Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34
  1. #1

    Domyślnie Siłownia- ktoś ogarnia plany? :D

    Siema

    Chciałbym sobie ułożyć jakiś plan treningowy aby zwiększyć siłę (nie masę). Ktoś ogarnia jakiś plan pod to? Dotychczas przez 2 msc robiłem na pałę co się dało... tzn w tygodniu w pon klata, wtorek plecy, czwartek bicepsy i tricepsy, pt po trochę wszystko. Wiem, że bez sensu ale chciałem sam się oswoić z niektórymi ćwiczeniami. Jest tu jakiś trener?
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  2. #2

    Domyślnie

    Ja ćwiczę w miarę regularnie od 20 lat, pamiętam jakie miałem na początku ciśnienie na plan treningowy i tym podobne rzeczy. Pierwsze to były jakieś przepisane od znajomych, podpatrzone na siłowni co ludzie robią lub wyszperane w sieci. Obecnie plan układam sobie w głowie przed treningiem tzn wybieram partie i ćwiczenia które najlepiej czuje. Jak jesteś początkujący to najlepiej kontynuuj dalej robienie ogólnorozwojówki przez pierwsze pół roku. Ucz się techniki, sprawdzaj jakie ćwiczenia najlepiej czujesz. Obserwuj innych, chociaż z tym to różnie bywa bo masa osób nie potrafi ćwiczyć. Piszesz że zależy ci na sile nie masie. Siła zawsze będzie rosnąć a masa to efekt diety wysoko węglowodanowej.
    Obecnie bardzo popularne są ćwiczenia ciężarem ciała. drążki, poręcze itp. sam zaczynam trening od pociągania i sporo ćwiczeń wykonuje średnim ciężarem, na zasadzie pompowania mięśni beż typowego treningu z dużym ciężarem i długim odpoczynkiem. Jakbym miał polecać to trenuj właśnie w taki sposób, bo daje najlepszy współczynnik siła, wytrzymałość i spalanie tkanki.
    Do tego bardzo ważna jest dieta, systematyka i motywator np partner treningowy, personalny trener itd.

    Jak jednak chcesz jakiś plan to jest tego setka w sieci, dla początkujących, profesjonalistów, znanych kulturystów itp itd. wbrew pozorom siłownia uczy samodyscypliny i pracy nad sobą samym. Dlatego moim zdaniem najlepiej zacząć właśnie od nauki techniki wykonywania poprawnie ćwiczeń, plus wyrobienia dobrych nawyków. Musisz sobie też zdać sprawę że albo to będzie chwilowy kaprys z którego po kilku miesiącach zrezygnujesz albo stanie się to częścią Twojego życia. Więc w obu przypadkach nie spiesz się, a zmiany wprowadzaj powoli. Zwłaszcza żywnościowe byś się nie wypalił na starcie albo byś nie narzucił sobie tempa którego nie dasz rady utrzymać.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Piszesz że zależy ci na sile nie masie. Siła zawsze będzie rosnąć a masa to efekt diety wysoko węglowodanowej.
    A co w przypadku diety wysokotłuszczowej, przy minimum węglowodanów? Poważnie pytam, bo mnie swego czasu masa ciała spadła o jakieś 10% przez dwa tygodnie na takiej diecie.

  4. #4

    Domyślnie

    @spiritus zadaj to pytanie na fejsbuku w grupie TeamMleko - dostaniesz satysfakcjonującą odpowiedź.

  5. #5

    Domyślnie

    Diete mam....powiem, ze wrecz koszarowa
    Posilki regularne. Obecnie zaczynam sie podciagac...tzn robic to juz na serie.

    Motywatorow mam pelno

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez M_B Zobacz posta
    @spiritus zadaj to pytanie na fejsbuku w grupie TeamMleko - dostaniesz satysfakcjonującą odpowiedź.
    Ok zapytam w wolnym czasie
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  6. #6

    Domyślnie

    @Ligo Dieta sportowa różni się od odchudzającej. W pierwszej chodzi o maksymalny przyrost tkanki mięśniowej poprzez dostarczanie białka i węglowodanów z bilansem dodatnim, ujemnym lub na zero węglowodanów. W odchudzających chodzi tylko o redukcje tkanki tłuszczowej, często z założeniem że stosująca je osoba nie ma żadnej aktywności fizycznej, więc są bardzo spartańskie i męczące bo jest tam odcięcie od węglowodanów i prędzej czy później człowiek z nich rezygnuje i wraca do starych nawyków żywieniowych oraz pojawia się efekt jojo.

    Np przy diecie sportowej również trzeba się pilnować ale oddziałuje ona w pozytywny sposób na organizm który jest ciągle odżywiany co też bardzo dobrze wpływa na naszą psychikę. Dodatkowo przy regularnym przyjmowaniu takich 5 posiłków nasz mózg dostaje sygnał i również zaczynam nam pomagać w wydalaniu tego co mu nie potrzebne.
    Odkładanie tkanki tłuszczowej to nie tylko właśnie zbyt duża ilość przyjmowanych cukrów ale również doprowadzanie do stanów katabolicznych wynikających z długotrwałego niedostarczania pożywienia. Organizm wiedząc że będzie głodował ma tendencje do odkładania tkanki która jest dla niego pożywieniem "zapasowym" co jest też jedną jak nie najważniejszą przyczyną efektu jojo.

    Tak mocno upraszczając, dieta jest najważniejsza bo ona jest paliwem naszego ciała. produkty nieprzetworzone dobrze zbilansowane dają więcej jak godziny na siłowni. I niestety tutaj praca trwa od rana do wieczora 7dni w tygodniu. Dlatego jak pisałem zmiany należy wprowadzać małymi krokami by się nie wypalić.

    Natomiast wracając jeszcze do treningów to np takie brzuszki stymulują też nasze organy wewnętrzne i poprawiając ich funkcjonowanie, ćwiczenia poprawiają również krążenie i ukrwienie organizmu. I nie trzeba chodzić na siłownie można spokojnie ćwiczyć w domu jak ktoś ma sporo samozaparcia.
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 29-09-2017 o 09:41

  7. #7

    Domyślnie

    Apropos drążka, nie orientujecie się może, czy są do kupienia drążki, które kotwi się do sufitu? Takie, żeby nie polecieć na ryj w razie czego. Nie mam gdzie w domu założyć rozporowego, bo ościeżnice wszystkie "papierowe". Ale za to mam żelbetonowy podciąg i pod nim mógłbym tira powiesić. Są jakieś gotowce przetestowane, atestowane itd? Czy kombinować coś po swojemu z kotwami chemicznymi i liczyć, że się nie wyrwie?

  8. #8

    Domyślnie

    Kuzyn ma taki....zapytam

    - - - - kolejny post - - - - - -

    http://allegro.pl/k-sport-regulowany...959160860.html
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  9. #9

    Domyślnie

    Łomatko... Ale to jakiś kombajn... Ja chciałby zwykły drążek, który nie będzie się za bardzo rzucał w oczy powieszony w korytarzu.

  10. #10

    Domyślnie

    @Majek kupuj bo sprzęt zacny, poza tym z tego co widzę masz tam regulacje wysokości, więc będziesz mógł ściągnąć drążek i będą same prowadnice wisieć.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. UXPin - ktoś ogarnia?
    By rambobambo in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-07-2017, 17:05
  2. Ogarnia ktoś teorię sterowania/automatykę?
    By spiritus in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-03-2015, 17:56
  3. Inventor - ogarnia ktoś?
    By spiritus in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-11-2014, 21:13
  4. Kto ogarnia Androida?
    By kh29228 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-02-2012, 19:59
  5. [ Sport ] Człowiek cerata ogarnia rurki na nartach
    By bakao in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-11-2009, 22:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •