Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    Sith Hospodar Impaler Awatar Dex
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Alpy Transylwańskie
    Posty
    5 166

    Domyślnie

    Eeeeeeeee, zawsze można zalać wodą po sam kurek, włączyć czyszczenie matrycy i sie samo "wypierze" Będzie lodzio miodzio GMBH wóz numer 26

    Też robiłem Rotinem i szpatułkami i nic nie stało sie złego aparat foci do dziś. Nie ma sie czego bać... no chyba, ze ktoś nie panuje nad swoją siłą i jak delikatnie dotknie patyczkiem matrycy to sie przebije na wylot puszki

  2. #22

    Domyślnie

    Osobiście odradzam zaczynanie czyszczenia matrycy od szpatułek, pierwszym krokiem powinny być próby zdmuchnięcia kurzu i innych drobin, najlepiej aparatem skierowanym w dół by nie pchać do środka aparatu. Poza tym w większości aparatów nie czyścimy matrycy tylko filtr AA a szpatułka to już operacja mechaniczna i jak zamiast kurzu będzie coś twardszego to efekt będzie do przewidzenia. Odradzam też wszelakie płyny bo jak nie ma plan a sam kurz to dmuchanie lub odsysanie powinno w zupełności wystarczyć. Odradzam też odkurzaczem bo jest zbyt silny.

  3. #23

    Domyślnie

    No właśnie w tym problem, że gruszką przedmuchałem całą komorę, a dalej robiąc w ciemnych pomieszczeniach z wpadającym bokiem światłem widać pełno aftefaktów na zdjęciu. Na matrycy nic nie widać, tak więc domniemywam że są to jakieś mikro palmy z oleju, ale może się mylę.

  4. #24

    Domyślnie

    Moim zdaniem sprawdź obiektyw bo syf ma matrycy pojawiałby sie zawsze bez znaczenia na warunki.

  5. #25

    Domyślnie

    Sprawdzałem już kilka i faktycznie widać od groma małych plamek na zdjęciach przy zoomie i maksymalnej przysłonie, które nie są widoczne gołym okiem.

  6. #26

    Domyślnie

    Mówisz o obiektywach? Najlepiej zrób zdjęcia błękitnego nieba na dużej przysłonie i zobaczysz gdzie masz plamy. Jak będą się zmieniać ich położenie wraz ze zmianą szkła to będziesz wiedział że wina obiektywu. Jak gołym okiem nie widzisz nic na matrycy to nie ma co jej męczyć. Z Twojego opisu wywnioskować można że skoro problem występuje tylko kiedy światło wpada bokiem to masz optykę do czyszczenia.

  7. #27

    Domyślnie

    Panowie odkopuję swój wątek.

    Koniec końców padło na Warszawę ale tu są dwa serwisy - Nikon Polska i Studio5s przy ul. Ciołka.
    Gdzie się udać, żeby wyczyścili matrycę lepiej?
    Czy to prawda, że sporo ludzi oddaje nawet aparaty na gwarancji nie na Łopuszańską ale właśnie do Studia5s?

    Zależy mi na kompleksowym wyczyszczeniu komory lustra, przedmuchaniu czujnika AF może czy co tam, żeby aparat dalej pięknie służył.
    Ciołka czy Łopuszańska? Co Wy byście wybrali?

  8. #28

    Domyślnie

    Ja bym wybral niezalezny serwis. To czyszczenie matrycy.
    W niezaleznym bedzie szybciej i taniej, a czynnoec jest stosunkowo prosta dla serwisu.

    Studio S5 ma bardzo dobre opinie na forum.
    Jest jeszcze " Naprawa aparatow fotograficznych Adam Bieniek" na Al. Jerozolimskich.
    Firma z kilkidziesiecioletnia tradycja, korzystalem i polecam.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #29

    Domyślnie

    Jeżeli wybierasz się osobiście to Studio5s, wykonaj telefon, pojedziesz na konkretny termin, wypijesz kawę w kawiarni i odbierzesz aparat gotowy.
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  10. #30

    Domyślnie

    Osobiście się wybieram, pociągiem w długą drogę.
    Wybiorę Studio5s, dam wam znać jak wrażenia, bo serwis Nikona też się poprawił od czasu jak nie są na Podstępu. Ostatnio jak pan wyjmował mi kartę zaklinowaną w aparacie (i zrobił to za darmo) było szybko i bardzo miło.
    Ale wszyscy chwalą Studio5s, mam nadzieję, że nie pożałuję.

    Kurczę, jak dawno nie byłem w Warszawie...

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Czyszczenie matrycy Nikon D610
    By slimlukas in forum Serwis
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 31-08-2016, 21:45
  2. czyszczenie matrycy. gdzie we wrocławiu?
    By nonnatus in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 08:59
  3. Czyszczenie matrycy Nikon ?
    By Dav3 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-03-2012, 00:33
  4. Czyszczenie matrycy - gdzie w okolicach Katowic?
    By natchniuza in forum Serwis
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-07-2010, 19:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •