Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Strona z oferta/portfolio

    Nazbieralo sie juz troche zdjec godnych uwagi i chcialbym z tym do ludzi.
    I tu sie rodzi pytanie. Jak i gdzie ? Znaczy gdzie tworzycie i publikujecie swoje strony ?
    Ja zaczne od Facebooka ale chcialbym tez miec oddzielna strone.
    D750 N35/1.8 N85/1.8 N24-70/2.8 2xYN685+YN622n

  2. #2

    Domyślnie

    Nienawidzę graficznego layoutu fejsbusia i jego banalności. Może to dobra oprawa na zdjęcia w bikini cioci Haliny ale nie na poważniejsze rzeczy. Wiem, mają FB i wielcy fotografowie, ale każdy raczej też ma eleganckie portfolio na www.

    Ja jestem WordPress + kupiona wtyczka.
    A opcji jest wiele, viewbook, smugmug, wix, czy zlecenie wykonania strony przez jakiegoś webartystę ręcznie.
    WordPress z wtyczką jest najtańsze i moim zdaniem świetnie można je dopasować do swoich potrzeb jeśli zna się minimum CSS
    Ostatnio edytowane przez Śprotek ; 21-09-2017 o 14:28

  3. #3

    Domyślnie

    Wiele dobrego słyszałem o WordPress więc zacznę się orientować ż czym to się je. Dzięki.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    D750 N35/1.8 N85/1.8 N24-70/2.8 2xYN685+YN622n

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mareq78 Zobacz posta
    Wiele dobrego słyszałem o WordPress więc zacznę się orientować ż czym to się je. Dzięki.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Nie wiem czy joomla nie jest łatwiejsza w konfiguracji od WordPressa...

  5. #5

    Domyślnie

    Joomla jest nieskończenie trudniejsza w konfiguracji od WP. Siłą WP jest m.in. potężny rynek szablonów stron, dostosowanych do różnych zastosowań. Do tworzenia galerii polecam jalbum (link). Znakomite narzędzie do tworzenia galerii z wielu zdjęć. Jak korzystam z jalbumu (link w stopce - fikołki).
    Ostatnio edytowane przez Kojocisko ; 01-10-2017 o 16:57
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Joomla jest nieskończenie trudniejsza w konfiguracji od WP. Siłą WP jest m.in. potężny rynek szablonów stron, dostosowanych do różnych zastosowań. Do tworzenia galerii polecam jalbum (link). Znakomite narzędzie do tworzenia galerii z wielu zdjęć. Jak korzystam z jalbumu (link w stopce - fikołki).
    W zakresie trudności konfiguracji mam całkiem odmienne zdanie, ale to pewnie dlatego, że stron na joomli już trochę robiłem i przerobiłem. Natomiast jeżeli chodzi o dodatki, zarówno darmowe, jak i płatne, to myślę że jest remis, choć biorąc pod uwagę ile lat funkcjonuje joomla, a wcześniej mambo, to nie wiem... W każdym razie najlepszym CMSem będzie ten, którego zadający pytanie skuma. Jeżeli żadnego nie skuma, to niech szuka kogoś, kto mu stronę postawi...

  7. #7

    Domyślnie

    Zapłacić komuś. Ja sobie sam wszystko robiłem na WP. Na początku trzeba szukać informacji gdzie co i jak go zrobić, acto jest nużące i czasochłonne. Jeśli ktoś to potrafi to proste, jeśli ktoś nigdy tego nie robił spędzi godziny przy dlubaniu. Drugi raz jakbym to robił to bym poszedł do kogoś kto to potrafili i zapłacił żeby chociaż pokazał jak co ogarnąć z początku, dla oszczędności czasu i tego siedzenia przy kompie. Spędziłem przy tym godziny w sumie, ale się czegoś nauczyłem, ale w sumie strona do dziś nie jest skończona.

    Tylko pamiętajcie za dobry szablon trzeba zapłacić, te darmowe są mocno ograniczone i w sumie oklepane, oraz srednio wyglądają. Ja dałem za swój jakieś 80- 100 dolarów, dwa lata temu i do dziś mam aktualizacje i wsparcie od firmy w której kupiłem szablon. Dla mnie było to bardzo ważne, bo po kupnie legalnie szablonu, jak mi coś nie działało to zawsze miałem odpowiedz od firmy jak to zrobić, lub naprawić. Lepsze wtyczki też kosztują, darmowe są albo brzydkie, albo mało funcjonalne, albo i tak w ostateczności darmowe ale jednak w pełnych wersjach płatne. Także na początku trzeba sobie przygotować kilka groszy, choćby nawet na serwer i domene też. Ja na początku myślałem że wszystko za darmo ???
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 02-10-2017 o 09:10

  8. #8

    Domyślnie

    Podpiszę się pod każdą radą @kurczeblade, i to mimo tego że w pierwszych krokach pomógł mi kolega. Z drugiej strony, jeśli jest to inicjatywa niezarobkowa, rozumiem chęć ogarnięcia tego samemu. Moja strona jest postawiona na szablonie darmowym, z zerowym wsparciem a nawet bez dobrej dokumentacji, co w połączeniu z moją zerową wiedzą sprawia że pewnie nie wykorzystuję nawet połowy możliwości, a niektóre rzeczy chyba dałoby się zrobić prościej. Z drugiej strony, wolałem ten szablon od innych właśnie za jego minimalizm, więc w sumie i tak nie miałem wyboru

    Niemniej jednak fb , stety lub niestety, jest znacznie bardziej popularną platformą. Co prawda mój fp nie jest jakoś specjalnie popularny, ale i mimo tego ruch na nim jest nieporównywalnie większy niż na stronie. No ale jednak własna strona to taka wizytówka, i nie sądzę żebym miał z niej zrezygnować (chociaż muszę ją w końcu uaktualnić .

  9. #9

    Domyślnie

    Podpiszę się pod każdą radą @kurczeblade, i to mimo tego że w pierwszych krokach pomógł mi kolega
    WP jest prosty, jak się już to wszystko ogarnie, ale jeśli z początku jest się zielonym, to trzeba na to poświecić sporo czasu. Fajnie mieć kogoś kto pomoże.

    jeśli jest to inicjatywa niezarobkowa, rozumiem chęć ogarnięcia tego samemu
    To już lepiej na jakimś wixie płacić sobie. Dla mnie te darmowe szablony WP są słabe. Nawet jak masz darmowy szablon na WP to musisz płacić za serwer i domene. Hehe, nie ma nic za free
    Na takim wixie są wypasione i gotowe szablony, a wszystko się ustawia na zasadzie "przeciągnij, upuść"

    Moja strona jest postawiona na szablonie darmowym, z zerowym wsparciem a nawet bez dobrej dokumentacji
    U mnie jest helpdesk, nawet do mojego konkretnego szablonu, co prawda zgłasza się wszystko w j. angielskim, ale zawszę jak coś nie działało, to była pomoc. W dodatku aktualizacje szablonu to fajna sprawa, szablon po długim czasie się rozwija, ciągle żyje...
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 02-10-2017 o 12:25

  10. #10

    Domyślnie

    @kurczeblade dobrze pisze. Obojętnie czy zdecydujesz się na Word Pressa, czy na Joomlę, jeżeli to strona dla siebie, to możesz się bawić, uczyć, próbować, byleby był hosting i domena. Jeżeli to ma być strona komercyjna, to lepiej znaleźć kogoś, kto ją przygotuje i nauczy Cię uzupełniać treścią

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Oferta komunijna - co i jak
    By smuggie in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-12-2016, 09:11
  2. Oferta Photoshop i Fotografia
    By Sz@kal in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-11-2013, 11:39
  3. [ Foto-żart ] Oferta matrymonialna
    By J51 in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-05-2011, 20:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •