Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2016
    Miasto
    w szuwarach
    Posty
    161

    Domyślnie Nikon D4s kontra Nikon D500 który AF lepszy

    Zapewne już było.choć nie jestem pewien,ale takie mnie naszło zagadnienie.Chodzi o fotografię przyrodniczą,czyli ptasiory małe i duże,skuteczność,prędkość,śledzenie i wszystko co się z tym wiąże.
    Chętnie przeczytam na ten temat co macie do powiedzenia.

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2017
    Miasto
    mazowieckie
    Posty
    96

    Domyślnie

    Obecnie używam D500 do takich zastosowań jak wymieniłeś, nie korzystałem nigdy z D4s, więc się na jego temat nie wypowiem. Zestaw dobierałem do fotografowania z podchodu, z ręki wg kryterium; zasięg/jakość/af i zgodnie z tymi założeniami bardzo dobrze się sprawdza. Gdybym fotografował z zasiadki, wówczas wybrałbym D4s ze względu na jakość obrazka, niższe szumy i dynamikę na wyższych czułościach. Dzisiaj uważam, że najlepiej posiadać obydwa korpusy; D500 i D4s (D5) ponieważ świetnie się uzupełniają i można je zamiennie stosować w zależności od warunków w jakich przyjdzie fotografować. AF nie jest jedynym kryterium, choć być może najważniejszym, przy doborze korpusu do tego typu zastosowań.
    Ostatnio edytowane przez abat ; 03-10-2017 o 13:03

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2017
    Miasto
    mazowieckie
    Posty
    96

    Domyślnie

    Zapomniałem dopisać, że AF w D500 na afc jest bardzo skuteczny, chociaż nie jest doskonały:
    - zbyt duże punkty af, czasami przy małych ptakach wśród gałęzi lub trzcin i dużej odległości, punkt af "przykrywa" obiekt i nie mam pewności czy poprawnie na niego ostrzy,
    - brak af 9-cio punktowego takiego jak w D5, 21 punktowy bardzo dobrze sprawdza się na niebie, ale na tle np. lasu gdy obiekt jest mniejszy niż grupa 21 punktów i znajduje się bliżej lasu niż fotografa, ma tendencje do ostrzenia na tło, a nie na ptaka.

    Tyle wad, a zalety:
    - cholernie skuteczny, przy odrobinie wprawy i odpowiednim obiektywie,
    - bardzo czuły, zdarzało się, że w wizjerze widziałem tylko zarys, a af potrafił poprawnie wyostrzyć i to nie tylko z obiektywami o świetle F4, ale również z F5,6 i F6,3,
    - przy odpowiedniej konfiguracji puszki na afc dobrze trzyma obiekt.
    Ostatnio edytowane przez abat ; 03-10-2017 o 14:23

  4. #4

    Domyślnie

    Mam d4s i d500 i trochę ptaszorów nafociłem (choć więcej D4 niż D4s-em). W obu AF jest bardzo dobry. W obu zdarzają się nie ostre ujęcia ( nawet z D5 jak go miałem na testach to się zdążały choć jest jeszcze lepszy ). Oba AFy działają trochę inaczej, ale naprawdę są dobre. D4s jest "lepszy" bo ma małe punkty AF i bardziej precyzyjnie można wycelować, D500 bo ma je rozmieszczone w całym kadrze. Różnice w pracy są, ale naprawdę oba są na tyle skuteczne że miałem jeszcze sytuacji w której wybierałem body ze względu na lepszy AF, albo nie żałowałem że nie miałem "tego drugiego" body bo AF nie wyrobił.\
    Wydaje mi się że AF w d4 jest czulszy (mimo ze ma czułość 'tylko" -2EV podczas gdy D500 -4EV na środkowym i -3EV na pozostałych polach) i trochę gorzej śledzi niż D500.
    Zdecydowanie szybsza praca lustra powoduje że komfort i łatwość fotografowania w serii jest na wyższym poziomie w D4s i D4 niż w d500.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez abat Zobacz posta
    - cholernie skuteczny, przy odrobinie wprawy i odpowiednim obiektywie,
    - bardzo czuły, zdarzało się, że w wizjerze widziałem tylko zarys, a af potrafił poprawnie wyostrzyć i to nie tylko z obiektywami o świetle F4, ale również z F5,6 i F6,3,
    - przy odpowiedniej konfiguracji puszki na afc dobrze trzyma obiekt.
    Jakiego tele używasz?
    Z6| N24-70 S|N14-30 S|T 150-600 5-6,3 G2|SB-910|Na sprzedaż: N 18-300 ED VR 3.5-5.6|

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2017
    Miasto
    mazowieckie
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Herhor Zobacz posta
    Jakiego tele używasz?
    Sigmy 500 f4 Sport.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez abat Zobacz posta
    Sigmy 500 f4 Sport.
    ojeju, interesuje mnie to szkło, miałeś może styczność z FL, jesteś z wawy? może umówlibyśmy się na porównanie, ja bym wziął nikkora 500 FL, D5, D850, ty 500 F4 sigmę?

  8. #8

    Domyślnie

    @abat i @Dariusz Breś - tak, zróbcie to! Jestem bardzo ciekawy jak wyjdzie porównanie (sporo innych użytkowników zapewne też).

  9. #9

    Domyślnie

    Jeżeli mowa byłaby o najbliższym weekendzie, w terminie nie kolidującym z Polska-Czarnogóra to mógłbym ze swojej strony do zabawy dorzucić D4, D750, 400 2.8 VR i TC 2.0 III

  10. #10

    Domyślnie

    Na upartego moglbym sprobowac pojawic sie z 500VR dla porownania z nowosciami

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. canon 5dII czy Nikon 610d? który lepszy wybór?
    By alexsob in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 27-03-2017, 17:31
  2. Nikon D810 kontra Nikon D4
    By Paapaj in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 05-02-2017, 12:11
  3. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •