Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30
  1. #1

    Domyślnie Trzy aparaty i różne kolory

    Witam serdecznie,
    czy ktoś z szanownych forumowiczów chciałby się zabawić w przedszkolankę (bo ja wolno myślący jestem i trzeba ze mną jak z dzieckiem, krok po kroku ) i pomóc mi 'zsynchronizować' kolory i balans bieli z kilku aparatów.
    Pomimo wielu tutoriali, płatnych i bezpłatnych, zawsze wszystko dobrze wygląda w prezentowanym tutorialu ale nie u mie kolory rozjechane o balansie bieli nawet nie wspomnę.
    Posiadam 2xD700, D750, color checker passport LR, PS, Capture One.
    Myślę że kontakt osobisty byłby wskazany (Kraków) choć może i na dystans coś by się udało zrobić.
    Dziękuję i pozdrawiam.
    Sprzętowy onanizm prowadzi do twórczej impotencji

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nazir_altamar Zobacz posta
    Witam serdecznie,
    czy ktoś z szanownych forumowiczów chciałby się zabawić w przedszkolankę (bo ja wolno myślący jestem i trzeba ze mną jak z dzieckiem, krok po kroku ) i pomóc mi 'zsynchronizować' kolory i balans bieli z kilku aparatów.
    Pomimo wielu tutoriali, płatnych i bezpłatnych, zawsze wszystko dobrze wygląda w prezentowanym tutorialu ale nie u mie kolory rozjechane o balansie bieli nawet nie wspomnę.
    Posiadam 2xD700, D750, color checker passport LR, PS, Capture One.
    Myślę że kontakt osobisty byłby wskazany (Kraków) choć może i na dystans coś by się udało zrobić.
    Dziękuję i pozdrawiam.
    Tak w zasadzie Twój podpis w stopce powinien wystarczyć za wszystkie rady. A tak na poważnie to d700 powinny być takie same bez profilowania, a każdy inny model będzie miał swój kolor. Kiedyś zabrałem na wesele d700 i 5D Mk III. Nie udało mi się uzyskać nawet podobnej kolorystyki.

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dla każdego aparatu zrobiony profil z wzornika, taki uniwersalny w świetle dziennym nawet pomaga ujednolicić ale można mieć ich więcej, w cieniu, w słońcu, do sztucznego światła itd.
    Oczywiście jeśli robisz wszystko w raw, jeśli chcesz ujednolicenia w jpg to zabawy jest więcej ale tu musi ci ktoś pomóc co zna temat.

    Jak chcesz to możesz podjechać do mnie w Krakowie to sobie pstrykniesz zdjęcia wzornika, tylko jak będzie sensownie słoneczko świeciło, takie coś pomoże do rawów bardzo bardzo dużo.

  4. #4

    Domyślnie

    Tak wszystko robię w RAW i z miłą chęcią podjadę jak będziesz wolny. A masz jakieś doświadczenie, pomysły jak 'zgrać' balans bieli tak żeby np ustawiając w LR 5000k w rawie z D700 i D750 balans bieli był taki sam?
    Sprzętowy onanizm prowadzi do twórczej impotencji

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nazir_altamar Zobacz posta
    Tak wszystko robię w RAW i z miłą chęcią podjadę jak będziesz wolny. A masz jakieś doświadczenie, pomysły jak 'zgrać' balans bieli tak żeby np ustawiając w LR 5000k w rawie z D700 i D750 balans bieli był taki sam?
    Tak się niestety nie da. Przeszkodą jest choćby inny obiektyw. Każdy ma inną transmisję. Nawet jak podepniesz ten sam obiektyw to te 5000 Kelvinów dla d700 jest inne niż dla d750. Proponuję zacząć od szarej tablicy kodaka, a następie ColorChecker.

  6. #6
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  7. #7

    Domyślnie

    Nawet Władcę Barw kupiłem ale widać jest coś czego nie ogarniam ;(
    I nie wiem czy złe ustawienia apartau kiedy robię zdjęcie CC, może coś innego? Coś mi się wydaje że gdzieś popełniam błąd i to szkolny błąd
    A może poprawne ustawienie WB (zsynchronizowanie) pomoże?
    Sprzętowy onanizm prowadzi do twórczej impotencji

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie ma tu wielkiej filozofii, zdjęcie wzornika, otwarcie programu załączonego, zapisanie profilu i potem w Lr wybieramy ten profil, tak jak napisałem nawet jeden profil pozwala opanować rozjechanie kolorów ale jeśli chcemy by było idealnie to w każdym oświetleniu trzeba pstrykać wzornik dla każdego zestawu aparat+obiektyw, wtedy też mamy opanowany balans.

  9. #9

    Domyślnie

    No właśnie z balansem bieli mam największy problem. I nie jest on taki sam dla różnych aparatów. To już wiem na 100%.
    No nic, będę szukał kogoś kto tak jak DR5000 mają różne aparaty, ale na końcu jest ta sama kolorystyka a ustawienie balansu bieli na np 6000k daje taki sam balans niezależnie od aparatu.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Coś zaczyna mi chodzić po głowie Tylko mam jeszcze kilka pytań:
    1 Czy zdjęcie CC do światła dziennego robicie w słońcu czy cieniu?
    2 Na co ustawić ekspozycję?
    3 Czy WB ma jakieś znaczenie jeżeli tak to jaki WB należy ustawić?

    DaroD300s - można ustawić takie same kolory i WB dla różnych aparatów, nawet różnych firm. Zapewne używając różnych obiektywów będą aptekarskie różnice ale z tym w fotografii (przynajmniej ja) można żyć
    Zobacz proszę filmik podany przez Kojocisko.
    Sprzętowy onanizm prowadzi do twórczej impotencji

  10. #10

    Domyślnie

    wzorniki typu color checker są potrzebne gdy robimy zdjęcia produktowe lub światło jest baardzo dziwne.
    Przy zdjęciach "normalnych" naprawdę na ogół wystarczają normalne profile.
    Ja zgromadziłem sobie zestaw ulubionych kolorystycznie zdjęć z internetu lub własnych,
    Gdy obrabiam zdjęcia ludzi to otwieram jakąś ulubioną fotkę osoby o zbliżonej karnacji skóry.
    Potem w programie graficznym staram się osiągnąć zbliżony odcień skóry za pomocą dwu opcji balansu bieli.
    To naprawdę działa całkiem ok przynajmniej dla mnie.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Trzy różne
    By mi-ka in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-03-2013, 00:14
  2. [ Krajobraz ] Trzy rózne z wodą
    By Jarox in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 10:13
  3. Różne aparaty, a rozpiętość tonalna ... zagwostka .
    By Patryk Olczyk in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-12-2010, 11:56
  4. Rozne przegladarki, rozne kolory
    By Zuzus in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-09-2010, 22:40
  5. [ Krajobraz ] Kolory ....różne
    By borregaard in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-03-2008, 21:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •