Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Nikon b700 czy coś innego?

    Witam, to mój pierwszy post na forum. Mam nadzieję, że zechcecie mi pomóc rozwiązać dylemat. Obecnie posiadam aparat benq gh600 - porażka w pomieszczeniach. W oświetlonym pokoju często woła o uruchomienie lampy, zdjęcia z lampą są prześwietlone, a bez bardzo ziarniste. Byłem młody i głupi jak go kupowałem. Chciałbym kupić coś, co dałoby radę zrobić ostre zdjęcie bez proszenia ludzi o zamarcie na dłuższą chwilę, bo ustawiłem dłuższy czas naświetlania.

    Zastanawiam się nad modelem w temacie, ale też mam pewne wątpliwości. Zastanawiam się, czy optyka nie jest za ciemna i znów będę się denerwował robiąc zdjęcia na jakiejś domówce. Poza tym w moim życiu pojawił się maluch, więc proszenie paromiesięcznego dziecka o zamarcie, bo tatuś chce zrobić zdjęcie - sami wiecie. Czytałem testy kilku aparatów w podobnym przedziale cenowym z obiektywami o przysłonie od 2.8, ale wypadają gorzej od Nikona B700, który ma f=3.3. Zgłupiałem.

    Druga sprawa, gdzieś wyczytałem, że nagrywanie filmów jest ograniczone. W full hd to nie jest problem, bo nie zamierzam nagrywać więcej niż 30 minut, ale jeśli coś mi strzeli do głowy i zechcę nagrać klip w 4k, to te 7 minut to porażka. Czy ktoś może potwierdzić te informacje?

    Prosiłbym o poradę brać B700, czy może P900 (chociaż ten drugi wykracza poza mój budżet)?

  2. #2

    Domyślnie

    @kiceck Jeśli chodzi o zdjęcia (nie bawię się filmowaniem przy pomocy aparatu) wydaje mi się, że czy B700 czy P900 to wielkiej różnicy mieć nie będziesz. B700 ma większą rozdzielczość matrycy. P900 ma natomiast przysłonę 2.8 co w przypadku tych Twoich zdjęć w pomieszczeniach bez lampy będzie ważnym kryterium. W P900 masz rzecz jasna też istotnie większą ogniskową. Nie wiem też na ile P900 przekracza Twój budżet, ale gdybym ja wybierał o wziąłbym jednak P900 (i tak kiedyś właśnie zrobiłem).

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za opinię. Parę dni temu dokonałem zakupu. W końcu wylądował u mnie Panasonic Lumix g6. Znalazłem całkiem niezłą ofertę w jednej z sieci rtv/agd z dwoma obiektywami: kitowy 14-42, oraz 45-150. Jeśli chodzi o B700, to tak jak wcześniej pisałem, ogromnym minusem jest programowo ograniczona długość klipów - jeśli będę chciał nagrać jakiś dłuższy klip z maluszkiem, to odpada. P900 wygląda bardzo przyjemnie, ale te kilka stówek więcej robi jednak różnicę.

    Wiem, że g6 jest już dość starym modelem, ale myślę, że dla moich potrzeb będzie wystarczający, szczególnie, że w tym przedziale cenowym od kilku lat nie było żadnej rewolucji - zazwyczaj w odświeżonym modelu dodawano wifi, BT, lub inny niewiele wnoszący bajer. Jeśli chodzi o pierwsze wrażenia, to są całkiem pozytywne - na ustawieniach auto aparat cyka całkiem dobre zdjęcia. Nie miałem jeszcze czasu pogrzebać w ustawieniach i "pobawić się" aparatem, ale póki co jest ok - do ISO 1600 fotki są ładne, bez rzucających się w oczy szumów. Dopiero powyżej zaczynają się uwidaczniać, ale myślę, że na wydruku 10x15 nie będzie rzucać się to w oczy (piszę tutaj o jpg). Zdjęcia z lampą wychodzą dobrze, nie są prześwietlone tak jak w Benq. Ponadto do micro 4/3 można już znaleźć używane obiektywy, więc może kiedyś moją zabawę z fotografią przeniosę na kolejny poziom

  4. #4

    Domyślnie

    @kiceck - nie no, to jest inna bajka. Jasne, że taki zestaw to będzie lepsze rozwiązanie niż D700 czy P900, zwłaszcza jeśli zapłaciłeś za niego z dwoma obiektywami mniej niż za P900 (2300 PLN)

  5. #5

    Domyślnie

    Dokładnie 2049 cebulionów w rtv/euro. Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Jestem bardzo zadowolony z zakupu, tylko żona trochę się przeraziła, gdy jej oznajmiłem, że instrukcja do aparatu ma ponad 300 stron ("Ale nie muszę jej czytać, żeby robić zdjęcia?" ) Generalnie zależało mi na aparacie, który zrobi dobre zdjęcie na ustawieniach auto (głównie z myślą o żonie, która nie interesuje się fotografią), i jednocześnie pozwoli mi na trochę bardziej zaawansowane eksperymenty. Z poprzednim aparatem było to niemożliwe. Tak jak pisałem - na każdym z wybranych ustawień automatycznych aparat prześwietlał z lampą, natomiast bez niej ciężko było cyknąć ostrą fotkę. Sytuację trochę ratowały ustawienia ręczne, ale nie zawsze był czas lub chęci, żeby je wprowadzać. Może kiedyś pojawi się u mnie jakiś sprzęt Nikona i zawitam tu ponownie. Pozdrawiam.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    @kiceck - nie no, to jest inna bajka. Jasne, że taki zestaw to będzie lepsze rozwiązanie niż D700 czy P900, zwłaszcza jeśli zapłaciłeś za niego z dwoma obiektywami mniej niż za P900 (2300 PLN)
    To samo chciałem napisać. Zdecydowanie lepszy wybór.
    @kiceck z forum nie musisz się żegnać. Wiele osób przeszło z Nikona na inny system. Udzielają się w wątkach "Inne systemy". Mało tego, te wątki bardzo dobrze funkcjonują i wiele ciekawych rzeczy można się dowiedzieć.
    Nikonów co prawda się nie pozbyłem, ale używam już od "wielkiego dzwona". Mój wybór padł na Samsungi NX. I mimo "śmierci systemu", nimi bardziej się interesuję.
    Niech Twój aparat dobrze służy. Pozdrawiam.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    @kiceck - nie no, to jest inna bajka. Jasne, że taki zestaw to będzie lepsze rozwiązanie niż D700 czy P900, zwłaszcza jeśli zapłaciłeś za niego z dwoma obiektywami mniej niż za P900 (2300 PLN)
    Takie cenny cóż poradzić.

Podobne wątki

  1. Nikon coolpix b700 ładowanie
    By nsMiro in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-02-2017, 11:10
  2. Nikon b500 a b700 różnica w zdjęciach przy tym samym powiększeniu
    By Mr Zoom in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-01-2017, 23:40
  3. Nikon COOLPIX B700
    By the_happ in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-01-2017, 16:33
  4. Nikon Coolpix B700
    By JOLANTA DOSK in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-12-2016, 21:26
  5. B500, B700, A900 - Nowe coolpixy
    By sl011 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-09-2016, 08:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •