Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie karta sandisk 32Gb problem

    Witam.

    Karta jak w temacie, sandisk 32gb. Tydzien temu wróciłem z wakacji. Trzeba było zgrać zdjęcia na kompa. Wszystko ok, jednak jak zacząłem obrabiać zdjęcia zauważyłem, że brakuję mi trochę zdjęć. numeracja zdjec idzie pokolei, w pewnym momencie ok 50 numerów gdzieś ginie. wygląda to tak

    dsc_8190
    .......8191
    .......8192
    .......8243


    Ponadto przy otwieraniu plików karty pojawiły się jakieś nowe foldery z krzakami w nazwie, i bardzo dziwne daty, np 1930-08-20, 2050-02-14 itp.

    Mial ktoś taką sytuację??? co mogło być powodem. Czy przejazd sprzętu przez bramkę na odprawie na lotnisku mogł zrobić taki problem, a może czytnik kart coś namieszał.

    Zależy mi aby odzyskać utracone zdjęcia, jest wogóle taka możliwość. Czytałem gdzieś że można sprubowac na linuxie, tylko wątek dotyczył folderów z krzaczkami w nazwie.

    Wielkie dzieki za pomoc.

    Pozdrawiam
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  2. #2

    Domyślnie

    a ta karta to 100% oryginal? w miare swieza?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    a ta karta to 100% oryginal? w miare swieza?
    Witam. Kartę kupowalem krotko po body. więc będzie miała ok 3 lat. kupowana w fotoceny więc powinien byc oryginal. karta zachowuje się normalnie, zapisuje zdjęcia, można je przeglądać, problem tylko z tymi brakujacymi plikami.

    Czy jest możliwe że coś jej się stało na odprawie na lotnisku?


    Dzięki za odpowiedzi i propozycje, sprawdzę przez weekend i dam znać.

    pzdr
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  4. #4

    Domyślnie

    Popróbuj Get Data Back, Recuva, R-Studio, http://www.pcinspector.de/ czy https://kb.sandisk.com/app/answers/d...d-flash-drives.

    Mi ostatnio padła karta microSD SanDisk 32GB Ultra... co ciekawe dane można było bez problemu zgrać, nie były uszkodzone ale nic nie mogłem na karcie zapisać, nie dało się formatować i pokazywała pojemność 16MB. Próbowałem kilku narzędzi, ale wszystko poległo - wylądowała w śmietniku...

    Jeśli już odzyskasz dane (lub nie) to gruntownie przetestuj kartę - może kończy swój żywot i nie warto jej ufać. Może coś nie tak z czytnikiem czy samym aparatem - sprawdź z innymi kartami.
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez smogg9 Zobacz posta
    Popróbuj Get Data Back, Recuva, R-Studio, http://www.pcinspector.de/ czy https://kb.sandisk.com/app/answers/d...d-flash-drives.

    Mi ostatnio padła karta microSD SanDisk 32GB Ultra... co ciekawe dane można było bez problemu zgrać, nie były uszkodzone ale nic nie mogłem na karcie zapisać, nie dało się formatować i pokazywała pojemność 16MB. Próbowałem kilku narzędzi, ale wszystko poległo - wylądowała w śmietniku...

    Jeśli już odzyskasz dane (lub nie) to gruntownie przetestuj kartę - może kończy swój żywot i nie warto jej ufać. Może coś nie tak z czytnikiem czy samym aparatem - sprawdź z innymi kartami.
    zaczynam zabawę, get data back nic nie znalazła, recuva nie znalazła plików do odzyskania, będę próbował dalszych programów, obawiam się że d otego trzeba jakiegoś innego triku, a może po prostu coś źle robię


    przed chwilką skonczył mi skanować kartę program strong recorvery, znalazł ponad 500 zdjęć, jednak to są zdjecia które były na karcie przed formatowaniem,

    ma kto może jakiś pomysł???
    Ostatnio edytowane przez fader_audio ; 22-09-2017 o 21:59
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  6. #6

    Domyślnie

    Ja bym był bardzo ostrożny w takiej sytuacji. Nowe foldery z dziwnymi datami powstania to nie tworzą się same, ani nie tworzy ich sama karta pamięci (dobra czy uszkodzona). Musiały zostać utworzone przez jakiś program, albo w aparacie albo w komputerze. Nie należy również zakładać, że jest to program przyjazny użytkownikowi.

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie nie to nie wirus itp, są to normalne uszkodzone dane, sandisk jest gloryfikowany, a ja akurat z tą firmą miałem zawsze najwięcej problemu w kartach i to nie jakieś z chin.
    Użyj programu do odzyskiwania, Digital Image Recovery poradzi sobie też z uszkodzonymi plikami i jeśli tylko da radę to poskłada tyle ile się da, możliwe że tylko same nazwy uszkodzone i/lub informacje o tych plikach.

  8. #8

    Domyślnie

    Czy w aparacie też nie widać materiału? Albo w innym komputerze i innym czytniku.
    Jeśli chodzi o prześwietlenie na lotnisku, to wątpię żeby wpłynęło na flasha. Oprócz niego zapewne wystąpiło wiele nie mniej istotnych czynników ryzyka, jak zmiany temperatury, ciśnienia, wilgotności, ładunki elektrostatyczne...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Czy w aparacie też nie widać materiału? Albo w innym komputerze i innym czytniku.
    Jeśli chodzi o prześwietlenie na lotnisku, to wątpię żeby wpłynęło na flasha. Oprócz niego zapewne wystąpiło wiele nie mniej istotnych czynników ryzyka, jak zmiany temperatury, ciśnienia, wilgotności, ładunki elektrostatyczne...
    tak, w aparacie też nie widać tych zdjęć, sprawdzałęm też na tablecie w win10, też to samo. w weekend będę walczył z tym
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  10. #10

    Domyślnie

    wiesz co... karta 32gb jest w sumie tak niewielkim wydatkiem, ze szkoda sobie robic klopot i tracic czas na szukanie przyczyny. wetknij inna, nowa z pewnego zrodla i ju.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Problem z kartą SD SDXC SanDisk ULTRA 64GB 40MB/s
    By Beson in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-04-2015, 23:37
  2. Sandisk 32GB Problem
    By sevenoo in forum Serwis
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-10-2012, 21:17
  3. problem z kartą Sandisk CF Extreme III 8GB (Nikon D300)
    By cienistogrzywy in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-06-2011, 21:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •