Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30
  1. #11

    Domyślnie

    Chyba sobie łatwiejsze hobby znajdę.
    Sprzętowy onanizm prowadzi do twórczej impotencji

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek67 Zobacz posta
    wzorniki typu color checker są potrzebne gdy robimy zdjęcia produktowe lub światło jest baardzo dziwne.
    Przy zdjęciach "normalnych" naprawdę na ogół wystarczają normalne profile.
    Ja zgromadziłem sobie zestaw ulubionych kolorystycznie zdjęć z internetu lub własnych,
    Gdy obrabiam zdjęcia ludzi to otwieram jakąś ulubioną fotkę osoby o zbliżonej karnacji skóry.
    Potem w programie graficznym staram się osiągnąć zbliżony odcień skóry za pomocą dwu opcji balansu bieli.
    To naprawdę działa całkiem ok przynajmniej dla mnie.
    Dyskusja dotyczy trzech aparatów i zrównania im kolorystyki co jest banalnie proste przy wykorzystaniu nawet uniwersalnego profilu z wzornika, a wtedy z balansem też sobie poradzić można, nie ma co tego komplikować bo powstanie znowu tysięczny wątek jakich na forum jest sporo i tylko utrudniają zamiast pomagać.

    W tym temacie http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=1#post3813950 jest przykład efektów z wykorzystaniem wzornika.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 06-10-2017 o 19:39

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Dyskusja dotyczy trzech aparatów i zrównania im kolorystyki co jest banalnie proste przy wykorzystaniu nawet uniwersalnego profilu z wzornika, a wtedy z balansem też sobie poradzić można, nie ma co tego komplikować bo powstanie znowu tysięczny wątek jakich na forum jest sporo i tylko utrudniają zamiast pomagać.

    W tym temacie http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=1#post3813950 jest przykład efektów z wykorzystaniem wzornika.
    Ty zakładasz, że kolega chce uzyskać idealnie takie same profile z różnych aparatów i, że to jest problemem.
    Mi intuicja podpowiada, że chodzi tu bardziej o prawidłowy balans bieli.
    Sam przez to kiedyś przechodziłem, kupowałem wzorniki, próbowałem wszelkich programów z różnymi profilami itp.

  4. #14

    Domyślnie

    Może inaczej.
    Robiąc zdjęcie aparatem D700 i D750 i każdym innym w rawach chcę mieć tą samą kolorystykę a w LR ustawiając balans bieli np 5500k wszystkie zdjęcia mają jeden i TEN SAM balans bieli.
    DR5000 to 'mają', tzn różne aparaty różnych firm i po załadowaniu zdjęć do LR ze swoimi profilami wszystkie zdjęcia mają tą samą kolorystykę i co bardzo ważne jedna wartość balansu bieli ustawia ten sam balans bieli (liczbowo i wizualnie). Tłumaczą na filmie Władcy Barw jak 'wyrównać balans bieli w DNG profile editor ale jakoś ja tego tłumaczenia nie rozumiem. Myślałem że nie jest to aż tak tajemna wiedza i ktoś się ze mną nią podzieli Ewentualnie zapraszam do współpracy aby wspólnie temat rozgryźć.
    Czy wyrażam się jasno czy tylko mi się wydaje?
    Ostatnio edytowane przez nazir_altamar ; 06-10-2017 o 21:32
    Sprzętowy onanizm prowadzi do twórczej impotencji

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    DR5000 od zawsze unosili się w obłokach i to kolorowych, wiele ciekawych rzeczy można się dowiedzieć ale to zwykły marketing i naganianie klientów do innych celów niż porady o profilach, mają tez niezłe banialuki w swoich innych filmach.

    Może istnieje jakiś sposób na to co opisałeś ale ja go nie znam i dlatego używam wzornika z uniwersalnym profilem, a jak ma być super idealnie to wzornik można pstryknąć jak się chce w każdej chwili, balans możesz sobie kliknąć też na tym wzorniku albo na zwykłej szarej karcie, nawet takiej jak breloczki za 1$ na ebay.

  6. #16

    Domyślnie

    Widzę że nie umiem się wygadać

    Wrzucamy 12 rawów do LR, 3x Canon 6D, 3xNikon D700 i 3xX100T. Do każdego pliku przypisujemy zrobiony Color Checkeram profil. Jest dobrze do momentu kiedy skopiuję ustawienia (razem z balansem bieli) z pliku z x100t i skopiuję te ustawienia do pliku z D700. A więc mamy np 5000k kelwinów na obu zdjęciach ale one wyglądają inaczej, mają inny balans bieli. Muszę teraz ręcznie któryś plik 'dostroić' do drugiego aby wyglądały tak samo. Jak to zrobię to wartości liczbowe dla obu plików będą różne!
    A ja chcę przy skopiowaniu ustawień z jednego pliku na drugi mieć wszystko takie same. I widziałem na filmie że jest to możliwe tylko nie ograniam jak to zrobić.
    No jaśniej to ja nie umiem Zapraszam do siebie to pokażę na żywym materiale o co mi chodzi
    Ostatnio edytowane przez nazir_altamar ; 06-10-2017 o 21:55
    Sprzętowy onanizm prowadzi do twórczej impotencji

  7. #17
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No to ja napisze jak bym zrobił używając tyle aparatów:
    1. W trakcie robienia zdjęć tymi aparatami, strzelam fotki wzornika żeby mieć praktycznie 100% pewności co do oświetlenia.
    2. Robie w trzy minutki profile w programie do wzornika, importuje do Lr zdjęcia, ustawiam profil w Develop, klikam pipetą WB na zdjęciach wzornika, zaznaczam resztę zdjęć i wciskam synchro.
    koniec.

  8. #18

    Domyślnie

    A mi się wydaje, że to o czym pisze autor, jest niemożliwe... Mam trzy aparaty, każdy oprofilowany dla słońca, cienia, pochmurnego dnia i błysku. Po wgraniu rawa i ustawieniu profilu, zdjęcia są takie same, ale jeżeli mam rawy z więcej niż jednego aparatu, a najczęściej tak jest, to między aparatami kopię wszystko, poza profilem i balansem bieli właśnie. Jeżeli ten się dobrze ustawi profilem, to dlaczego mam go zmieniać na inny profil? Po to mam profil dla każdego aparatu, żeby tego nie mieszać... A to że powiedzmy 5000 k inaczej wygląda na każdej matrycy, nie jest jakimś odkryciem...

  9. #19

    Domyślnie

    Drugi raz się rozwodził nie będę bo posty znikają.
    Tak jest to możliwe. Tak jak mówi koesh też można zrobić ale jak później trzeba przestawić wb dla wszystkich zdjęć to już się nie da i trzeba się bawić w wybieranie zdjęć z danego aparatu, dopasowywanie ich do zdjęć z innego aparatu ręcznie itd.
    Mam zrobione zrzuty ekranu na których widać zdjęcia wykonane różnymi aparatami ale kolory i balans bieli jest ten sam. Jak ktoś chce mogę podesłać na email bo zdjęć na forum wrzucać nie umiem, przepraszam. Jak ktoś jest z Krakowa to zapraszam do siebie gdzie na żywym materiale mogę pokazać o co chodzi. Prędzej czy później sam lub z kimś do tego dojdę.
    Ostatnio edytowane przez nazir_altamar ; 07-10-2017 o 09:46
    Sprzętowy onanizm prowadzi do twórczej impotencji

  10. #20
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie nie, importujesz zdjęcia z aparatu nr1 do Lr, ustawiasz profil, klikasz pipetą WB, zaznaczasz zdjęcia dajesz synchro, koniec roboty dla aparatu nr1 odnośnie WB i poprawności koloru z wzornikiem, potem ładujesz zdjęcia z kolejnych aparatów i postępujesz tak samo, zapewniam cie że jeśli wszystkie trzy aparaty miały profil zrobiony w tym samym oświetleniu to nic nie musisz dopasowywać, po tym szybkim zabiegu możesz już całość zdjęć sobie ustawiać pod swoje oko, styl itd.
    To nie jest teoria tylko praktyka.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Trzy różne
    By mi-ka in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-03-2013, 00:14
  2. [ Krajobraz ] Trzy rózne z wodą
    By Jarox in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 10:13
  3. Różne aparaty, a rozpiętość tonalna ... zagwostka .
    By Patryk Olczyk in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-12-2010, 11:56
  4. Rozne przegladarki, rozne kolory
    By Zuzus in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-09-2010, 22:40
  5. [ Krajobraz ] Kolory ....różne
    By borregaard in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-03-2008, 21:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •