Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Problem z nową Sigmą 18-35

    Od kilku tygodni posiadam sigmę 18-35 1,8, którą używam w D7100. Podczas robienia zdjęć na weselu w ruchu AF zazwyczaj działa dobrze, tzn. podobnie jak w innych obiektywach, czasem zdarzy się nie złapać ostrości. Niestety kiedy robię zdjęcie kilku stojących osób bardzo często - na więcej niż w połowie przypadków jest duży problem z ostrością. Zdjęcia wychodzą po prostu nieostre. W tym akurat przypadku na sali było dość jasno, korzystałem z lampy sb700 ze wspomaganiem ostrości poprzez czerwony laser. Pole ostrości było ustawione na środku na chłopcu a dokładniej na jego twarzy. Jakie są efekty - widać. Zrobiłem około 6 zdjęć w tym momencie. Jedno wyszło zadowalająco, ale nie idealnie, a pozostałe tak jak to w załączniku. Wcześniej przy takich zdjęciach używałem sigmy 17-50 2,8 i nie było takich problemów. Z sigmą 18-35 1,8 problem występuje, a jest nowa. Czy obiektyw nadaje się na odesłanie w ramach gwarancji?

    Zdjęcie można powiększyć w nowym oknie

    Ostatnio edytowane przez smuggie ; 24-09-2017 o 11:14
    d750 x2, sigma 18-35 1,8 + yongnuo 14 2,8 + nikkor 50 1.4 + tamron 90 2.8 + nikkor 70-200

  2. #2

    Domyślnie

    Ciężko coś dokładnie określić, ale wstępnie wygląda na FF. Wyślij na kalibrację do Gdyni, razem z lampą SB700 i aparatem i poproś o kalibrację ze wspomaganiem AF z lampy. Powinieneś być później zadowolony Ten obiektyw ma wyśmienitą ostrość, a Twoje zdjęcie wygląda jak z kita...

  3. #3

    Domyślnie

    Wspomaganie wyłącz, to proszenie się o problemy w większości sytuacji. Szkło skalibruj korzystając z mikrokalibracji, a jak ta nie wystarczy (przykładowo inne wartości dla różnych ogniskowych i/lub odległości), lub boisz się, że nie zrobisz tego dobrze samodzielnie, wyślij komplet do serwisu jak w poście powyżej.

  4. #4

    Domyślnie

    czyli według Was problem nie leży w samym obiektywie tylko to kwestia kalibracji z aparatem? w takim razie odesłanie samej sigmy na gwarancję nie ma sensu?
    d750 x2, sigma 18-35 1,8 + yongnuo 14 2,8 + nikkor 50 1.4 + tamron 90 2.8 + nikkor 70-200

  5. #5

    Domyślnie

    W serwisie kalibrują pod konkretny aparat, więc trzeba zestaw. Trafność af zawsze jest wypadkową tandemu obiektyw+body (naturalnie dochodzą również warunki zewnętrzne).

  6. #6

    Domyślnie

    Sigmy Art w 99% przypadków są idealne, ale wymagają kalibracji z aparatem. Albo mikroregulacja, jeżeli jest różny problem w zależności od ogniskowej, albo odległości, to masz dwa wyjścia. Albo dock, albo kalibracja w serwisie Sigmy.
    Wspomaganie AFu niestety często miesza i Sigmy świrują. Ja kalibrowałem 24 i 50 Art ze wspomaganiem z SB910 i działają wyśmienicie, ale ze wspomaganiem z SB800 już jest BF na maksa i muszę tego unikać

  7. #7

    Domyślnie

    Ale mieć dwie korekty dla wspomagania i bez, żeby później jeszcze pamiętać to przełączać, to przy czułościach af współczesnych aparatów niepotrzebne utrudnianie życia. Masz d500 możesz porównać, czy jest podobnie jak w d5 z linkowanego wyżej tematu.

  8. #8

    Domyślnie

    a jeśli korzystam z dwóch body i kilku obiektywów ale z pozostałe działają prawidłowo to powinienem dać na kalibrację dwa body i sigmę tak? czy kalibracja body do sigmy nie sprawi, że pozostałe obiektywy zaczną źle ostrzyć?
    d750 x2, sigma 18-35 1,8 + yongnuo 14 2,8 + nikkor 50 1.4 + tamron 90 2.8 + nikkor 70-200

  9. #9

    Domyślnie

    Oni kalibrują ten konkretny obiektyw do tej konkretnej puszki, więc nie popsują działania wysłanego aparatu z innymi szkłami. Czyli serwis Sigmy zajmuje się obiektywem Sigmy, a nie aparatem. Z drugiej strony jeśli chcesz używać tej Sigmy na innych body, wtedy można by najpierw posiadane aparaty wysłać na kalibrację do wzorca i dopiero do takiego "referencyjnego" body kalibrować szkło. Aparaty kalibrować możne serwis Nikona (czego tu na forum ludzie akurat nie polecają), albo serwisy niezależne. Ale zanim wpadniesz w spiralę kalibrowanie wszystkiego, to może inaczej: pozostałe szkła działają OK, trafiają bez pudeł, bez żadnych korekt na obu 7100?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bic44 Zobacz posta
    Ale mieć dwie korekty dla wspomagania i bez, żeby później jeszcze pamiętać to przełączać, to przy czułościach af współczesnych aparatów niepotrzebne utrudnianie życia. Masz d500 możesz porównać, czy jest podobnie jak w d5 z linkowanego wyżej tematu.
    Nie, korektę mam jedną, a właściwie nie mam, bo szkło jest skalibrowane z D700 plus wspomaganie lampy i działa dobrze zarówno z wspomaganiem, jak i bez lampy wcale. Tak jest na D700 i D500 plus ewentualnie SB910. Natomiast jak założę SB800, to muszę mieć wyłączone wspomaganie, bo inaczej mam BF. Nie mogę się odnieść do tego tematu, bo nie zauważyłem takich efektów przy SB910, a używałem jej z wieloma aparatami. Jedyne klocki występują z SB800 założonej na obojętnie który korpus, plus Sigmy Art

    Cytat Zamieszczone przez smuggie Zobacz posta
    a jeśli korzystam z dwóch body i kilku obiektywów ale z pozostałe działają prawidłowo to powinienem dać na kalibrację dwa body i sigmę tak? czy kalibracja body do sigmy nie sprawi, że pozostałe obiektywy zaczną źle ostrzyć?
    Jeżeli między aparatami występują różnicę w korekcie af, to skalibrowana pod jeden powinna trafiać drugim z ewentualną korektą z poziomu body. Mnie to swego czasu mocno denerwować zaczęło i zrobiłem kalibrację wszystkich szkieł afs i aparatów do wzorca w Studio5s, a później wysyłałem Sigmy do Gdyni z D700, bo na nim najczęściej działają

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sigma APO 150-500mm f/5-6.3 DG OS HSM - jeszcze jedna nowa Sigma
    By prz3mo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 18-03-2019, 09:30
  2. nowa sigma Sigma 17-70 mm f/2.8-4.0 DC Macro OS HSM
    By MrQba in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 16:15
  3. Nowa Sigma SD14
    By Danko in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 22-09-2006, 21:54

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •