Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Tryb "Sport" a kolory.

    Postanowiłam wypróbować tryb "sport" w Nikonie D7200 i teraz mam pytanie.Czy da się jakoś ustawić funkcję Picture Control w tym trybie ? Tryb jest spoko, łapie mi każdy ruch mojej psiny i każde zdjęcie ma trafiony Af nawet na ślamazarnym i wolnym N35mm tylko kolory są takie jakieś wyblakłe.Przeszukałam instrukcję i nic na ten temat.Da się coś ustawić czy zostaje Photoshop ? Ktoś pomoże ? Z góry dziękuję za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Nie prościej byłoby tryb "sport" ustawić samemu? Ty chyba dotychczas nie pisałaś o zdjęciach nie trafionych, tylko poruszonych, skoro tryb sport był lekarstwem

  3. #3

    Domyślnie

    Czy nie trafione czy poruszone jeden grom czyli zdjęcie do wykasowania

  4. #4

    Domyślnie

    Myślę że warto się podszkolić i zacząć korzystać z trybów PASM. Szczególnie S czyli preselekcja czasu, pokombinować trochę z własnymi ustawieniami zamiast zdawać się na tryby tematyczne i automatykę aparatu.
    lustra-brak

  5. #5

    Domyślnie

    Cały czas używam "M" ale męczy mnie już wyrzucanie zdjęć dlatego chciałam poznać tryb "Sport" i zadałam pytanie czy można włączyć funkcję Picture Control w tym trybie, a nie w którym trybie robić zdjęcia.Dziękuję.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez monika2415 Zobacz posta
    Czy nie trafione czy poruszone jeden grom czyli zdjęcie do wykasowania
    Właśnie nie jeden... Nietrafione - problem obiektywu, aparatu. Poruszone - Twoja niewiedza...

  7. #7

    Domyślnie

    AF na pewno nie działa gorzej w trybie M więc liczba nietrafionych zdjęć może jedynie wynikać z tego że włączony jest priorytet migawki a nie ostrości i aparat robi zdjęcie nawet gdy nie ma potwierdzenia ostrości.
    A jeśli zdjęcia są poruszone to wracamy do mojego poprzedniego postu i odpowiednich ustawień.
    lustra-brak

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez monika2415 Zobacz posta
    Cały czas używam "M" ale męczy mnie już wyrzucanie zdjęć dlatego chciałam poznać tryb "Sport" i zadałam pytanie czy można włączyć funkcję Picture Control w tym trybie, a nie w którym trybie robić zdjęcia.Dziękuję.
    To jak robisz w trybie M, to musisz coś robić źle... Wstaw jakieś zdjęcie popsute, albo podaj z EXIFa czas, iso, przysłonę i ogniskową, to Ci spróbujemy powiedzieć co robisz źle. A jak chcesz korzystać z automatów, to musisz się pogodzić z brakiem możliwości edycji czegokolwiek...

  9. #9

    Domyślnie

    To zabawne, że korzystasz z najbardziej wymagającego trybu pracy aparatu, mając tak nikłe pojęcie o podstawach fotografowania... Koledzy dobrze radzą, spróbuj zacząć od rozumienia tego co robisz. Przeczytaj w instrukcji w jaki sposób w trybie sport aparat wybiera parametry ekspozycji. Spróbuj dobrać parametry auto ISO i fotografować w trybie priorytetu przysłony.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  10. #10

    Domyślnie

    Nie mam nikłego pojęcia to na początek bo do pory korzystania z D5100 było ok i nie bywałam tutaj na forum a miałam D5100 5 lat to tak dla sprostowania tego że jestem nazywana nieumiejącym robić zdjęcia ... tłumokiem (bez pojęcia o podstawach fotografowania) i dla mnie jest to zabawne że tak się pisze odpowiedz na poradę.
    D5100 pięknie łapie ruch przy ustawieniach na M ale już D7200 nie i dlatego sprawdziłam inne tryby.
    Ostatnio edytowane przez monika2415 ; 29-09-2017 o 20:55

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D5300 - predefiniowane sceny, tryb "A"
    By Vexator in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-08-2015, 16:52
  2. D90 - tryb "P" a ustawienie miń. oręd. migawki.
    By anubis in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-07-2012, 13:38
  3. Wyblakłe kolory po "Save for Web" w Ps.
    By hellix in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 13-11-2011, 15:25
  4. Jak w Coolpix 3500 włączyc tryb "manual"?
    By zebra123@op.pl in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-05-2006, 20:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •