśli nie czujesz analoga to nie wchodź w to.
    Ja po 5 latach zabawy z lustrzanką cyfrową przerzuciłem się na analoga i nigdy tego nie żałowałem. Oczywiście jest wiele ograniczeń i są koszty związane z zakupem filmów i ich wywołaniem ale w cyfrze też są koszty.
    W cyfrze każdy ma multum obiektywów czasami po kilka puszek a to wszystko cholernie dużo kosztuje. Kilka kart CF czy SD kosztuje tyle co koszt filmów na rok
    Przechodziłem przez kilka analogów aż w końcu ... prawie 6 lat temu... trafiłem na taki, który mi idealnie odpowiada. Wyprzedałem większość cyfrowego sprzętu i mam jednego analoga z dwoma obiektywami (jeden do portretu i jeden do całej sylwetki) i nic mi więcej nie jest potrzebne do szczęścia
    Aparat to tylko narzędzie bo zdjęcie i tak rodzi się w głowie. Ale mnie akurat idealnie pasuje filozofia pracy analogiem. Analog uczy dbałości o kadry i o każdy detal
    @Bartek - NinoVeron, A teraz czego używasz? Hassela?
    Ostatnio edytowane przez Umbra ; 07-05-2018 o 10:31

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    @Bartek - NinoVeron, A teraz czego używasz? Hassela?
    od 6 lat pracuję tylko na analogowym Hasselbladzie ( 203 FE )
    NinoVeron |==========[> | IG | Flickr | BLOG | MM | FB
    "na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."

  4. #104

    Domyślnie



    175.


    176.


    Zabawna sesja. Poczułem się przez chwilę, jakbym był znowu dzieciakiem, kiedy zaliczaliśmy przechodzenie przez płot. Jeszcze kilka zdjęć tu na pewno wleci z tego zestawu.

  5. #105
    kl
    Gość

    Domyślnie

    Obejrzałem kilka ostatnich prac, które wrzuciłeś. Zastanawiam się czym się kierujesz naciskając migawkę. Np 176 sam nigdy bym nie pokazał. Potrafisz z otwarta przyłbicą napisać, co Ci się w tym zdjęciu podoba a co nie?

  6. #106

    Domyślnie

    Ciężko się dyskutuje o gustach. Może łatwiej będzie, jeśli Ty mi powiesz, co Ci w tych fotach nie leży. Od modelki dostałem pewien feedback. Ciekawe czy pokrywa się to z odczuciami innych ludzi. A co mną kieruje? Staram się wychodzić poza strefę komfortu. Robienie ciągle tego samego jest mało rozwojowe.
    Ostatnio edytowane przez Umbra ; 24-07-2018 o 10:44

  7. #107
    mackaron
    Gość

    Domyślnie

    Fotograf jest rezyserem obrazu ktory zapisuje... na twoich zdjeciach widac zamiar ale zadnej rezyserii...spora przypadkowosc... ladne (podkreslam ladne co wcale nie ozacza interesujace) twarze nie tylko nie ratuja zdjecia w wielu przypadkach co pozostawiaja niesmak do fotografa wlasnie bo oprocz twarzy ktora po prostu jest cala reszta jest przypadkowa niekorzystna i absolutnie sie nie broni. To ty decydujesz kiedy nacisniesz spust migawki i to ty powinienes wykreowac obraz... odnosze wrazenie ze skupiasz sie nie na fotografowaniu a na tym (kim) co stoi po drugiej stronie obiektywu co przyslania Ci obiektywizm oceny mimo ze na zdjeciach ( mowie o tych ostatnich) modelka jest pokazana w maksymalnie niekozystny dla niej sposob... a to ty powinies widziec bo modelka nie zaglada ci do wizjera aparatu.... to odroznia dyletanta od amatora albo zawodowca ze potrafi odlozyc emocje na bok i skupic sie na swoim zadaniu...a moze po prostu dajesz sie poniesc i to modelki kieruja toba podczas zdjec...obie postawy skutkuja miernymi fotkami. Zero emocji, zero charakteru fotografowanych osob. Formy ekspresji ktore tu uzyles rowniez imo sa oklepane...centralnie...w obiektyw z rozmemlanym nieciekawie tlem... Jesli celujesz w portret...szukaj podgladaj...ogladaj dobre zdjecia ucz sie... podrzuce tylko pare nazwisk do przestudiowania... DIANE ARBUS, IRVING PENN
    Ostatnio edytowane przez mackaron ; 24-07-2018 o 11:16

  8. #108

    Domyślnie

    Penna znam. Rankin - to nie ten fotograf, który nagrał arcyciekawą serię o zdjęciach, które zmieniły oblicze mody?
    Diane Arbus nie znałem, ale nie podobają mi się zdjęcia, które widzę na google. :P Bardziej podobają mi się stare prace Vanfleterena.

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Bardziej podobają mi się stare prace Vanfleterena.
    Każde jego zdjęcie jest o czymś...
    ['O]

  10. #110
    mackaron
    Gość

    Domyślnie

    mozna wymieniac dziesiatki nazwisk... Rankina po glebszym zastanowieniu skasowalem bo to jednak nie ta liga imo co Penn Czy Arbus.. Vanfleteren...tak, w sumie nie wiem czemu od razu o nim nie pomyslalem...choc on akurat bazowal mocno na charakterystyce osob ktore fotografowal...wierz mi latwiej sie fotografuje pooranych zmarszczkami facetow i zmeczone zyciem kobiety niz seksowne mlode laseczki... podsumowujac...nie chodzi o to czy sie komus cos podoba czy nie... te fotografie gadaja...niektore wrecz krzycza... twoje... cos tam pojekuja ale nie za bardzo wiadomo co (no offence) dobrym cwiczeniem jest robienie autoportretow ...ale nie takich selfiakow z telefonu a wyknutych i wyrezyserowanych skonczonych zdjec...wciel sie w role modela bedzie Ci latwiej nim kierowac kiedy staniesz po drugiej stronie obiektywu.
    Ostatnio edytowane przez mackaron ; 24-07-2018 o 11:35

Strona 11 z 20 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Foto-żart ] Ewolucja
    By niezarejestrowany in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-06-2011, 23:08
  2. [ Krajobraz ] Ewolucja....
    By ART69 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 06-11-2010, 12:21
  3. [ Krajobraz ] Ewolucja.
    By Nikonozaur in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-07-2010, 10:28
  4. [ Makro ] Ewolucja...
    By borregaard in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-05-2008, 13:22
  5. [ Krajobraz ] Ewolucja
    By Liczba in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 04-04-2007, 17:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •