Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Miałem sigme i używałem z D7100, D7200, D5100 i z D3400, mogę polecić całkiem śmiało, a o w/w niedogodnościach nawet nie wiedziałem, nic z tak dobra jakoscią w tak niskiej cenie nie ma na rynku i nie zapowiada się żeby było, tamron jest sporo słabszy ale zakup używanego ma sens bo za 700zł idzie to kupić, jednak osobiście to na f/4 dopiero było jako takie i na 50mm był beznadziejny w porównaniu do sigmy, która ma świetne 50mm.

  2. #12

    Domyślnie

    Dobra, zostałem przekonany do sigmy. Co filtrów UV i polaryzacyjnego czy musi to być szczególny wybór? Czy wystarczy dobrać średnicę (77mm)? Nie jestem zawodowcem.

  3. #13

    Domyślnie

    UV to zbędny wydatek, ale każdy ma swoje zdanie na ten temat... Co do polara, to z pewnością nie może być najtańszy z możliwych. Pamiętaj, że filtr nie może być słaby optycznie, bo będzie winny słabej jakości zdjęć. Ja mam polara Marumi DHG, mam jeszcze szary ND1000 i tyle. Pomyśl jakiego filtra potrzebujesz i do czego. Jeżeli nie masz pomysłu, to znaczy, że jeszcze żadnego

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Kup obiektyw, a filtry jak będą potrzebne, polaryzacyjny jest przydatny ale jak wiesz do czego użyć, inaczej to zbędne komplikowanie sobie życia, a filtrów UV nigdy nie używam.

  5. #15

    Domyślnie

    Obiektyw zakupiłem, do tego dołożyłem filtr UV jako osłonę mechaniczną szkła. Co do innych filtrów, to rzeczywiście nie mam sprecyzowanych potrzeb. Poczekam jak wejdę głębiej w tajniki fotografii.
    Wszystkim dziękuję za bardzo rzeczowe i pomocne odpowiedzi.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fotomarek Zobacz posta
    Obiektyw zakupiłem, do tego dołożyłem filtr UV jako osłonę mechaniczną szkła. Co do innych filtrów, to rzeczywiście nie mam sprecyzowanych potrzeb. Poczekam jak wejdę głębiej w tajniki fotografii.
    Wszystkim dziękuję za bardzo rzeczowe i pomocne odpowiedzi.
    Obiektyw kupiłeś nowy, z polskiej dystrybucji? Być może będziesz go musiał kalibrować ze swoim aparatem, więc jeżeli jest nowy i masz gwarancję, to masz tą usługę w cenie wysyłki sprzętu do Gdyni w jedną stronę. Jeżeli kupiłeś używany, lub masz z Chin, to ok 300 zł... Jakby co
    Ta UVka jakaś normalna? Czy byle była?

  7. #17

    Domyślnie

    Obiektyw kupiłem w cyfrowe.pl

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Co do UV to http://www.cyfrowe.pl/aparaty/filtr-...mart-slim.html

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fotomarek Zobacz posta
    No to... sam zobaczysz, ale jakby co, to go ściągnij...

  9. #19

    Domyślnie

    Prawdopodobnie dzisiaj otrzymam obiektyw. Na czym ma polegać "dyskomfort" w użytkowaniu? Czy zawsze występują problemy i potrzebna jest kalibracja? Czy w ciemno mam zapakować aparat z obiektywem i wysłać go do kalibracji? Pozdrawiam.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fotomarek Zobacz posta
    Na czym ma polegać "dyskomfort" w użytkowaniu?
    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    ... występują niedogodności w postaci pomiaru światła aktywnego przez 60 sekund, przez co bateria siada szybciej, wyświetlaniu podglądu zdjęcia po jego zrobieniu przez 60 sekund, lub do wciśnięcia spustu do połowy i braku możliwości płynnego przewijania powiększonego zdjęcia.
    Cytat Zamieszczone przez Fotomarek Zobacz posta
    Czy zawsze występują problemy i potrzebna jest kalibracja? Czy w ciemno mam zapakować aparat z obiektywem i wysłać go do kalibracji? Pozdrawiam.
    Niekoniecznie, ja miałem taką, która nie była kalibrowana i trafiała. Jak przyjdzie, to zobaczysz

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikkon D5200 + pilot jak zmienić opóźnienie ?
    By MarcinNikkon in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-05-2017, 18:13
  2. D7100 - stałki, czy zoom?
    By DexQ in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-12-2015, 17:57
  3. Z serii pytań powtarzalnych... Jasny zoom do D7100
    By DexQ in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-10-2015, 18:31
  4. Nikkon D5000 - opcja kolorowy kontur
    By chrzanu in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-08-2009, 21:38
  5. pytanie - Nikkon 70-210 f4
    By Vooda in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-10-2007, 07:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •