Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44
  1. #1

    Smile Uniwersalny i relatywnie tani statyw dla początkującej osoby

    Cześć,

    Zaczęłam trochę poważniejszą przygodę z fotografowaniem - pożegnanie z trybem auto i wreszcie przejście ze zrozumieniem na tryb manualny :) Powoli chcę kompletować sprzęt (nowe obiektywy, lampy itd) - powoli bo fundusze nie pozwalają mi na szaleństwo. W pierwszej kolejności chciałabym zakupić statyw.

    I tu zaczyna się mój problem, bo kompletnie się na tym nie znam. Jeśli chodzi o zakres - chciałabym by był dobry do wszystkiego: do portretów, do zdjęć jedzenia czy rzeczy, które tworzę w domu, do makro, na wędrówki i zdjęcia w górach, gwiazdy też - czemu nie, chciałabym wszystkiego spróbować, zobaczyć co mi się najbardziej podoba. Niemniej chciałabym by starczył na jakiś czas, gdy się już rozwinę.

    W tej chwili mam Nikona D5300 z kitowym obiektywem 18-105, w przyszłości, bliższej lub ciut dalszej, planuję zakup przede wszystkim obiektywu do makro, jakiejś jasnej stałki 50mm, możliwe, że będę chcieć jakiegoś większego zooma.

    Wiem, że za grosze dobrego statywu raczej nie kupię, więc zaczęłam się rozglądać za czymś lepszym, ale też nie za drogim. Gdzieś zasłyszałam, że firma Manfrotto jest ponoć najlepsza, wyszukałam więc statyw tej firmy - Manfrotto Compact Advanced. Udałam się do sklepu w celu obejrzenia tego statywu przed zakupem i pan sprzedający powiedział, że jest on słaby i że proponuje mi 100zł droższy, Benro IT25. Poszukałam opinii o tym statywie (m.in. tu na forum) i znalazłam same pozytywne. Wszystko super, ale jest to juz 440zł (początkowo planowałam wydać 200kilkadziesiąt, ale stwierdziłam, że się "szarpnę" na ten znaleziony przeze mnie Manfrotto).

    Dalej grzebiąc w informacjach o statywach, w jakimś artykule znalazłam Genesis ABT Kit, który jest 200zł tańszy, chyba fajne jest to, że ma dość niską minimalną wysokość (ale nie wiem czy to dla mnie ważne tak naprawdę, bo nie wiem do czego mogę to stosować i ile mi da różnica kilkunastu cm), opinie raczej dobre, jedna była, że trafił się egzemplarz z zepsutą nóżką. Na forum czytałam, że polecacie też Genesis A3 Kit - widzę, że różni się o pozostałych innym mocowaniem i regulowaniem nóg. Ale nie wiem, co jest lepsze.

    Nie wiem, nie potrafię wybrać, boję się, by nie kupić jakiegoś bubla. Ciciałabym coś co mi sprawnie posłuży kilka lat najlepiej i będzie na dużo pozwalać. Nie mam wśród swoich znajomych czy rodziny nikogo, kogo mogłabym się poradzić, dlatego piszę tu.
    Będę bardzo wdzięczna za pomoc!

    P.S. Jeśli to miałoby coś pomoć - mój wzrost to 164cm :)

  2. #2

    Domyślnie

    Ja tego Genesis ABT Kit mogę w tej cenie zdecydowanie polecić, można go ustawić na wysokości od kilkunastu cm nad ziemią, jest dość stabilny i nie za ciężki. Podobne statywy innych firm (wg mnie oczywiście) zaczynają się od 400zł.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ellie Zobacz posta

    P.S. Jeśli to miałoby coś pomoć - mój wzrost to 164cm
    a kolor oczu?

    p.s. - swietny p.s.

    a jesli chodzi o statyw to kiedys byly (o, widze ze nadal sa) takie chinskie frotki - goldphoto chyba sie nazywaly. solidne i taaaaknie...
    Ostatnio edytowane przez R ; 22-09-2017 o 14:49

  4. #4

    Domyślnie

    Co do wzrostu, to tego Genesis ABT Kit ustawisz chyba powyżej swego wzroku, także nie ma problemu. Nie polecam natomiast żadnych tanich Velbonów, są strasznie chybotliwe

  5. #5

    Domyślnie

    Mimo wszystko podanie wzrostu to istotna informacja co by w pewnych sytuacjach nie musieć ślęczeć zgarbionym przy statywie...

  6. #6

    Domyślnie

    ABT Kit będzie ok pod Twój obecny sprzęt. Będąc na Twoim miejscu dołożyłbym jednak pod coś trochę solidniejszego co lepiej sprawdzi się przy opcjonalnej wymianie/rozbudowie sprzętu. Tutaj A3 Kit będzie w sam raz. Być może wskazany przez Ciebie Benro też się sprawdzi ale tego statywu w łapach nie miałem więc trudno mi ocenić.
    Z drugiej strony jeśli planujesz fotografię macro to może lepiej poszukać statywu z wychylaną kolumną?
    Ostatnio edytowane przez Piechu ; 22-09-2017 o 15:25
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  7. #7

    Red face

    Bardzo dziękuję wszystkim za rady :) Długo myślałam i w końcu postanowiłam na początek kupić ten najtańszy - Genesis ABT Kit.

    Statyw z łamaną kolumną niesamowicie kusił, bo nie tylko do makro by mi się przydał, ale na tę chwilę jest to zbyt duży wydatek (sam statyw ~440zł + do tego trzeba dokupić osobno głowicę) - zostawiam go więc na później. :)

    Bardzo dziękuję za pomoc :)

    P.S. Brązowy :p

  8. #8

    Domyślnie

    bardzo dobry wybór na początek
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  9. #9

    Domyślnie

    Nie maiłem nigdy do czynienia ze statywami Genesis.
    Na podstawie inforrmacji z ich strony internetowej o udźwigu statywu stołowego, który oferują, mam wątpliwości.
    To oczywista literówka, ale daje jakieś pojęcie o kontroli jakości.

    Na dodatek, ten statyw (ABT kit) ma nóżki cieńkie jak ołówki.
    4-sekcyjny budżetowy statyw to kiepski pomysł, im ich mniej tym lepiej, jeśli musi być tanio.

    Pomyśl nad workiem z grochem, odłóż pieniądze na obiektyw, napisz list do Św. Mikołaja.
    Ostatnio edytowane przez pysson ; 25-09-2017 o 02:52

  10. #10

    Smile

    Zobaczę jak przyjdzie - zawsze mogę go oddać :)

    Co do lepszego statywu - to myślałam o tym, tylko do tego trzeba dobrać głowicę i tu znów nie mam pojęcia jaką...

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Statyw dla początkującej
    By radek_jan in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 03-01-2014, 22:02
  2. Tani i uniwersalny
    By Quisto in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21-05-2013, 09:08
  3. Aparat dla osoby początkującej D90 czy D3100??
    By tasia1 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-08-2011, 23:03
  4. dwa proste pytania osoby początkującej
    By kh29228 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-01-2008, 23:25
  5. Tele-zoom dla osoby początkującej..
    By AMI in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-02-2007, 21:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •