Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Ale myśl jest taka - nie ma uniwersalnego plecaka.
    Niestety to prawda... Dlatego ja też mam ich trzy i każdy jest w czymś lepszy/gorszy od innego, czasem chcę torbę na ramię, a czasem wkładam lustro do normalnego plecaka... Dlatego nie chciałbym, żeby mi ktoś plecak kupił, chyba że pokazałbym jaki

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Co do wad plecaków foto to prawie zawsze mają zły kształt - szerokie i i niskie (a nie długie i wąskie). Zbyt szeroko wszyte szelki, brak pasa biodrowego lub kompletnie bezsensowne jego wszycie i płaskie plecy. Razem powoduje to, że nazywam to torbami na szelkach. Ale mieści się tam ładnie multum sprzętu.
    Tych wszystkich wad nie mają wspomniane przeze mnie plecaki Lowepro jakby co Do tego jak wspomniał @nikoniarz, nie trzeba ich zdejmować, żeby wyjąć sprzęt, a dostępu do niego bronią nasze plecy

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Z tym, że wspomnianych Flipside Sport nie trzeba kłaść na ziemi. Wystarczy obrócić go na psie biodrowym do przodu i mamy dostęp do zawartości. Co do systemu nośnego- poza trzema plecakami Lowepro mam jeszcze Salewe i The North Face. Przepaści między nimi nie ma, różnice są kosmetyczne. U mnie podstawą na rower jest miejsce na bukłak. I proszę, nie sprowadzaj dyskusji do fobii, bo dyskutujemy o konkretach. Subiektywnych konkretach.
    Dokładnie tak to pojmuję - wymiana poglądów.
    Jak już przekręcisz ten plecak aby wydobyć sprzęt to fotografujesz z tym plecakiem z przodu czy musisz go z powrotem zarzucić na plecy?

    Pozdro
    Wiesiek

  3. #13

    Domyślnie

    Nie muszę, ale chyba lepiej zarzucić.

  4. #14

    Domyślnie

    Tak jak koledzy doradzają - nie kupuj bez konsultacji, bo może zakończyć się rozwodem. Zaproś męża przed komputer z otwartą stroną sklepu foto, powiedz, ile ma do dyspozycji i niech sobie wybierze kilka interesujących go sprzętów w tej cenie.

  5. #15

    Domyślnie

    @Wujot - wąskie i długie plecaki robi ThinkTank. Bardzo porządny sprzęt - używam. Ja jak madebyzosiek - uważam że dopiero 3-4 plecaki i 2-3 torby jakoś ogarniają potrzeby .
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Nie muszę, ale chyba lepiej zarzucić.
    No właśnie - czyli ściągasz dwie szelki, rozpinasz obwód, zapinasz, zarzucasz i robisz foty i za 100 m to samo. Z bocznym dojściem, szczególnie jak ustawisz sobie sling jest dużo szybciej. Jeden ruch ręki, odpinasz komorę robisz foty i zapinając zarzucasz na plecy. Na dojazdach, dojściach korzystasz z dobrodziejstwa plecaka a w robocie masz coś na kształt torby. A na ostrym zjeździe można sobie skrzyżować szelki i plecak trzyma się mocniej (tak jest w Tri ).

    Co do fobi - to ja mam "Fast & Light". Przeszło mi to z skialpinizmu na wszystkie dziedziny życia (w tym na fotografię wyjazdową) i możecie na to brać poprawkę.

    pozdro
    Wiesiek

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    @Wujot - wąskie i długie plecaki robi ThinkTank. Bardzo porządny sprzęt - używam. Ja jak madebyzosiek - uważam że dopiero 3-4 plecaki i 2-3 torby jakoś ogarniają potrzeby .
    Zajrzałem i znalazłem takie cudeńko (zdecydowanie mógłbym to mieć)

    https://www.stopfoto.pl/thinktank-pl...l,4,8915,16058

    a ten jest nawet dużo lepszy (rozwiązania klapy)

    https://www.mindshiftgear.com/produc...0-professional

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 10-10-2017 o 13:35

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    No właśnie - czyli ściągasz dwie szelki, rozpinasz obwód, zapinasz, zarzucasz i robisz foty i za 100 m to samo. Z bocznym dojściem, szczególnie jak ustawisz sobie sling jest dużo szybciej. Jeden ruch ręki, odpinasz komorę robisz foty i zapinając zarzucasz na plecy. Na dojazdach, dojściach korzystasz z dobrodziejstwa plecaka a w robocie masz coś na kształt torby. A na ostrym zjeździe można sobie skrzyżować szelki i plecak trzyma się mocniej (tak jest w Tri ).
    I dalej mierzysz wszystko swoją miarą. I dobrze. Tylko nie narzucaj tej miary innym. Ja nie muszę wyciągać aparatu co 200m. Mogę odbić piłeczkę i zapytać jak pijesz w czasie jazdy? Zatrzymujesz się i wyciągasz butelkę? Odrywasz korzystasz z bidonu? Ja mam bukłak. Ale to pytanie retoryczne, nie będę pytał bo możesz mieć inne potrzeby. Ale proszę Cię, nie neguj pewnych rozwiązań tylko dlatego, że u Ciebie się one nie sprawdzają. Wybrałem każdy z pięciu plecaków świadomie, każdy świetnie spełnia swoją funkcję, więc będę je polecał. Tzn. tutaj akurat będę polecał trzy.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    I dalej mierzysz wszystko swoją miarą. I dobrze. Tylko nie narzucaj tej miary innym. Ja nie muszę wyciągać aparatu co 200m. Mogę odbić piłeczkę i zapytać jak pijesz w czasie jazdy? Zatrzymujesz się i wyciągasz butelkę? Odrywasz korzystasz z bidonu? Ja mam bukłak. Ale to pytanie retoryczne, nie będę pytał bo możesz mieć inne potrzeby. Ale proszę Cię, nie neguj pewnych rozwiązań tylko dlatego, że u Ciebie się one nie sprawdzają. Wybrałem każdy z pięciu plecaków świadomie, każdy świetnie spełnia swoją funkcję, więc będę je polecał. Tzn. tutaj akurat będę polecał trzy.
    I bardzo dobrze - śledząc dyskusję każdy może wybrać takie a nie inne rozwiązania. Formułuję dość wyraziście myśli aby sprowokować wyrazistą odpowiedź. A co kto z tego wybierze to jego problem. Przecież i Ty i ja mamy dość dobrze rozpoznane potrzeby i potrafimy dopasować do nich zakupy. Ale wielu ludzi porusza się na początku we mgle i można zaoszczędzić im nietrafionych wydatków. Zauważ, że nigdzie nie napisałem, że należy kupić "propagowane" rozwiązania a opisywałem je w kontekście użytkowania. Czego zabrakło na początku wątku gdzie padły jakieś propozycje bez próby osadzenia tego w potrzebach. Dlatego wystąpiłem z zupełnie innym punktem widzenia. I być może kapkę go przerysowałem.

    Ja w każdym razie jestem z tej rozmowy bardzo zadowolony bo trafiłem na te dwa zlinkowane plecaki "obrotowe" - może kupię sobie któryś z nich.

    pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 10-10-2017 o 14:35

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Przecież i Ty i ja mamy dość dobrze rozpoznane potrzeby i potrafimy dopasować do nich zakupy. Ale wielu ludzi porusza się na początku we mgle i można zaoszczędzić im nietrafionych wydatków.

    Z pewnością takie dyskusje są potrzebne, a czy wybierając proponowane modele plecaków unikniemy nietrafionego zakupu to wcale taki pewny nie jestem. Przy okazji obejrzałem te wszystkie „konstrukcje” i dla moich potrzeb zaakceptowałbym Lowepro Flipside 300 AW II, chociaż jest sporych rozmiarów i ten pasek biodrowy zupełnie dla mnie niepotrzebny. Wygląda się co prawda wtedy „profesjonalnie”, ale dla mniej zorientowanych sprawia się wrażenie konia w chomoncie. Plecak bardziej specjalistyczny z dużą komorą na sprzęt i już niewiele pozostaje na resztę. Druga całkiem fajna propozycja dotyczy Manfrotto Advanced Tri. Jest trochę dla sprzętu i całkiem dużo dla reszty szpeju.To taki uniwersalny miejsko-wycieczkowy plecaczek. Dla mnie byłby w sam raz nawet w rozmiarze „L”.

    Część propozycji jest zbyt specjalistyczna i na dodatek z nadrukowanymi napisami, a co to ja jestem jakiś słup ogłoszeniowy, żebym paradował z czymś takim. Dla rozumnych inaczej nawet napis „H2O”, żeby przypadkiem czegoś innego nie włożyli, ale jak są takie potrzeby i akceptacja, to co mi do tego.

    Też mam kilka specjalistycznych toreb i niewielki stary plecaczek Tamrac 3380 Aero 80. W zupełności wystarcza na całodniową wycieczkę. Jest miejsce na prowiant, ciepłą odzież, kurtkę przeciwdeszczową, laptop (tablet) nawet 17” i wystarczająca dobrze izolowana komora fotograficzna. Zmieści się lustrzanka, ze 3 dodatkowe całkiem sporych rozmiarów obiektywy i lampa błyskowa, a nawet dwie. Statyw też można podpiąć. Łatwy dostęp do każdej z trzech komór i całkowita wodoszczelność przed deszczem. Chodziłem z nim przez dwa urlopy po Tatrach i niczego więcej nie potrzebowałem. Nie robię oczywiście niczego w pędzie. Nie fotografuję z roweru i w pośpiechu. Jest czas na odsapnięcie, odpoczynek i fotografowanie. Nie ma w tym plecaku pasa biodrowego, ani nawet piersiowego, który mógłby być czasami przydatny, ale za to nie plączą się i nie ciągną za mną żadne paski przy przenoszeniu w bardziej zatłoczonych miejscach, jak schroniska, restauracje, hotele.

    Tak więc potrzeby mogą być różne, tak jak różni są użytkownicy tych plecaczków. Ja bym wcale się nie pogniewał na żonę za prezent w postaci jednego plecaka i przyzwoitego małego statywu turystycznego, ale już takiego Quechua BNY SKI TOUR musiałaby sama nosić. Znając jednak jej gust na pewno nie popełniłaby takiego błędu.

    Wybór statywu to zawsze kompromis pomiędzy wielkością, wagą, a stabilnością. Jeden statyw w domu to co najmniej o 2 za mało i do celów turystycznych mam swoje typy. Jednym z nich jest Sirui T-005KX z głowicą C-10S. Wystarczająca stabilność, wysokość, a rewelacyjnie mała wielkość i waga. Zmieści się praktycznie nawet do trochę większej damskiej torebki. Ten model powinnaś Agnieszko wziąć pod uwagę. Rozwodu z tego powodu nie musisz się obawiać.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dorjan Zobacz posta
    obejrzałem te wszystkie „konstrukcje” i dla moich potrzeb zaakceptowałbym Lowepro Flipside 300 AW II, chociaż jest sporych rozmiarów i ten pasek biodrowy zupełnie dla mnie niepotrzebny. Wygląda się co prawda wtedy „profesjonalnie”, ale dla mniej zorientowanych sprawia się wrażenie konia w chomoncie. Plecak bardziej specjalistyczny z dużą komorą na sprzęt i już niewiele pozostaje na resztę.
    Pas biodrowy docenia się w konkretnych sytuacjach. Zresztą jak wiele innych rzeczy. A jeśli miejsca "niefotograficznego" jest za mało, warto rozejrzeć się za innymi modelami, które tego miejsca oferują więcej. Wybór jest na prawdę ogromny.

    Cytat Zamieszczone przez dorjan Zobacz posta
    Część propozycji jest zbyt specjalistyczna i na dodatek z nadrukowanymi napisami, a co to ja jestem jakiś słup ogłoszeniowy, żebym paradował z czymś takim. Dla rozumnych inaczej nawet napis „H2O”, żeby przypadkiem czegoś innego nie włożyli, ale jak są takie potrzeby i akceptacja, to co mi do tego.
    Nie przesadzaj. To tylko napisy. Ja w komorę na bukłak wkładam to, co akurat pasuje mi tam włożyć- od dedykowanego bukłaka, poprzez lampę błyskową, telefon/tablet, na bluzie bądź wiatrówce kończąc...

    Cytat Zamieszczone przez dorjan Zobacz posta
    Tak więc potrzeby mogą być różne, tak jak różni są użytkownicy tych plecaczków.
    Dokładnie. I dotyczy to każdego sprzętu. Nie ma też co ukrywać w kwestii doradzania- jeśli sami nie wiemy czego potrzebujemy, to ktoś obcy wie jeszcze mniej od nas.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Plecak z zaczepem na statyw
    By tbnate in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-08-2015, 19:52
  2. Plecak + statyw , Vanguard Up-Rise 48 ???
    By Robert_P in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 07-02-2014, 14:34
  3. Plecak + statyw + głowica
    By Maciek R in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-05-2009, 21:44
  4. Plecak na sprzęt i ciuchy + statyw
    By S_Works in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-05-2009, 21:40
  5. Plecak na Nikona d80 + statyw + ...
    By Mzumi in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-10-2006, 14:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •