Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Karta sandisk ultra 32

    Zauważyłem, że jedna z moich kart jakoś podejrzanie działa. Od czasu do czasu zdarzy mi się filmować. Nie jakieś komercyjne produkcje, ale takie wygłupy z kolegami czy wakacyjne wyjazdy. Używam do tego d5500 i karty sandisk ultra 32 GB (https://www.cyfrowe.pl/aparaty/karta...c10-uhs-i.html). I właśnie przy filmowaniu zauważyłem, że czasem dość długo materiał jest zapisywany. Już po skończeniu nagrywania, zielona lampka na dole po prawej stronie body świeci jeszcze jakiś czas. Nie można wtedy zrobić zdjęcia, czy włączyć nowego nagrywania. Nawet po wyłączeniu aparatu jeszcze świeci. Dopiero jak zgaśnie, to aparat jest gotowy do dalszego używania. Wcześniej tego nie było. Nawet jak nagrywałem dość długie wystąpienie i zbliżałem się do limitu czasu nagrywania, to naciskałem czerwony guzik i po sekundzie naciskałem go znowu, nagrywanie szło nadal. Wystarczyło wpasować się w przerwę na oddech przemawiającego i trudno było nawet zauważyć, że było cięcie. A teraz czasem nawet 20 sekund potrzeba, żeby aparat był w gotowości. Nie dzieje się tak stale, czasem działa tak jak wcześniej, a czasem trzeba czekać. Przy zdjęciach nie jest to tak zauważalne jak przy filmach. Czy to znak, że kartę trzeba wymienić? Wcześniej miałem tą samą kartę w 16 GB wersji i działa do dziś w innym aparacie, już pewnie przyjęła ponad 30k zdjęć. A na 32 dopiero pewnie z 5k i kilka godzin filmów (ok 170GB).

  2. #2

    Domyślnie

    Witam.

    Czy w przypadku zdjęć, nie masz sytuacji podobnej do mnie(opisałem to w innym wątku), nie wiem czy dobrze kojarze miałem problem tez że aparat mi się zawiesił nie dało sie zrobić zdjęcia, ani ustawić ostrości, może to było powiązane z utratą zdjeć na mojej karcie.
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  3. #3

    Domyślnie

    Karty SanDisk Ultra nie specjalnie nadają się do nagrywania filmów, czy serii zdjęć. Są one powolne, a nawet bardzo powolne w zapisie.
    Porównanie z jakąś starszą nie ma sensu, bo kiedyś Ultra były szybsze. Mam starą Ultra 30MB/s i zapisuje sekwencyjne 20MiB/s i ok 0.6MiB/s losowo, nowe Ultra 80MB/s mają 13-15MiB/s zapisu sekwencyjnego i 0.1 MiB/s losowego.

    Jak kupować karty do aparatu, to minimum SanDisk Extreme. Czasy, gdy zdjęcia zajmowały 2-4 MiB już dawno przeminęły. Teraz "zwykły" JPEG w 24Mpix aparacie to 10-14 MiB.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Podobne wątki

  1. Problem z kartą SD SDXC SanDisk ULTRA 64GB 40MB/s
    By Beson in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-04-2015, 23:37
  2. Karta SanDisk SDHC 16GB Ultra SDSDU-016G-U46
    By ciasny in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-10-2012, 16:41
  3. Sandisk Ultra a Ultra II?
    By Sapphiron in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 17:04
  4. CF 2 GB EXTREME III SanDisk kontra CF 2GB ULTRA II SanDisk
    By Marcin U. in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-04-2006, 21:47
  5. sandisk ultra 2
    By Fibro in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-02-2006, 18:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •