Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Jaki Dysk SSD

  1. #1

    Domyślnie Jaki Dysk SSD

    Witam panowie mam zamiar zakupić nowy większy dysk Ssd na chwilę obecną jest plextor M5s 128 ale mam problemy nie raz ilością danych.
    Chciał bym kupić jakieś 240/256gb w granicach 500co byście polecili.
    Zastanawiam się nad Goodram iridium pro 240.Ale chętnie wysłucham waszych porad

  2. #2

    Domyślnie

    Kwestii jest więcej niż "jaki". Rodzajów SSD jest sporo. Różnią się interfejsem, kośćmi pamięci, kontrolerem, trwałością, temperaturą pracy. Skutkiem tego jest na rynku gromada dysków o prędkościach od ~200 do ponad 3000 MB/s. Przy tym budżecie szukałbym już czegoś NVME. Widziałem niedawno na Allegro nowe Toshiby XG3 i Samsungi SM961 wyciągane z laptopów do rozbudowy.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 03-10-2017 o 09:17
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #3

    Domyślnie

    No nie dopisałem komputer stacjonarny a dysk tradycyjny 2. 5cala
    pod sata

  4. #4

    Domyślnie

    Jaki chipset? Obsługuje dyski na PCI-E? W dzisiejszych czasach pchanie SSD w SATA to gest rozpaczy.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #5

    Domyślnie

    MSI B85-G43
    Więc jeśli się dobrze orientuje Nvme nie da rady podłączyć

  6. #6

    Domyślnie

    Szukaj coś z poniższej listy:

    MLC
    Crucial 250GB 2,5'' SATA SSD MX200 7mm [CT250MX200SSD1]
    ADATA 256GB 2,5'' SATA SSD Ultimate SU900 [ASU900SS-256GM-C]
    ADATA 256GB 2,5'' SATA SSD Ultimate SP920 [ASP920SS3-256GM-C]
    GOODRAM 240GB 2,5'' SATA SSD Iridium PRO [SSDPR-IRIDPRO-240]

    TLC
    Crucial 275GB 2,5'' SATA SSD MX300 7mm [CT275MX300SSD1]
    ADATA 256GB 2,5'' SATA SSD Ultimate SU800 [ASU800SS-256GT-C]

    Crucial MX200 już chyba w sklepach praktycznie niedostępny.

  7. #7

    Domyślnie

    Podczepię się.

    Panowie, mam dysk GoodRAM Iridium Pro 480 GB. Podzieliłem na paprycję systemową i paprycję na zdjęcia. Pytanie, czy dokupić drugi dysk na foldery TEMP dla Lr i PS (np. ADATA ASU800SS-128GT-C 2.5" SATA III) czy te foldery dać na którejś z paprycji na tym dysku który mam aktualnie?
    Lepiej jak TEMP i pliki gdzie Lr i Ps mieli są na C czy na innej paprycji? Nowy dysk specjalnie na te foldery zwiększyłby wydajność?

  8. #8

    Domyślnie

    Wąskim gardłem jest interfejs SATA. Jak chcesz wzrostu wydajności to trzeba zainstalować dysk na m.2/PCIe

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    dysk GoodRAM Iridium Pro 480 GB. Podzieliłem na paprycję systemową i paprycję na zdjęcia.
    Po co?

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    Pytanie, czy dokupić drugi dysk na foldery TEMP dla Lr i PS (np. ADATA ASU800SS-128GT-C 2.5" SATA III) czy te foldery dać na którejś z paprycji na tym dysku który mam aktualnie?
    Lepiej jak TEMP i pliki gdzie Lr i Ps mieli są na C czy na innej paprycji? Nowy dysk specjalnie na te foldery zwiększyłby wydajność?
    Szkoda zabawy. Mi tam przy takim GIMP, na zdjęciach po kilkadziesiąt Mpix nic nie mieli (plik strony wyłączony zupełnie). ... przy samej obróbce to nawet na talerzowcu nic mi nie mieliło - zabawa ze zdjęciami to nie obróbka filmów wysokiej rozdzielczości, gdzie pliki mają po kilkadziesiąt GigaBajtów/sztuka i tutaj dopiero dysk ma co robić.

    ps. kiedyś bawiłem się w Adobe PhotoShop i też nie przypominam sobie by dysk jakoś specjalnie miał co robić.
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 21-10-2017 o 08:59

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Unikałbym jedynie podziału SSD na partycje bo to spowalnia prace dysku, który działa optymalnie przy swojej pełnej pojemności, jeśli na ssd wolnego miejsca robi się mniej jak 20% to trzeba dokładać dysk kolejny bo zaczyna pracować wolniej albo bardzo wolno zależnie od modelu i elektroniki jaką ma.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki dysk zewnętrzny?
    By zolton in forum Komputery
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 27-09-2016, 23:20
  2. jaki dysk twardy?
    By katzdw in forum Komputery
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 10-09-2013, 09:40
  3. jaki dysk do laptopa?
    By militarius in forum Komputery
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 00:00
  4. dysk 500gb, jaki?
    By remnaj in forum Komputery
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 14-01-2011, 17:18
  5. Dysk zewnętrzny - jaki?
    By skulinski in forum Komputery
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-02-2008, 19:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •