Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie 50 1,4 czy 50 1,8

    Mam możliwość zakupu absolutnie pierwszych wersji AF Nikkorów 50/1,4 i 50/1,8. Oba oczywiście bez D. Doskonały stan techniczny.
    Niestety na razie będę musiał zadowolić się tylko jednym z nich.

    Czy ktoś używał tych wersji?
    Prawdę mówiąc zgłupiałem w pewnym momencie.

    Początkowo szukałem wersji 1,8 "z szybką", teraz zaczynam zastanawiać się czy warto dopłacić do egzemplarza f1,4...

    Ceny są oczywiście różne, ale chodzi mi bardziej o różnice w uzyskiwanym obrazku, pracy pod słońce (podejrzewam że tutaj będzie słabo), ostrości na maksymalnym otworze oraz samym użytkowaniu.
    Nie pytam o jakość mechaniczną, bo oba to japońskie czołgi...

    Proszę o delikatne naprowadzenie na właściwe tory i z góry dziękuję.
    Ostatnio edytowane przez lodzermensch ; 29-09-2017 o 02:55
    Dxxx Fx Fxx Pxxxx

  2. #2

    Domyślnie

    Oba są doskonałe, ale 50 1.4 na 1.8 jest ostrzejsza od 50 1.8. Do tego obrazek z wersji 1.4 wydaje mi się ładniejszy, ona fajnie rozmywa tło. Jest sporo osób, które wzdychają z tęsknotą do tych szkieł...

  3. #3

    Domyślnie

    Może ten test trochę rozjaśni sytuację: http://photopixreview.com/50mm-1-8d-...-1-4d-vs-1-4g/.
    D750 | N 20-35/2.8D, N 28-70/2.8D, S 35/1.4 Art, N 85/1.4D | SB-910 | Flickr

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz.antoniak Zobacz posta
    Może ten test trochę rozjaśni sytuację: http://photopixreview.com/50mm-1-8d-...-1-4d-vs-1-4g/.
    Tylko mimo wszystko wersje D, szczególnie chińskie, to jednak nie to samo co japońskie AF

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Oba są doskonałe, ale 50 1.4 na 1.8 jest ostrzejsza od 50 1.8. Do tego obrazek z wersji 1.4 wydaje mi się ładniejszy, ona fajnie rozmywa tło. Jest sporo osób, które wzdychają z tęsknotą do tych szkieł...
    Mam taką 50 1.4 i prawie chciałem się jej pozbyć ze względu na jej celność. Może jednak zostanie w mojej szufladzie....

  6. #6

    Domyślnie

    Jeżeli niecelna, a nie wystarcza regulacji af w aparacie, to niestety bezużyteczna...

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

    Trochę jeszcze poczekałem i kupiłem bardzo zadbane 50 1,4D Made in Japan (!)
    Na razie jest dobrze...
    Dxxx Fx Fxx Pxxxx

  8. #8

    Domyślnie

    Przerobiłem kilka 50 Nikkora .Ostatnio dłużej zagościła u mnie 1.4 bez D.(oczywiście made in japan)Pozbyłem się jej na początku roku ,na rzecz starej Sigmy 50 1.4 HSM..Nie żałuję.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •