Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2017
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    10

    Domyślnie Jakim programem przeglądacie zdjęcia?

    Hej witam!

    Jakie polecacie programy do szybkiego przeglądania zdjęć raw czy jpg? Aktualnie używam Irfanview tylko u mnie jest taki problem że dosyć wolno działa. Czasem nawet z 1.5 s czekam na załadowanie się danego zdjęcia, a jak mam ich z 500 to troszkę to zajmuje mimo, że używam dysku ssd. Jeżeli temat już był to przepraszam, ale nie widziałem.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zawsze używam wbudowanych w system żeby unikać jakiś problemów z poprawnym wyświetlaniem zdjęć.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie Jakim programem przeglądacie zdjęcia?

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Zawsze używam wbudowanych w system żeby unikać jakiś problemów z poprawnym wyświetlaniem zdjęć.
    To zadziała tylko na Macu, Windows więcej wyświetli źle niż dobrze. Chyba że monitor tylko sRGB.

    U mnie (macOS) JustLooking + systemowy podgląd spod spacji (akurat on wyświetla szersze przestrzenie skonwertowane do sRGB, ale do szybkiego podglądu jest OK). A do RAWów nad którymi pracuję Adobe Bridge.

  5. #5

    Domyślnie

    Nikon nx view


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    To zadziała tylko na Macu, Windows więcej wyświetli źle niż dobrze. Chyba że monitor tylko sRGB.

    U mnie (macOS) JustLooking + systemowy podgląd spod spacji (akurat on wyświetla szersze przestrzenie skonwertowane do sRGB, ale do szybkiego podglądu jest OK). A do RAWów nad którymi pracuję Adobe Bridge.
    Nie mogę wyświetlać zdjęć inaczej niż 99% użytkowników, więc muszę zdjęcia też tak mieć gotowe żeby u mnie były ok w przeglądarce internetowej i systemowej, a u tych wspomnianych 99% użytkowników mam duże prawdopodobieństwo że też jest ok, jeśli nie to już ich zmartwienie.
    Zresztą większość osób jakie znam siedzą na win10 i nie mają problemu z systemowymi przeglądarkami, dają identyczną jakość jak przeglądarki internetowe, czyli jest ok.

  7. #7

    Domyślnie

    IrfanView Coś masz nie tak, bo u mnie choćby było 1000 zdjęć to działa bardzo szybko. Sprzęt to i5 4 generacji, 8GB RAM i SSD.
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  8. #8

    Domyślnie Jakim programem przeglądacie zdjęcia?

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nie mogę wyświetlać zdjęć inaczej niż 99% użytkowników, więc muszę zdjęcia też tak mieć gotowe żeby u mnie były ok w przeglądarce internetowej i systemowej, a u tych wspomnianych 99% użytkowników mam duże prawdopodobieństwo że też jest ok, jeśli nie to już ich zmartwienie.
    Zresztą większość osób jakie znam siedzą na win10 i nie mają problemu z systemowymi przeglądarkami, dają identyczną jakość jak przeglądarki internetowe, czyli jest ok.
    Kompletnie nie rozumiesz na czym polega zarządzanie barwą i czemu jego brak nie sprawi, że inni będą widzieć zdjęcia jak Ty. Tutaj to wyjaśniałem: https://tomaszpluszczyk.pl/zarzadzanie-barwa-f-a-q. W windowsowskiej przeglądarce internetowej powinno być ok, w przeglądarce zdjęć już niekoniecznie. Ale jeśli gamut monitora to max srgb, to będzie ok w większości programów.
    Ostatnio edytowane przez skinny500 ; 25-09-2017 o 19:18

  9. #9

    Domyślnie

    NX-i, XnView, Firefox. Niczego systemowego nie używam bo nie zarządza barwą.

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    @skinny500
    Jakby pytający wspomniał coś o szerokim gamucie monitora i AdobeRGB to inna sprawa i tu masz rację.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jakim programem oglada sie zdjecia z Rentgena?
    By krzysztofz24 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-09-2012, 02:57
  2. jakim programem jest to zrobione?
    By Kwiatek111 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-06-2011, 20:51
  3. Jakim programem odzyskać skasowane zdjecia z karty SD?
    By bahuone in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-10-2008, 00:52
  4. Prezentacja zdjec na DVD - jakim programem?
    By poisson5 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 30-01-2008, 22:49
  5. Jakim programem wypełnić IPTC NEF-a?
    By tojo in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-02-2007, 12:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •