Close

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 69 z 69
  1. #61
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    Haha Jeśli ktoś żartuje, to jednak Ty, bo mnie rozbawiłeś. Każdy dobry przykład jest dobry. Dlaczego musi być autorstwa @Ligo, czy mój? To jakiś quest?
    Z tego względu iż polecacie amatorowi bez urazy sposób którego sami nie ogarniacie zupełnie


    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    Rzeczywiście słabo wyglądają zdjęcia w kościołach, gdy pierwszy plan ma białą temp barwową, zaś tło przechodzi w żółto-pomarańczowe odcienie.
    I właśnie na 99,9% tak będą wyglądać jego zdjęcia ... chyba.

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Z tego względu iż polecacie amatorowi bez urazy sposób którego sami nie ogarniacie zupełnie
    A może to Ty go nie potrafisz ogarnąć? Sam też nie bardzo chcesz pokazać dobry obrazek z wysokim iso w ciemnym kościele...

  3. #63
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Masz rację nie potrafię dlatego nie polecam innym. Co do zdjęć możesz sobie obejrzeć nie jest to żadna tajemnica.

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Z tego względu iż polecacie amatorowi bez urazy sposób którego sami nie ogarniacie zupełnie
    ...
    I właśnie na 99,9% tak będą wyglądać jego zdjęcia ... chyba.
    Ale dlaczego mamy ogarniać, bo nie rozumiem? Jak ktoś się zajmuje ślubniactwem, musi ogarniać lampę. Czy tego chce, czy nie, nie ucieknie przed tym.
    Ucieczka w jasne stałki nie rozwiązuje wielu problemów: cienie i kontrasty. Takie zdjęcia wyglądają często równie słabo co te z lampą bez filtrów barwnych. Żadna stałka nie uratuje sytuacji, gdy np PM będzie w cieniu, oświetlona z nieodpowiedniej strony. Nawet dobre matryce Nikonów i możliwość wyciągania nie da takiej jakości jak odpowiednie doświetlenie. Dobrze dopasowany do warunków filtr, rozwiązuje w większości przypadków problem innego odcienia światła z pierwszego i drugiego planu. Dlaczego zakładasz, że autor wątku tego nie ogarnie? Odpowiedni dobór filtra to akurat żadna filozofia. Są oczywiście sytuacje, gdzie światło jest mieszane i sytuacja się komplikuje. Wtedy dobiera się do tego dominującego.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  5. #65
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Autor juz na pewno wie co ma zrobić dlatego z mojej strony EOT.

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Powszechnie wiadomo, że do fotografii ślubnej/pogrzebowej niezbędne są obiektywy <1.4, body z serii 1x lub x1, a jakiekolwiek lampy są surowo zakazane. Niestety nikt, kto zawodowo nie zajmuje się tą najwyższą formą sztuki nie zrozumie tego zagadnienia.
    He, he, he oto cała kwintesencja tzw. "sztuki fotografii ślubno-pogrzebowej". Dobre!

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leon001 Zobacz posta
    He, he, he oto cała kwintesencja tzw. "sztuki fotografii ślubno-pogrzebowej". Dobre!
    "Sztuki" przez wielkie "S" koniecznie...
    Ostatnio edytowane przez frogi ; 04-11-2017 o 14:11
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  8. #68

    Domyślnie

    Trochę mnie tu nie było i widzę temat się rozwinął, co do stosowania lampy w kościele, ostatnio byłem na jednym ślubie i fotograf wspomagał się lampą mimo że sufit był wysoko umiejętnie odbijał światło od ścian itp. Zdjęcie niedoświetlona można spokojnie poprawić gorzej w drugą stronę. Fotograf świetnie sobie radził z tą lampą nikomu nie przeszkadzając i nie świecąc na nikogo. Co do sprzętu jaki potrzebuje to już sobie poradziłem. Nie rozumiem tylko tych śmieszków... Nie chcesz pomóc to przynajmniej nie przeszkadzaj. Temat niepotrzebnie zaśmiecony głupimi uwagami i nabijaniem się z kogoś kto próbuje zacząć. Z tego wszystkiego i tak wiele osób pomogło w temacie za co bardzo dziękuje. Jak ktoś czegoś nie wie to powinien zapytać, zawsze ktoś zrozumie o co chodzi i udzieli porady, bo nie ma głupich pytań za to są głupie odpowiedzi...

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Artur3888 Zobacz posta
    Zdjęcie niedoświetlona można spokojnie poprawić gorzej w drugą stronę.
    Tak działa matryca Bayera, natomiast inne niekoniecznie, albo nawet wręcz przeciwnie.

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-11-2015, 16:55
  2. Jaką stałkę tele wybrać?
    By AdiPL in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-07-2012, 12:58
  3. Jaką stałkę do pełnoklatkowca
    By stefanbas in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 29-12-2011, 11:41
  4. jaką stałke do d90
    By edi62 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 27-04-2011, 00:15
  5. jaką stałkę polecacie.zakres od 16-28
    By nonnatus in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 13-07-2008, 11:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •