Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    To ja z chęcią bym zobaczył te cudeńka o których mówisz na żywo
    Sprawa druga. Robisz tak jak napisałeś ale przy drugim lub trzecim imporcie okazuje się że pomimo zdjęcia CC i kliknięcia w odpowiednie miejsce pipetą zdjęcia 'nie pasują' do siebie, balans bieli mówiąc potocznie jest rozjechany. I mówimy tutaj o całodziennym reportażu z różnymi źródłami światła. Czyli część zdjęć jest rozjechana odrobinkę a część dość mocno. Co wtedy?
    Sprzętowy onanizm prowadzi do twórczej impotencji

  2. #22
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale co tu dziwnego, przecież nie będziesz latał z wzornikiem do każdego zdjęcia, po zsynchronizowaniu wszystkiego zostaje robota z dopasowaniem na swoje oko, styl, jakieś presety dodać, nie ma lekko i magiczne opowiastki na youtube tego nie zmienią.
    Najważniejszy efekt masz, czyli wyrównanie aparatów, jeśli w tym samym innym świetle niż przygotowany wzornik masz rozjazd w błękit to już obojętne jaki aparat ale będzie też podobnie i ręczna korekta będzie dotyczyła poprawki niezależnie już od aparatu.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 07-10-2017 o 10:03

  3. #23

    Domyślnie

    Hmm opowiastki może nie, ale są pokazane zdjęcia/przykłady. Podaj mi proszę adres email na prv to podeślę Ci zdjęcia może wtedy zaczniemy mówić o tym samym ;P
    Ostatnio edytowane przez nazir_altamar ; 07-10-2017 o 10:19
    Sprzętowy onanizm prowadzi do twórczej impotencji

  4. #24
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Ktoś kto pomoże w tym będzie miał worek pieniędzy. Nie ukrywam że mam ten sam problem stosując D700 i D4. A już jaja były gdy zgrywałem D700 i 5DMKII.

  5. #25

    Domyślnie

    Widzę że manferd doskonale wie o czym mowa ;P
    Jak się tylko przeprowadzę to zajmę się tym.
    Niestety DR5000 na jakąkolwiek prośbę pomocy (również płatnej) bardzo ładnie ale w zdecydowany sposób mówią fuck off. Ale jeżeli oni do tego doszli to i ja to zrobię a wtedy podzielę się ze wszystkimi tą wiedzą.
    Jeżeli ktoś chce zobaczyć 'Władcę barw' to zapraszam do mnie bo publiczne udostępnianie byłoby mocno niefajne
    Sprzętowy onanizm prowadzi do twórczej impotencji

  6. #26
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Źle do tego podchodzicie, wy chcecie mieć chyba suwaczki w Lr takie same z każdego aparatu ?
    Jeśli tak to ja wiem że da się to zrobić ale wymaga wielu wielu prób ustawiania WB w aparacie i potem po wykorzystaniu profilu z wzornika żeby ustawiło nam takie same WB w Lr, kwestia po co to robić i poświęcać temu tyle czasu ?
    Wiem za to jak zrobić żeby zdjęcia z różnych aparatów prosto i szybko były ujednolicone, a efekt końcowy uzyskać można też szybko i łatwo.
    Nie wyobrażam sobie walki z żółtaczkami i czerwonkami z różnych aparatów na oko bez wzornika, tym bardziej sugerowanie się suwaczkami w Lr to ślepa uliczka, która tylko marnuje czas i zniechęca, a efekt i tak nie będzie idealny.

  7. #27

    Domyślnie

    Nie wyobrażam sobie walki z żółtaczkami i czerwonkami z różnych aparatów na oko bez wzornika, tym bardziej sugerowanie się suwaczkami w Lr to ślepa uliczka, która tylko marnuje czas i zniechęca, a efekt i tak nie będzie idealny.

    Tutaj się z Tobą zgadzam w 100% reszty chyba nawet nie do końca rozumiem ;(
    Ostatnio edytowane przez nazir_altamar ; 07-10-2017 o 12:02
    Sprzętowy onanizm prowadzi do twórczej impotencji

  8. #28

    Domyślnie

    Panie i panowie generalnie rzecz biorąc uzyskanie identycznych kolorów i identycznych wartości balansu bieli dla różnych puszek jest jak najbardziej możliwe, zatem co nam jest potrzebne
    1. Dwa źródła światła wysokiej jakości barwy cieplej i zimnej jeżeli chcemy zrobić uniwersalny profil globalny
    2. Colorchecker
    3. Adobe dng profile editor

    A jak tego dokonać ?
    Otóż każdym aparatem robimy zdjęcia wzornika dla obu źródeł swiatla z ustawionym poprawnie balansem bieli i poprawną ekspozycja. Otwieramy w edytorze oba zdjęcia dla 2 różnych luminancji i dla każdej tworzymy colortable, żeby ujednolicić balans bieli w dng edytorze jest zakładka gdzie jest coś takiego jak kalibracja balansu bieli, więc krecimy dwoma suwaczkami przy każdym profilu dla wszystkich aparatów tak długo aż wartości będą identyczne. A jak się stworzy dla każdej puszki profil o tej samej nazwie to można spokojnie potem w lr kopiować ustawienia. Mam nadzieję że komuś ułatwiłem trochę życie.

  9. #29
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja jestem tym, który problemów z kolorem nie ma bo potrafię to łatwo wyeliminować ale robienie profilu bazującego ona przypadkowych źródłach światła ciepły i zimny to proszenie się o dodatkowy ból głowy przy radzeniu sobie z tym, jeśli ma być uniwersalnie to to światło dzienne gdzie mamy pełne widmo i potem pozwala ogarnąć problem z innym światłem ale nie ma lekarstwa na "dziurawe" światło z świetlówek, ledów itp zatem wskazane jest pstryknięcie wzornika żeby mieć idealnie.

  10. #30

    Domyślnie

    Dlatego pisze o dobrych jakosciowo źródłach światła czyli takich o wysokim współczynniku cri ale żeby zrobić to dobrze trzeba mieć kontrolowane warunki a światła dziennego bądź co bądź nie da się tak łatwo kontrolować jak np lampy referencyjnej albo chociaż by zwykłej żarówki zarnikowej ktora nie dość że daje 2850k to ma ra100

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Trzy różne
    By mi-ka in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-03-2013, 00:14
  2. [ Krajobraz ] Trzy rózne z wodą
    By Jarox in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 10:13
  3. Różne aparaty, a rozpiętość tonalna ... zagwostka .
    By Patryk Olczyk in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-12-2010, 11:56
  4. Rozne przegladarki, rozne kolory
    By Zuzus in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-09-2010, 22:40
  5. [ Krajobraz ] Kolory ....różne
    By borregaard in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-03-2008, 21:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •