Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44
  1. #1

    Domyślnie Aparat dla... tęściowej

    Witajcie odmienno-systemowi Zwracam się z prośbą o poradę.
    Myślałem, że opędzę żonę i teściową jednym aparatem wycieczkowym, więc optymistycznie wyposażyłem się w Sony A6000 z PZtem. Jest ok, choć kilka drobiazgów mnie boli, jednak problem tyczy się czegoś innego. Otóż obie wyjeżdżają w tym samym czasie w dwa różne miejsca i obie chcą mieć aparat No więc przystępuję do poszukiwań i tu pytanie do Was, doświadczonych w aparatach bez lustra lub ze stałymi obiektywami.
    1. Budżet do 2000, najlepiej gdyby w tej cenie załapała się druga, oryginalna bateria.
    2. AF w miarę szybki, może być nawet słabszy od tego w A6000.
    3. Ładne jpgi, choć pewnie będzie robił rawy, które ja będę obrabiał. Ale jeżeli jpgi będą wyrywać z butów, to będę miał mniej roboty
    4. Może być bezlustro, a może małpa z matrycą APS-C (nie wiem czy w takich pieniądzach możliwe), może być nowe, może używane... Co warto?
    5. Fajnie by było, gdyby w komplecie była ładowarka (Sony... ech). Tak wiem, można kupić zamiennik, ale to odpada, można powerbanka, ale to odpada, ostatecznie jedną ładowarkę Sony już kupiłem
    6. Małe... Nawet mniejsze niż A6000 z PZetem
    7. Dobre kolory... Nie wiem co to dokładnie oznacza dla mojej teściowej, ale jeżeli będą ok jpgi, to pewnie będzie zadowolona, ostatecznie obrobię rawy, to też będzie zadowolona

    Doradźcie coś proszę... Będę wdzięczny za każdy głos w dyskusji.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Olympus E-PL 8 z naleśnikowym kitem, świetny chwalony zestawik.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Olympus E-PL 8 z naleśnikowym kitem, świetny chwalony zestawik.
    Zapomniałem jeszcze o lampie... Musi być na aparacie, nie doczepiana No i iso 1600 w miarę ładne, do 3200 ratunkowo do obróbki. Nie jestem szumofobem, ale bez kaszki. Nie wiem jak sobie M4/3 radzi w tej chwili w tym zakresie...?

  4. #4

    Domyślnie

    Przyznaj się lepiej, że wsiąkłeś w bezlustra i się pod teściową ze wstydu podszywasz. Tej listy wymagań nie powstydziłby się papieski paparazzo. Ale jakby co to na nikon store znowu stoi Nikon A za tysiaka. Wszystkich wymagań nie spełnia (może z połowę), ale nieźle się nim foci.

  5. #5

    Domyślnie

    A gdzie tam, ja kocham kilogramy szkła i metalu Choć A6000 czasem i mi się przydać potrafi A powiedzcie mi moi mili, jak Sony RX100 się prezentuje Waszym zdaniem?
    Nikon A... Obczaję zaraz

  6. #6

    Domyślnie

    Po namyśle cofam to co napisałem. Strasznie mnie wnerwiał ten paparat. RX100 bym brał bez namysłu

  7. #7

    Domyślnie

    No mnie się RX100 poboda na papierze... Ma to autoiso konfigurowalne? RAWy jakieś znośne? JPGi? Może ktoś coś wrzuci, czy na PW podeśle?

  8. #8
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    RX100 (może nawet II w okolicach tej ceny). Poza tym LX100, Canon g7x ... Olympus tg-4 / tg-5 do rzucania w zięcia.

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Chromolić Sony bierz Canona G7x
    Pozdrawiam, Jurek.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Zdjęcie dla teściowej - prośba o ocenę i rady
    By Ostry600 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-12-2016, 00:55
  2. aparat
    By henryk78 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-12-2012, 11:30
  3. [ Foto-żart ] Majówka u teściowej
    By rob7320 in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-05-2012, 21:07
  4. Aparat 2
    By PabloF1fan in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-09-2008, 14:45
  5. kto zrobi kalendarz mojej teściowej
    By tomhagen in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-12-2007, 11:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •