Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Tokina AT-X 17mm f/3.5 Aspherical MF AF

    Cześć

    To mój pierwszy post na forum, choć jestem tu od dłuższego czasu. Foce d600 + N 1.8g + N 100/2.8D . W fotografii szukam swojego stylu, kręci mnie makro portret przyroda krajobraz ... chcialbym spróbować swoich sił w szerokim kącie. Pierwotnie myslalem o tamronie 15-30 2.8 vc ale cena... a czas i kadry uciekają. Stad pomysl na tytulowy obiektyw, moge go miec za 1200 zł

    CZY WARTO ?

    Jakie macie doswiadczenia z tytulowym obiektywem ?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    17/3.5 AT-X to miał chyba tylko wersję AF. Manualny 17 3.5 to inna, wcześniejsza konstrukcja, podobno trochę lepsza, ale nie porównywałem sam, więc nie ręczę. Można go dostać taniej (sam od pewnego czasu próbuję go sprzedać za 850 zł i nikt go nie chce ). A osiągi? To typowy obiektyw "landszaftowy" - na pełnym otworze trochę miękki, znacznie lepiej na 5.6, od 8-11 (zależy od egzemplarza) dobra ostrość w całym kadrze. Polecany do architektury z uwagi na znikomą dystorsję. Praca pod światło średnia, choć jak na Tokinę to powiedziałbym "dobra". Podobnie CA. Mały i relatywnie lekki (300g), a jednocześnie bardzo pancerna konstrukcja. Bardzo dobry jako szerokokątne uzupełnienie jakiegoś dłuższego zestawu. Jest tu ktoś na forum, kto używa tylko 24-200 i właśnie tej kieszonkowej Tokiny.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam,
    Odgrzebuję wątek, bo od niedawna jestem posiadaczem tego szkła (od jednego z Kolegów z Forum - Zainteresowany wie). Pierwsze i drugie wrażenia przy architekturze b. pozytywne - dystorsja faktycznie pięknie skorygowana, kolorki OK, wymiary kieszonkowe no i uv-kę ochronną da się założyć (w przeciwieństwie do Samyanga), wykonanie piękne i sztuka trafiła mi się w stanie kolekcjonerskim. W d750 są dwie dziwne rzeczy (ale to raczej kwestia puszki a nie szkła): 1. W danych obiektywu bez CPU do ustawienia samemu nie istnieje ogniskowa 17mm - jest albo 16, albo 18 - ciekawe, czy upgrade softu by to poprawił? 2. Przy ustawianiu ostrości "na kropkę" inny punkt dostaje się na centralnych polach (krzyżowych) a inny na bocznych i generalnie oglądając fotkę ciężko jednoznacznie stwierdzić, które ustawienie jest poprawne - raz lepiej wychodzi z centralnego, a innym razem lepiej wychodzi z bocznego. Być może wynika to z gorszej jakości optycznej obrazka na brzegach i słabszych bocznych punktów? Ktoś coś może kojarzy?
    pozdrowienia dla wszystkich!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

Podobne wątki

  1. Tokina RMC 17mm f/3.5
    By aarspen in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-02-2016, 16:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •