Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1

    Domyślnie karta sandisk 32Gb problem

    Witam.

    Karta jak w temacie, sandisk 32gb. Tydzien temu wróciłem z wakacji. Trzeba było zgrać zdjęcia na kompa. Wszystko ok, jednak jak zacząłem obrabiać zdjęcia zauważyłem, że brakuję mi trochę zdjęć. numeracja zdjec idzie pokolei, w pewnym momencie ok 50 numerów gdzieś ginie. wygląda to tak

    dsc_8190
    .......8191
    .......8192
    .......8243


    Ponadto przy otwieraniu plików karty pojawiły się jakieś nowe foldery z krzakami w nazwie, i bardzo dziwne daty, np 1930-08-20, 2050-02-14 itp.

    Mial ktoś taką sytuację??? co mogło być powodem. Czy przejazd sprzętu przez bramkę na odprawie na lotnisku mogł zrobić taki problem, a może czytnik kart coś namieszał.

    Zależy mi aby odzyskać utracone zdjęcia, jest wogóle taka możliwość. Czytałem gdzieś że można sprubowac na linuxie, tylko wątek dotyczył folderów z krzaczkami w nazwie.

    Wielkie dzieki za pomoc.

    Pozdrawiam
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  2. #2

    Domyślnie

    a ta karta to 100% oryginal? w miare swieza?

  3. #3

    Domyślnie

    Popróbuj Get Data Back, Recuva, R-Studio, http://www.pcinspector.de/ czy https://kb.sandisk.com/app/answers/d...d-flash-drives.

    Mi ostatnio padła karta microSD SanDisk 32GB Ultra... co ciekawe dane można było bez problemu zgrać, nie były uszkodzone ale nic nie mogłem na karcie zapisać, nie dało się formatować i pokazywała pojemność 16MB. Próbowałem kilku narzędzi, ale wszystko poległo - wylądowała w śmietniku...

    Jeśli już odzyskasz dane (lub nie) to gruntownie przetestuj kartę - może kończy swój żywot i nie warto jej ufać. Może coś nie tak z czytnikiem czy samym aparatem - sprawdź z innymi kartami.
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  4. #4

    Domyślnie

    Ja bym był bardzo ostrożny w takiej sytuacji. Nowe foldery z dziwnymi datami powstania to nie tworzą się same, ani nie tworzy ich sama karta pamięci (dobra czy uszkodzona). Musiały zostać utworzone przez jakiś program, albo w aparacie albo w komputerze. Nie należy również zakładać, że jest to program przyjazny użytkownikowi.

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie nie to nie wirus itp, są to normalne uszkodzone dane, sandisk jest gloryfikowany, a ja akurat z tą firmą miałem zawsze najwięcej problemu w kartach i to nie jakieś z chin.
    Użyj programu do odzyskiwania, Digital Image Recovery poradzi sobie też z uszkodzonymi plikami i jeśli tylko da radę to poskłada tyle ile się da, możliwe że tylko same nazwy uszkodzone i/lub informacje o tych plikach.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    a ta karta to 100% oryginal? w miare swieza?
    Witam. Kartę kupowalem krotko po body. więc będzie miała ok 3 lat. kupowana w fotoceny więc powinien byc oryginal. karta zachowuje się normalnie, zapisuje zdjęcia, można je przeglądać, problem tylko z tymi brakujacymi plikami.

    Czy jest możliwe że coś jej się stało na odprawie na lotnisku?


    Dzięki za odpowiedzi i propozycje, sprawdzę przez weekend i dam znać.

    pzdr
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  7. #7

    Domyślnie

    Czy w aparacie też nie widać materiału? Albo w innym komputerze i innym czytniku.
    Jeśli chodzi o prześwietlenie na lotnisku, to wątpię żeby wpłynęło na flasha. Oprócz niego zapewne wystąpiło wiele nie mniej istotnych czynników ryzyka, jak zmiany temperatury, ciśnienia, wilgotności, ładunki elektrostatyczne...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Czy w aparacie też nie widać materiału? Albo w innym komputerze i innym czytniku.
    Jeśli chodzi o prześwietlenie na lotnisku, to wątpię żeby wpłynęło na flasha. Oprócz niego zapewne wystąpiło wiele nie mniej istotnych czynników ryzyka, jak zmiany temperatury, ciśnienia, wilgotności, ładunki elektrostatyczne...
    tak, w aparacie też nie widać tych zdjęć, sprawdzałęm też na tablecie w win10, też to samo. w weekend będę walczył z tym
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  9. #9

    Domyślnie

    wiesz co... karta 32gb jest w sumie tak niewielkim wydatkiem, ze szkoda sobie robic klopot i tracic czas na szukanie przyczyny. wetknij inna, nowa z pewnego zrodla i ju.

  10. #10

    Domyślnie

    Powalczyć możesz, ale nie ufałbym już tej karcie za bardzo...
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Problem z kartą SD SDXC SanDisk ULTRA 64GB 40MB/s
    By Beson in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-04-2015, 23:37
  2. Sandisk 32GB Problem
    By sevenoo in forum Serwis
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-10-2012, 21:17
  3. problem z kartą Sandisk CF Extreme III 8GB (Nikon D300)
    By cienistogrzywy in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-06-2011, 21:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •