Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 69
  1. #21

    Domyślnie

    @nikoniarz widzę, że żaden temat nie jest Ci obcy. Jednak nie znam żadnego dobrego fotografa, który foci lub pstryka. Ci robią zdjęcia i nie używają slangu fotografów ślubnych na określenie swojej pracy. A zapewniam Cię, znam dużo dobrych i znanych fotografów, są często moimi kolegami.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leon001 Zobacz posta
    @nikoniarz widzę, że żaden temat nie jest Ci obcy. Jednak nie znam żadnego dobrego fotografa, który foci lub pstryka. Ci robią zdjęcia i nie używają slangu fotografów ślubnych na określenie swojej pracy. A zapewniam Cię, znam dużo dobrych i znanych fotografów, są często moimi kolegami.
    Nie jest mi obcy... Stety bądź niestety. Ale mimo wszystko idąc Twoim tokiem rozumowania (zupełnie prawidłowym)- każdy kiedyś focił i pstrykał. Bez tego nie ma szans na bycie "dobrym". Dlatego warto to robić, by zdobyć doświadczenie.

  3. #23

    Domyślnie

    [QUOTE=leon001;3894098widzę na tym przykładzie, jak działa w praktyce "matysiakowy" fotograf: popstrykać ( już samo to słowo wywołuje u mnie odruch wymiotny, bo fotograf, który poważnie podchodzi do swojej pracy po prostu nie foci, nie pstryka, lecz robi zdjęcia ) oddać klientowi chałę i cieszyć się, że po raz kolejny udało się sprzedać towar miernej jakości.[/QUOTE]

    Przepraszam bardzo, ale to co robię nie można jeszcze nazwać robieniem zdjęć. Co do wykonywania usług To przede mną jeszcze dużo czasu który muszę odpowiednio wykorzystać na warsztatach itp.
    Nikt się nie rodzi z aparatem w rekach i nabytą wiedzą tak że zaczynam tak samo jak każdy z was tylko może trochę później. Co do pracy to szukam dodatkowego zajęcia a nie źródła dochodu.
    Tak że zanim zrobię swoje pierwsze zdjęcie to jeszcze muszę trochą popstrykać.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Artur3888 Zobacz posta
    Przepraszam bardzo, ale to co robię nie można jeszcze nazwać robieniem zdjęć. Co do wykonywania usług To przede mną jeszcze dużo czasu który muszę odpowiednio wykorzystać na warsztatach itp.
    Nikt się nie rodzi z aparatem w rekach i nabytą wiedzą tak że zaczynam tak samo jak każdy z was tylko może trochę później. Co do pracy to szukam dodatkowego zajęcia a nie źródła dochodu.
    Tak że zanim zrobię swoje pierwsze zdjęcie to jeszcze muszę trochą popstrykać.
    Che, che. A "matysiak" swoje. Gdybyś szukał źródła dochodu ( czytaj: traktował robienie zdjęć jako zawód, a nie pstrykanie ), to OK. Ale w tym przypadku nie życzę powodzenia.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leon001 Zobacz posta
    Che, che. A "matysiak" swoje. nie życzę powodzenia.
    Jeśli nie chcesz pomóc to przynajmniej nie przeszkadzaj a swoje chamskie docinki zostaw dal siebie. Skoro zadałem pytanie to oczekuje odpowiedzi a nie nabijania się i pyskówki.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez leon001 Zobacz posta
    Gdybyś szukał źródła dochodu ( czytaj: traktował robienie zdjęć jako zawód, a nie pstrykanie ), to OK.
    Może faktycznie razi cię slogan typu pstrykanie, fotki itp. postaram się nie używać takich określeń...

  6. #26

    Domyślnie

    Byłem ostatnio zaproszony jako gość na ślub. Więc podpiąłem swoją poczciwą 50-kę 1.8D do D7100 (bo nic jaśniejszego nie miałem) i też dała radę. Robiłem z tzw. bunkra, żeby nie przeszkadzać zawodowcom i pozostałym uczestnikom uroczystości. Więc ogniskowa w tym przypadku się sprawdziła. Jeśli ma być to dla amatora - a taki wniosek przyjąłem czytając pierwszy post autora - to można ogarnąć temat nawet starym Nikkorem. Używkę można kupić za ok. 350 zł. więc nie ma się co zastanawiać. Zawsze można bez straty odsprzedać.
    edit
    P.S. tak w ogóle, to nie robię ślubów Foty robiłem bez zobowiązań, więc było mi łatwiej. Po prostu luz. Wyszła fajna pamiątka dla Młodych na już, bo gotowy materiał od fotografa dostaną chyba dopiero na święta Bożego Narodzenia :/
    Ostatnio edytowane przez black70 ; 16-10-2017 o 10:32
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Artur3888 Zobacz posta
    Jeśli nie chcesz pomóc to przynajmniej nie przeszkadzaj a swoje chamskie docinki zostaw dal siebie. Skoro zadałem pytanie to oczekuje odpowiedzi a nie nabijania się i pyskówki.

    - - - - kolejny post - - - - - -



    Może faktycznie razi cię slogan typu pstrykanie, fotki itp. postaram się nie używać takich określeń...
    Jeszcze tylko jedna uwaga. Skoro nie odróżniasz znaczenia słów slogan i slang, nie pouczaj innych publicznie, bo się po prostu ośmieszasz.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leon001 Zobacz posta
    nie pouczaj innych publicznie, bo się po prostu ośmieszasz.
    Przepraszam bardzo ale w którym momencie próbowałem kogoś pouczyć ??
    To ty zamieniłeś rzeczową rozmowę na zwykłą pyskówkę czepiając się każdego szczegółu który nie ma znaczenia w tym temacie.
    Nie znasz mnie a zacząłeś mnie publicznie oceniać.
    Wystarczy trochę wyluzować. Ok zamiast slang napisałem slogan no i co z tego? Ciebie to tak śmieszy?
    Zakończmy ten temat bo to nie ma sensu...

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leon001 Zobacz posta
    Nie jestem fotografem ślubnym, ale widzę na tym przykładzie, jak działa w praktyce "matysiakowy" fotograf: popstrykać ( już samo to slowo wywołuje u mnie odruch wymiotny, bo fotograf, który poważnie podchodzi do swojej pracy po prostu nie foci, nie pstryka, lecz robi zdjęcia ) oddać klientowi chałę i cieszyć się, że po raz kolejny udalo się sprzedać towar miernej jakości. To samo jest w mojej działce ( fotografii prasowej ), lecz tu duży udział mają sami wydawcy, którzy nie patrzą na to co jest na zdjęciu, lecz na jego cenę. Im niższa tym lepiej. Może czas się zająć czymś innym???
    Cytat Zamieszczone przez leon001 Zobacz posta
    @nikoniarz widzę, że żaden temat nie jest Ci obcy. Jednak nie znam żadnego dobrego fotografa, który foci lub pstryka. Ci robią zdjęcia i nie używają slangu fotografów ślubnych na określenie swojej pracy. A zapewniam Cię, znam dużo dobrych i znanych fotografów, są często moimi kolegami.
    @leon001, zupełnie nie rozumiem, dlaczego tak się "spinasz".
    Moja koleżanka, która zajmuje się fotografią kreatywną, wszelkie inne działki fotografii, w których fotograf przychodzi "na gotowe", określa mianem "pstrykania" właśnie. Bo gdy fotograf przychodzi "na gotowe", zaś jego praca ogranicza się do naciśnięcia spustu - wyzwolenia migawki, trudno tego inaczej nie określić, jak pstrykanie Można tu zakwalifikować fotografię ślubną, sportową, prasową itd. Także nie wiem, co oprócz pstryknięcia podczas "robienia zdjęcia" jeszcze robisz? Jakiś parametr tam zmienisz? Ustawienia? Musiałem Tobie dopiec, bo nie traktujesz innych z szacunkiem, dlatego poczuj wypowiedzi, gdy ktoś bez szacunku traktuje Twoją pracę /Ciebie.
    A tak poważniej, wiadomo, że powyższe dziedziny fotografii wcale nie są łatwe i praca wcale na tym przysłowiowym "pstryku" nie polega. Dlatego proponuję więcej empatii, wyrozumiałości dla innych i trochę dystansu do siebie.

    A wracając do tematu właściwego. @Artur3888, jaki teraz masz obiektyw? Bo od tego trzeba było zacząć rozmowę o zakupach. Choć jak doczytałem w kolejnych wypowiedziach, to zakupy ruszyły już pełną parą. Już na podstawie własnego doświadczenia, z użytkowania "zuma", powinieneś wiedzieć, których ogniskowych najchętniej i najczęściej używasz? Jeżeli decydujesz się na stałki, to czy szybko i sprawnie zmieniasz obiektywy?
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  10. #30

    Domyślnie

    Posiadam wa obiektywy 50 1.8G i 35 1.8G. Do tego body D7000. 35 świetnie się sprawdza w domu natomiast 50 na dworze. W przyszłym miesiącu planuje zakupić lampę i przymierzam się do SB-800. Grip dostałem do body jako gratis tak że torba, statyw, dodatkowe baterie, karty pamięci i wydaje mi się że na początek nauki powinno wystarczyć. Jak by ktoś mógł mi doradzić dobrą lampę w rozsądnej cenie oraz jaki statyw warto kupić był bym bardzo wdzięczny.
    Mój cel to fotografia ślubna, chrzty, komunie i nic więcej bo mój czas wolny to tylko weekend a z pracy którą wykonuje na tygodniu nie chce rezygnować bo jestem z niej zadowolony i kasa też się zgadza.
    Co do obróbki zdjęć to mam od tego grafika pod ręką

    Dziękuje za zainteresowanie tematem...

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-11-2015, 16:55
  2. Jaką stałkę tele wybrać?
    By AdiPL in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-07-2012, 12:58
  3. Jaką stałkę do pełnoklatkowca
    By stefanbas in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 29-12-2011, 11:41
  4. jaką stałke do d90
    By edi62 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 27-04-2011, 00:15
  5. jaką stałkę polecacie.zakres od 16-28
    By nonnatus in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 13-07-2008, 11:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •