Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44
  1. #21

    Domyślnie

    Rx100 daje radę do ISO800. Możesz pojechać do 3200, ale wtedy już musisz się starać : np. odszumianie DxO Prime. Oczywiście RAW.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    A teściowa jak stoi z obsługą aparatów? Sama ustawia parametry? Fuji nie jest wcale takie łatwe z tymi swoimi pstryczkami, dźwigienkami itd.
    Absolutne auto tylko wchodzi w grę... Mogą być rawy, które ja będę ratował

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Rx100 daje radę do ISO800. Możesz pojechać do 3200, ale wtedy już musisz się starać : np. odszumianie DxO Prime. Oczywiście RAW.
    To niedobra informacja... Wychodzi zatem słabiej niż w A6000, gdzie spokojnie sam aparat z 1600 sobie radzi, a z 3200 ja w LR. To by wskazywało jednak na konieczność pozostania w "systemie" i zakupie D5100...
    Ktoś jeszcze coś? Mam na poszukiwania maksymalnie tydzień, później muszę ruszyć na zakupy

  3. #23

    Domyślnie

    No może trochę przesadziłem z tym ISO800
    Tu jest przykład na ISO1600
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  4. #24

    Domyślnie

    1600 ISO jest ok. Pozostaje rozdzielczosc sensora 20 Mpix gdzie do albumu mozna robic resize i jest jeszcze lepiej.
    Image Data Converter na domyslnych parametrach sam dobiera odszumiania na tyle aby byla jak najlepsza jakosc obrazu.
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  5. #25

    Domyślnie

    I jedno ISO3200, tyle że trochę dłubane

    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  6. #26

    Domyślnie

    Eee, to mnie straszycie tylko. Nie jest źle z tego co wiedzę

  7. #27
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Przecież rx100 to fajny aparacik. Pisałem, ze w budżecie nawet załapiesz się na wersję II.
    Ale jak jesteś dobrym zięciem, a teściowa dała Ci fajną córkę, to dorzuć się do g7x

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Absolutne auto tylko wchodzi w grę... Mogą być rawy, które ja będę ratował
    Na własnorodzinowym przykładzie mogę potwierdzić, że aparat z manualnymi nastawami w rękach laika to proszenie się o kłopoty. Nawet jeśli taki aparat ma auto. Portrety z ostrością ustawioną na horyzont, prześwietlenia, przegięte zbyt długie czasy naświetlania, dziwaczne kadry i wieczne błagalne "coś mi się przestawiło". Nawet mistrz Lajtruma tego nie naprawi. Ja wiem, że człowiek chciałby mieć to co najlepsze, szczególnie jeśli siedzi w temacie ale czasami mniej znaczy więcej. Teściowej, gdybym ją miał, kupiłbym najprostszy z możliwych aparat, zakleił co się da taśmą i wiśta wio.

  9. #29

    Domyślnie

    Zgadzam się @cz4rnuch w 100%. Nawet jest jakiś leciwy małpiszon Nikona ale zdjęcia "robi słabe", a teściowa chce najlepiej takie jak moje... A6000 daje radę, choć moja Luba ogarnia trochę ustawienia, albo woła szybko o pomoc. Myślę, że teściowej ustawię priorytet przysłony, jakaś bezpieczną wartość samej przysłony, af na centralnym, autoiso od najniższego do 3200 i rawy. Może coś się uda. Tylko czy RX100 podoła?

  10. #30

    Domyślnie

    Przy A może się zamotać, lepiej P, albo zielony. Centralny AF to chyba też nienajlepszy pomysł. Co będzie w przypadku selficzka z dwiema osobami w kadrze?

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Zdjęcie dla teściowej - prośba o ocenę i rady
    By Ostry600 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-12-2016, 00:55
  2. aparat
    By henryk78 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-12-2012, 11:30
  3. [ Foto-żart ] Majówka u teściowej
    By rob7320 in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-05-2012, 21:07
  4. Aparat 2
    By PabloF1fan in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-09-2008, 14:45
  5. kto zrobi kalendarz mojej teściowej
    By tomhagen in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-12-2007, 11:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •