Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Problemy z AF w D3200

    Witam
    Od kilku dni z moim D3200 występują dziwne problemy.
    Chodzi mianowicie o autofocus, aparat był testowany z kilkoma obiektywami, objawy są te same więc wina obiektywu odpada.
    Problem jest w tym że czasami aparat zacina się w trakcie focusowania, przykładowo przejeżdża przez cały zakres ostrości, zatrzymuje się na nieskończoności i dalej obiektyw ani drgie, nie stara się szukać dalej, czasami pomaga w tym kliknięcie kilkukrotnie spustu migawki do połowy, czasami po ponownym uruchomieniu aparatu AF załapie i znajdzie ostrość, a czasami przez kilka minut aparat pracuje całkowicie normalnie, po czym AF znowu się całkowicie zgubi (najczęściej w nieskończoności).

    Spotkał się ktoś z podobną sytuacją? Ja trochę doświadczenia i obycia z aparatami mam, ale pierwszy raz widzę takie cyrki. Tym bardziej sprawa dziwna że aparat korzysta z silników obiektywów które na innych korpusach chodzą tak jak należy.
    Więc nie wiem od czego sprawa tutaj zależy, pada elektronika i aparat wariuje? Ustawienia resetowane wielokrotnie, styki czyszczone - może nie do końca coś łączy i to ich wina? Czy wtedy obiektyw nie byłby wykrywany całkowicie? Matówka też jest czysta.

    Problem jest głównie przy krańcach zakresu, czyli przy nieskończoności i odległości powiedzmy pół metra- gdy AF wjedzie w ten zakres szukając ostrości, jest już prawie pewne że nie wyjedzie z niego sam tak jak powinien.

    Macie może jakieś porady co do takiego zachowania aparatu?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli w lv działa, przedmuchałbym jeszcze czujniki af (zagięta słomka na gruszkę i dmuchać przy uniesionym lustrze).

  3. #3

    Domyślnie

    Rzeczywiście, w LV działa prawidłowo
    Gdzie dokładnie jest ten czujnik?

  4. #4

    Domyślnie

    klik jak podniesiesz lustro i się przyjrzysz to od razu zauważysz. Tylko przy dmuchaniu nie dotykaj końcówką.

  5. #5

    Domyślnie

    Przedmuchałem i wygląda na to że działa Wielkie dzięki za pomoc

  6. #6

    Domyślnie

    Jak dużo paprochów się nazbierało w środku możesz profilaktycznie obdmuchać matrycę i całą komorę lustra przy bagnecie skierowanym w dół, żeby wydmuchiwało na zewnątrz. Ja co jakiś czas jak mi się przypomni czyszczę tak profilaktycznie.

Podobne wątki

  1. D3200 + SB-600
    By wtor in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-05-2017, 22:17
  2. D3200?
    By N19 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-09-2015, 23:05
  3. Nowy Nikon D3200 i ... problemy.
    By DexQ in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-04-2015, 20:42
  4. Vista i problemy, problemy, problemy...
    By t0m3k in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-10-2010, 22:32
  5. Problemy w D70s
    By jacekiksel in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 14-07-2007, 04:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •