Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31
  1. #11
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2017
    Miasto
    mazowieckie
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    ojeju, interesuje mnie to szkło, miałeś może styczność z FL, jesteś z wawy? może umówlibyśmy się na porównanie, ja bym wziął nikkora 500 FL, D5, D850, ty 500 F4 sigmę?
    Chętnie bym się spotkał, bo interesuje mnie D5 lub ewentualnie D850, ale niestety mam 180 km do Warszawy.

    Darek, jeżeli posiadasz N500 FL to moim zdaniem nie warto nawet myśleć o wymianie na Sigmę, nie będzie tego efektu wow jaki odczułeś po wymianie krótkich stałek Nikona na Arty. Moim zdaniem są to tej samej klasy obiektywy, a różnią się jedynie detalami, które skłonią do wyboru Sigmy lub Nikona, nie mówię oczywiście o różnicy w cenie. Ostrość, celność, szybkość ostrzenia, jakość wykonania będą porównywalne, odczucie wagi obiektywu być może też, mimo że Nikon jest lżejszy, Sigma jest świetnie wyważona. A z różnic odczuwalnych w praktyce, sposób działania stabilizacji w wizjerze, mimo, że skuteczna na zdjęciach w wizjerze podczas kadrowania obraz nie jest tak stabilny jak w Nikonie (porównuję stabilizację do N300VR Pf), nawet jeżeli zmienimy sposób jej działania w ustawieniach obiektywu, wrażenie jest podobne jak w Sigmie 150-600 S, jednym to pasuje innym nie. Obiektyw nie jest gumowany tak jak N500 fl, łatwo go porysować, nawet suwakiem od kieszeni w spodniach, jak jest zimno to marznie dłoń od kontaktu z metalem i tyle z takich odczuwalnych różnic. Nikona nigdy nie miałem w ręce, więc trochę gdybam.

    grafo, jeżeli robisz zdjęcia tylko ze statywu to raczej nie warto myśleć o wymianie poprzedniej wersji Nikona, korzyści będą zbyt małe, ale jeżeli z podchodu z ręki, to tak ze względu na wagę, ergonomię (świetne wyważenie i ergonomiczne rozmieszczenie programowalnych przycisków) i w sumie skuteczną stabilizację.

  2. #12

    Domyślnie

    @abat robię i podchód i zasiadki dlatego ciekawi mnie ta sigma bo lżej o 500g i właśnie nowsza stabilizacja. Btw. ja mam do Warszawy 300 km możemy coś po środku zorganizować, może Darek na to pójdzie.

    Boczne punkty jak działają? W 500VR i d500 używam wszystkich z powodzeniem.

  3. #13
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2017
    Miasto
    mazowieckie
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grafo Zobacz posta
    @abat robię i podchód i zasiadki dlatego ciekawi mnie ta sigma bo lżej o 500g i właśnie nowsza stabilizacja. Btw. ja mam do Warszawy 300 km możemy coś po środku zorganizować, może Darek na to pójdzie.

    Boczne punkty jak działają? W 500VR i d500 używam wszystkich z powodzeniem.
    Przyznam się, że nie używam skrajnych punktów, ze względu na fakt że robię z podchodu i z ręki, pozostawiam z boku trochę miejsca na ewentualne kadrowanie w przypadku konieczności wyprostowania horyzontu, lub gdyby jakaś część zwierzęcia np. ogon, skrzydło którego nie zauważyłem w wizjerze miało się znaleźć poza kadrem. Natomiast nie dostrzegłem problemów z bocznymi punktami, wydaje mi się, że ostrzą tak samo jak centralny, w Sigmie 150-600 S bywały z tym problemy w S 500 nie rzuciło mi się to w oczy.

    Obiektyw jest na stanie w e-oko.pl w Warszawie z mocowaniem Nikona (przynajmniej tak wynika z dostępności na ich stronie internetowej), jeżeli ktoś jest z okolic, to można zadzwonić i umówić się na spotkanie.

  4. #14

    Domyślnie

    No Panowie byłby to mega test, bo takich bezpośrednich porównań w necie jak na lekarstwo.

  5. #15
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2017
    Miasto
    mazowieckie
    Posty
    96

    Domyślnie

    http://www.naturalart.ca/voice/blog.html trzeba tylko trochę przewinąć w dół do 11.03.2017. Porównanie z N500 fl, test bardzo zbliżony do moich obserwacji.
    Ostatnio edytowane przez abat ; 04-10-2017 o 09:05

  6. #16

    Domyślnie

    @abat czytałem kiedyś no i ok, ale jednak bardziej by do mnie przemawiało porównanie na żywo 500fl, 500os i 500vr na d5, d4s, d850, d750, d500. Pewnie żadni z nas testerzy, ale sample w tych samych warunkach już by sporo dały. Praca AF, głównie na bocznych punktach bo to w sigmach różnie działa, stabilizacja itp.

  7. #17

    Domyślnie

    @abat toś mnie zmartwił, myślałem że zaoszczędzę na kupnie własnego 500 F4 FL a tu lipa.
    Ja mogę 100 km od wawy się dźwignąć jak coś. Borysew np. (160 km) tam jest mega zoo, do testów ideał.

  8. #18

    Domyślnie

    Abat, porównanie stabilizacji, tego jak widzisz jej działanie w wizjerze pomiędzy 500 a 300mm to duże nieporozumienie. Zwłaszcza, że 300Pf jest wielkości 24-70 i wazy 750g. Z PF to se chodzisz jak chcesz a z taka 500 to juz zachowujesz sie jak na strzelnicy

  9. #19
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2017
    Miasto
    mazowieckie
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jastrząb Zobacz posta
    Abat, porównanie stabilizacji, tego jak widzisz jej działanie w wizjerze pomiędzy 500 a 300mm to duże nieporozumienie. Zwłaszcza, że 300Pf jest wielkości 24-70 i wazy 750g. Z PF to se chodzisz jak chcesz a z taka 500 to juz zachowujesz sie jak na strzelnicy
    Stabilizacja w S500 f4 ma wysoką skuteczność, nie gorszą niż w innych obiektywach w tej klasie, bez dwóch zdań. Można zejść w terenie bez problemu z ręki do 1/60 sekundy i nie trzeba aż tak bardzo się spinać. Natomiast podczas kadrowania, obserwując w wizjerze obiekty, które są nieruchome i znajdują się daleko, ma się wrażenie jakby jej skuteczność była mniejsza niż w rzeczywistości, to wrażenie można zmniejszyć, odpowiednio konfigurując stabilizację w obiektywie poprzez USB. Wrażenie nie występuje przy obiektach w ruchu. Porównałem do N300PF tylko dla zobrazowania różnic, zapomniałem dodać, że miałem na myśli Nikona z telekonwerterem x1,4. To samo wrażenie występuje w Sigmie 150-600 S i podejrzewam, że i w innych nowych długich zoomach wydanych ostatnio przez Sigmę. To nie jest wada, a cecha tej implementacji stabilizacji Sigmy. Dla osób przyzwyczajonych do stabilizacji w nowych obiektywach Nikona, może to być pewnym zaskoczeniem, ale bez problemu można się przyzwyczaić.
    Ostatnio edytowane przez abat ; 04-10-2017 o 18:53

  10. #20

    Domyślnie

    Abat, nie to, że się czepiam, ale 1/60 z łapy z 500mm i ostre fotki bez problemu... Może chciałeś powiedzieć, ze da się zrobić ostrą fotkę na kilka mniej ostrych. Ktos pomyśli, że jest tak różowo, idziesz, podnosisz zestaw do oka, cyk i ostre zdjęcie, bez jaj...

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. canon 5dII czy Nikon 610d? który lepszy wybór?
    By alexsob in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 27-03-2017, 17:31
  2. Nikon D810 kontra Nikon D4
    By Paapaj in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 05-02-2017, 12:11
  3. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •