Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    dawniej hydra.ulik Awatar hydra_ulik
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Wioska obok Szczecina
    Posty
    524

    Domyślnie Miasto moje, a w nim...

    Płakać się chce, jak się człowiek zapędzi w te rejony Szczecina. Syf i zaniedbania sięgają wojny i nic się nie zmieniło od jej zakończenia...Jednego żałuję, że tam nie da się wejść...

    1.

    2.
    Pozdrawiam kolektyw. Grzesiek
    --------------------------------------
    Aparat, obiektywy...

  2. #2

    Domyślnie

    Ta 2 bardzo fajna, choć może bym dołu trochę uciął
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  3. #3
    dawniej hydra.ulik Awatar hydra_ulik
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Wioska obok Szczecina
    Posty
    524

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    Ta 2 bardzo fajna, choć może bym dołu trochę uciął
    Kaczki ratowały ten dół...
    Pozdrawiam kolektyw. Grzesiek
    --------------------------------------
    Aparat, obiektywy...

  4. #4

    Domyślnie

    Jak to płakać się chce? Toż to prawie Wenecja, nawet słynny kolor - róż wenecki - bardzo podobny...

    Ale rozumiem Twój nastrój, w Krakowie jeszcze parę lat temu podobny koloryt panował na zapleczu dworca głównego i okolic; jakieś zapyziałe i zapomniane przez boga i ludzi ledwo trzymające się kupy budynki, jakieś podejrzane magazyny i składowiska, jakieś puste hale świecące powybijanymi oknami, a wszystko to w jakimś takim szemranym klimacie...

    I powiem Ci tak - wcale nie jestem pewien, czy wpuszczenie tam developerów, którzy zapełnili te tereny tzw. przestrzenią biurowo-magazynową, bezpłciową masą bez grama polotu czy finezji dało w efekcie coś dużo lepszego...

    Co do zdjęć (w końcu forum fotograficzne a nei architektoniczne) - oba fajne, dla mnie z naciskiem na jedynkę.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Jak to płakać się chce? Toż to prawie Wenecja, nawet słynny kolor - róż wenecki - bardzo podobny...
    Ale rozumiem Twój nastrój, w Krakowie jeszcze parę lat temu podobny koloryt panował na zapleczu dworca głównego i okolic; jakieś zapyziałe i zapomniane przez boga i ludzi ledwo trzymające się kupy budynki, jakieś podejrzane magazyny i składowiska, jakieś puste hale świecące powybijanymi oknami, a wszystko to w jakimś takim szemranym klimacie...
    I powiem Ci tak - wcale nie jestem pewien, czy wpuszczenie tam developerów, którzy zapełnili te tereny tzw. przestrzenią biurowo-magazynową, bezpłciową masą bez grama polotu czy finezji dało w efekcie coś dużo lepszego...
    O właśnie, mam takie same wrażenie w Warszawie. Wszystko co było i miało jakąś historię, klimat i tradycję jest niszczone przez zalew szaro-czarno-betonowych potworków. Reszty dopełnia chaos reklam i modernizacje ulic z ekranami, tysiącem znaków i płotkami. Następne pokolenia będą miały zupełny brak gustu estetycznego, bo dawnej człowiek wyszedł na dwór, popatrzył na przyrodę i od tego obcowania wyrabiał sobie jakiś zmysł tego co ładne. Obecnie jesteśmy w epoce destrukcji krajobrazu i skąd taki trybik żyjący w betonowo-szklanym świecie ma mieć wyczucie estetyki?

  6. #6
    dawniej hydra.ulik Awatar hydra_ulik
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Wioska obok Szczecina
    Posty
    524

    Domyślnie

    Znalazłem jeszcze jeden kadr, z tego miejsca. To jest reprezentacyjne miejsce w mieście, tuż obok dworca głównego PKP Wizytówka, jak ta "lala"...

    3.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hq3ahM.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	822,1 KB
ID:	2854
    Pozdrawiam kolektyw. Grzesiek
    --------------------------------------
    Aparat, obiektywy...

  7. #7

    Domyślnie

    Fajne klimaty i obróbka. Ja wybieram trójkę. Co do klimatycznych miejsc - to Przedmówcy już powiedzieli chyba wszystko. .. Czy tam na ostatnim planie jest ten duży most drogowy na Odrze? Parę razy nim przejeżdżałem.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  8. #8
    dawniej hydra.ulik Awatar hydra_ulik
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Wioska obok Szczecina
    Posty
    524

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ck_dezerter Zobacz posta
    Fajne klimaty i obróbka. Ja wybieram trójkę. Co do klimatycznych miejsc - to Przedmówcy już powiedzieli chyba wszystko. .. Czy tam na ostatnim planie jest ten duży most drogowy na Odrze? Parę razy nim przejeżdżałem.
    pozdrowienia!
    Dzięki za opinię
    Na to miejsce włodarze miejscy mają jakieś plany...Od 70-ciu prawie juz lat. Obawiam się, że skończy się na gadaniu, albo tak jak pisze bombel, na szaro-buro-niejakich zabudowach typu UrbanCity Są już takie „nowości” w centrum miasta i nie urywają...niczego.
    Co do mostu @ck_dezerter, to nie. To nie jest ten most. Myślisz pewnie o Trasie Zamkowej. Na ostatnim planie to już tylko garaże z blachy falistej i zabudowa starej gazowni...Mam ją gdzieś w kadrach i jak znajdę to wrzucę
    Pozdrawiam kolektyw. Grzesiek
    --------------------------------------
    Aparat, obiektywy...

  9. #9
    dawniej hydra.ulik Awatar hydra_ulik
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Wioska obok Szczecina
    Posty
    524

    Domyślnie

    To jest w oddali
    Nie jest to jakieś wybitne zdjęcie ( crop prawie 100%), ale pokazuje stan tego miejsca...

    4.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SiuG83.jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	869,0 KB
ID:	2863
    Pozdrawiam kolektyw. Grzesiek
    --------------------------------------
    Aparat, obiektywy...

  10. #10

    Domyślnie

    Nie marudź Grzesiek!

    W każdym mieście - zwłaszcza gdzieś w okolicy dużego centrum przeładunkowego jak dworce czy porty - znajdują się takie instalacje. A to pół hali się zwali a druga połowa straszy, a to jakieś pustostany niszczeją malowniczo i w wyniku aktywności zbieraczy złomu zapadają się sukcesywnie... Myślę, że właściwie w każdym mieście które przekroczyło masę krytyczną znajdziesz takie miejsca, obojętne jak bardzo nie jest ogólnie zadbane.

    Dla przykładu Kraków, który naprawdę w ostatnich latach porządnie wygląda też ma takie kwiatki - w samym centrum ma tzw. Szkieletora, który straszył ruinami od nowości przez niemal 40 lat i dopiero od bardzo niedawna coś drgnęło w jego sprawie. A ta wieżyczka z Twojego ostatniego zdjęcia to wzór zadbania w porównaniu z tym jak wyglądał Szkieletor jeszcze dwa kwartały temu.

    Jeśli w ogóle mogę, dałbym Ci w tej sytuacji taką radę - dokumentuj to, rób temu zdjęcia takie fajne jak te które tu pokazujesz, bo zniknie zanim się obejrzysz, a nie jestem pewien, czy to co nastąpi potem będzie Ci się bardziej podobać.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Z cyklu dalekie obserwacje: moje Miasto, moje Góry
    By milk in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 05-07-2016, 18:49
  2. [ Krajobraz ] Moje miasto...
    By bajcy in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-12-2015, 00:32
  3. [ Reportaż ] Moje miasto
    By hrabi in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-01-2010, 10:26
  4. [ Krajobraz ] .....moje miasto.....
    By Greg77 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-12-2009, 19:06
  5. [ Reportaż ] Moje miasto - miasto rozmaitości
    By ryszkut in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-12-2009, 02:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •