Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Monitor dla amatorki 500 zł

    Szukam monitora do koleżanki max 500 zł wiem jest to mało robi ona poprawki zdjęć weselnych z imprez itp amatorszczyzna teraz pracuje na laptopie więc każdy monitor będzie lepszy
    Znalazłem Samsung S24F356FHUX promocji za 484 zł w x-kom https://www.x-kom.pl/l/15-lecie-bonus-samsung znajdę coś lepszego do 500 zł tylko nówki

  2. #2

    Domyślnie

    Niestety w tej cenie, to czego byś nie wybrał to będzie podobnie. Wybór to chyba tylko najbardziej odpowiadająca obudowa. Żeby kupić coś na skromny początek do fotografii to budżet należy pomnożyć z grubsza x3. Ja bym robił raczej dalej na laptopie i zbierał brakujące fundusze albo kupił na raty. Te 500PLN na monitor to raczej będą stracone pieniądze, bo poza rozmiarem ekranu to do oddania poprawnej kolorystyki i kontrastu chyba nic taki monitor nie wniesie.

  3. #3

    Domyślnie

    A jakiego laptopa używa i skąd pewność, że każdy monitor będzie lepszy?

  4. #4

    Domyślnie

    Na Apple'u sporo ludzi obrabia - więc tak czy siak taniej wyjdzie monitor za 1,5kzł niż laptop za 5kzł.
    OM-D 10 Mk II

  5. #5

    Domyślnie

    Z moich doświadczeń wynika, że monitory Del'a serii U w cenie <1000zł są akceptowalne w stosunku do przeciętnej klapy laptopa.
    Miałem taki długo w domu, mam w biurze i kolory z grubsza przypominają rzeczywistość. Przepaść pomiędzy klapą mojego Della Latitiude i monitorem Della jest większa niż pomiędzy monitorem Dell'a i Eizo serii CX
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez daro76 Zobacz posta
    teraz pracuje na laptopie więc każdy monitor będzie lepszy
    Idąc tą drogą. można kupić obojętnie jaki, skoro każdy będzie lepszy... Na serio.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Niestety w tej cenie, to czego byś nie wybrał to będzie podobnie. Wybór to chyba tylko najbardziej odpowiadająca obudowa. Żeby kupić coś na skromny początek do fotografii to budżet należy pomnożyć z grubsza x3. Ja bym robił raczej dalej na laptopie i zbierał brakujące fundusze albo kupił na raty. Te 500PLN na monitor to raczej będą stracone pieniądze, bo poza rozmiarem ekranu to do oddania poprawnej kolorystyki i kontrastu chyba nic taki monitor nie wniesie.
    Różnica między ekranem z laptopa na TN, a monitorem ~22" IPS za 500zł, jest większa, niż między monitorem 22" IPS za 500zł, a monitorem pro za 5000zł.

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Monitor IPS za 500zł jakiś z odzysku może być całkiem ok, a taki marketowiec na kilogramy już nie koniecznie będzie ok.

  9. #9

    Domyślnie

    No tak, ale autor wątku zastrzegł na początku kategorycznie, że musi być nowy.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Monitor IPS za 500zł jakiś z odzysku może być całkiem ok, a taki marketowiec na kilogramy już nie koniecznie będzie ok.
    Marketowiec LG 21,5" IPS FHD będzie o niebo lepszy od szroTN w laptopach. Mam w pracy takiego LG za 550zł 21,5" IPS i test rzeźnika po manipulacji w OSD przechodzi całkiem dobrze (nie gorzej od EIZO S2231W, którego mam w domu) - to o czymś świadczy. Równomierność podświetlenia lepsza niż w EIZO EV IPS ( tego z tematu na forum MVA, z wyciekami światła ).

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. zestaw dla amatorki bez rozbudowy
    By amfetamiczka in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 08-07-2013, 22:24
  2. Monitor Monitor LED Asus 21.5" LED ML229H
    By Zalew in forum Komputery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-11-2011, 13:38
  3. Monitor...
    By mattromanow in forum Komputery
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-07-2008, 12:44
  4. monitor
    By Artur25 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-09-2007, 19:29
  5. monitor
    By bwn in forum Komputery
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-06-2007, 12:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •