Witam, to mój pierwszy post na forum. Mam nadzieję, że zechcecie mi pomóc rozwiązać dylemat. Obecnie posiadam aparat benq gh600 - porażka w pomieszczeniach. W oświetlonym pokoju często woła o uruchomienie lampy, zdjęcia z lampą są prześwietlone, a bez bardzo ziarniste. Byłem młody i głupi jak go kupowałem. Chciałbym kupić coś, co dałoby radę zrobić ostre zdjęcie bez proszenia ludzi o zamarcie na dłuższą chwilę, bo ustawiłem dłuższy czas naświetlania.

Zastanawiam się nad modelem w temacie, ale też mam pewne wątpliwości. Zastanawiam się, czy optyka nie jest za ciemna i znów będę się denerwował robiąc zdjęcia na jakiejś domówce. Poza tym w moim życiu pojawił się maluch, więc proszenie paromiesięcznego dziecka o zamarcie, bo tatuś chce zrobić zdjęcie - sami wiecie. Czytałem testy kilku aparatów w podobnym przedziale cenowym z obiektywami o przysłonie od 2.8, ale wypadają gorzej od Nikona B700, który ma f=3.3. Zgłupiałem.

Druga sprawa, gdzieś wyczytałem, że nagrywanie filmów jest ograniczone. W full hd to nie jest problem, bo nie zamierzam nagrywać więcej niż 30 minut, ale jeśli coś mi strzeli do głowy i zechcę nagrać klip w 4k, to te 7 minut to porażka. Czy ktoś może potwierdzić te informacje?

Prosiłbym o poradę brać B700, czy może P900 (chociaż ten drugi wykracza poza mój budżet)?