Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Obiektywy Nikkora z Panasonic GH4

    Cześć,
    jakie jest Wasze doświadczenie z obiektywami Nikkora np 20 2.8, 35 2.0, 85 1.8 z Panasonikiem GH4?
    Czy to jest kwestia tyko i wyłącznie odpowiedniej przejściówki i wszystko powinno działać? Na autofokusie nie do końca mi zależy.
    Będę wdzięczny za każdą opinię

  2. #2

    Domyślnie

    Nie słyszałem o konwerterze z przeniesieniem elektroniki i mechaniki przysłony z bagnetu F na bagnet m4/3, ale możliwe, że coś przegapiłem.
    Przy czysto mechanicznym pierścieniu (bo chyba tylko takie są) pomiędzy ww. bagnetami możesz pracować manualnie na każdym starym szkle, pod warunkiem, że nie masz pierścienia ostrości typu "fly by vire" tylko zwyczajny staroświecki czyli mechaniczny. Do precyzyjnego ostrzenia używasz ekranu na korpusie, powiększasz sobie wybrany fragment obrazu i ostrość regulujesz pierścieniem ostrości, aż uzyskasz zadowalający efekt. Z wizjera nie polecam korzystać, bo nie masz pewności czy regulację "dioptryjności" masz dokładnie na zero. Pozostałe parametry naświetlania ustawiasz w trybie M.

  3. #3

    Domyślnie

    Potrzebujesz konwertera, najlepiej takiego z możliwością zmiany przysłony w trybie manualnym i AP (AF i kontrola przysłony z puszki nie jest możliwa):
    https://www.amazon.com/Fotodiox-Lens...ZVA2SH9JMK6KTG

  4. #4

    Domyślnie

    Bardzo Wam dziękuję za podpowiedzi. Jestem zielony w temacie bezlusterkowców

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [ Panasonic ] Panasonic Lumix DMC-G7 vs Panasonic DMC-LX100
    By ichris in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-12-2015, 23:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •